בשנים האחרונות עבר השוק הישראלי מהפכה וחנויות הסטוק כבשו את הרגלי הצריכה של הישראלים. התמהיל נראה פשוט יחסית: רכישה סיטונאית של כלי בית, טקסטיל, חפצי נוי וצעצועים היישר לחללי המכירה הענקיים, ללא פערי תיווך, כאשר בסוף התהליך, נמצא כמובן הלקוח המרוצה שמקבל מחירים זולים במיוחד.

ממש כאן בצומת שילת, נפתח הסניף הראשון, והיחיד (בינתיים!) של רשת חדשה בשם "יורוסטוק".הבעלים של יורוסטוק הוא איציק חרדים, תושב היישוב חשמונאים, שמעיד על עצמו כי הוא מתעסק במסחר בינלאומי כבר יותר מעשרים וחמש שנה, וכעת החליט לבסס עסק קרוב יותר לביתו ולמשפחתו.

מאיפה השם יורוסטוק?

"אני מייבא סטוקים מאירופה, ממזרח אירופה – ומכאן השם".

כמה זמן החנות קיימת?

"פתחתי את "יורוסטוק" לפני חצי שנה. אני מתעסק במסחר בינלאומי כבר כ 28 שנה, טס הרבה כדי להיפגש עם ספקים, לראות ולבחור סחורה חדשה וכדומה, ועכשיו החלטתי לפתוח עסק כאן, קרוב יותר לביתי, ובנוסף, העסק מתפקד כעסק משפחתי כאשר גם בני המשפחה שלי נרתמים לעזור ועובדים כאן, אז אנחנו מרוצים".

מה יש בחנות?

"מוצרי נוי, ריהוט משלים, פרחים מלאכותיים, מוצרי יצירה, כלים חד פעמיים, כלי אפייה ובישול, טקסטיל, כריות נוי, כלי עבודה,ציוד משרדי, מוצרים לימי הולדת,  ועוד ועוד ועוד. בכל רגע נתון יש כאן קרוב לעשרת אלפים מוצרים שונים. אנחנו מחדשים כל הזמן ומביאים סחורה חדשה בתדירות גבוהה, זו חנות גדולה, כ- 500 מטר של תצוגה, אפשר למצוא אצלנו הכל."

מה היתרון שלכם על פני חנויות סטוק דומות באיזור?

"ביורוסטוק יש מוצרים שלא תמצא במקומות אחרים.דברי נוי לבית וריהוט שאני מייבא במיוחד ואין אותם בחנויות אחרות. בנוסף, אני שם דגש מיוחד על איכות. אני לא מתפשר ולא מכניס לחנות מוצרים זולים שיתבלו במהרה, המוצרים שלנו גם איכותיים וגם המחירים מצויינים".

איך זה לעבוד עם אנשי מודיעין?

"מגיעים אלינו לקוחות רבים גם ממודיעין וגם מהסביבה כולה. אנשי האיזור כולם מקסימים. אצלנו יש מוטו – הלקוח תמיד צודק! ואנחנו עושים הכל כדי שהלקוחות ייצאו תמיד מרוצים!"

מה הולך הכי טוב? מה הכי אוהבים לקנות כאן?

"מוצרי נוי לבית היא המחלקה המבוקשת ביותר. אנחנו מביאים מוצרים מיוחדים שלא תמצא בחנויות אחרות, ובמחירים שפויים. בכל שבוע מגיעים מוצרים חדשים – כדאי להתעדכן."

טיפ לחיים?

"פשוט תיהנו מהחיים!"

לפרטים נוספים – יורוסטוק מודיעין, צומת שילת