תוכן מקודם

ניב, הבעלים והמנהל של 'ביג הובי' - חנות שהיא עולם שלם של תחביבים ממונעים או על שלט  לכל הגילאים, מספר כי עבר אירוע משנה חיים ורק אז התחיל להגשים את החלומות שלו. הוא מציע לכולם לא לדחות את הרגע ולהתחיל להנות עכשיו! "מומלץ, ואפילו חובה, לבלות עם הילדים בחוץ. זו הזדמנות להכיר את עולם המכוניות שפועלות על שלט. אשמח להדריך את כל מי שיהיה מעוניין בכך  וכמובן – אל תפספסו את האירועים שמתקיימים בספורטק או במצפה מודיעין"

ספר קצת על עצמך -

"שמי ניב, בן 27, נשוי + פצפונת, במקור מכונאי אופנועים וטרקטורונים וחובב אלקטרוניקה. לאחר השחרור עבדתי כמכונאי במוסך אופנועים בהוד השרון ובמקביל פתחתי את עסק בנחלה של ההורים במושב. העסק התקדם והתפתח כעסק בוטיק לקהל לקוחות פרטי ומצומצם שהגיע מפה לאוזן, מהאינסטגרם ומהפייסבוק. ואז, הכל השתנה ביום אחד. עברתי תאונת אופני שטח שנראתה בתחילה כתמימה אולם לאחר כמה שעות, בדיוק בליל הסדר, התפתחה לאירוע רפואי חמור שכלל פינוי מידי לבית החולים, חודש בטיפול נמרץ והתנתקות גורפת מתחביבים כמו אופניים ואופנועים.

כל זה אירע כחודשיים לפני החתונה. כמובן שהתכניות למסיבת רווקים בחו"ל השתנתה, ובחתונה עצמה לא רקדתי כמו שחשבתי... אבל, עם הרע בא גם הרבה טוב. אמנם לא יכולתי לפתוח את מוסך האופנועים שרציתי אבל הייתי חייב לפתוח את החנות. התאונה גרמה לי להגשים חלום!"

 

מה החנות מציעה?

"ב'ביג הובי', החנות שלי בישפרו סנטר (מעל הקולנוע), אני לא מוכר רק מוצרים, אלא במיוחד חוויות. המוצרים המוצעים הם מכוניות על שלט, טיסנים ורחפנים (אלו מוצעים גם לקהל המקצועי, כולל רחפני צילום ורחפני אבטחה), סקייטבורד חשמלי, ממונעים לילדים, ועוד. יש לנו  מגוון רחב של מוצרים איכותיים מהמותגים הטובים והמובילים בתחום, כדוגמת - Rovan, Hobao, Ofna, Arrma, traxxas, Remo hobby, cen racing, ועוד רבים וטובים. כל המוצרים מגיעים להרכבה או מוכנים והילדים וההורים בוחרים מה ההנאה שלהם".

"למה בעצם אני מוכר חוויות? הורים שרוצים ליהנות עם הילדים מגיעים ורוכשים לדוגמה מכונית עם שלט וכאן רק מתחיל החיבור. הם מרכיבים יחד, יוצאים לשטח ומפעילים את המכונית, נהנים מזמן איכות יחד,  ורבים רבים גם משתתפים באירועים ברעות או במצפה מודיעין"

 

מי מגיע לחנות?

"לקוחות רבים הם תושבי מודיעין מכבים רעות,  אבל החנות מהווה מעין נקודת מפגש לחובבי הז'אנר שמגיעים אלינו גם מראשון לציון ומהערים הסמוכות וכמובן מהמושבים והיישובים בסביבה."

 

מה קורה במפגשים במצפה מודיעין?

"האירוע לא נערך  מטעמנו, אבל רבים מלקוחותינו מגיעים אליו. בימי שישי נפגשים כ- 150 חובבים ב'מצפה מודיעין' ומקיימים פעילויות שהפכו גם לפעילויות חברתיות נטו. התחלנו במכוניות אבל היום אנחנו גם עושים על האש ונהנים האחד בחברת השני. הפעילויות מתקיימות בצהריים או בערב, ובהתאם לקהל אנחנו מחליטים על הפעילות"

 

אז מי מושך את מי, הילדים או ההורים?

"בדרך כלל האבא מושך את הילד לחנות והילד מושך אותו לא לצאת!

זו הזדמנות לפעילות משותפת עם קשר עין מחוץ לעולם המסכים. זמן איכות והנאה."

 

ומה עם אירועים לחברות ועסקים?

"יש לנו תפריט מאוד מגוון של אירועים לעובדים, לימי הולדת, הפעלות בקניונים ועוד. אנחנו מציעים אירוע המבוסס על מכוניות מיני ספורט שעובדות על שלט. במשך 3 שעות, נהנים המשתתפים מחוויה מדהימה. מסלול נוסף הוא של מכוניות טיפוס (זחלנים) ויש לנו עוד שני מסלולים - מכוניות מתנגשות ומכוניות על שלט שצריך לקלוע אליהן. הפעילויות מתאימות לזוגות, לחברים או להורים וילדים. באירועים האלו אנחנו כמובן דואגים לצוות עובדים שעוזרים לתפעל את האירוע".

מה האתגר הגדול ביותר בעסק מסוג זה?

"לא פשוט לנהל עסק. השנים הראשונות היו בית ספר אחד גדול. לא התחלתי כמנהל ולא הגעתי עם ידע בעסקים ויכול להיות שהיו דברים שלא עשיתי  נכון בתחילת הדרך,  עכשיו, כשהעסק נכנס למסלול הנכון אני מתמודד עם אתגר  מהנה במיוחד וזה תחום התיקונים. לאחר שמוכרים יש צורך גם לתחזק את המכוניות, לתקן ולשדרג וזה אתגר משמעותי אבל כזה שאהוב עלי במיוחד."

"ב'ביג הובי' קיימת  מעבדת תיקונים ואנו מעניקים שרות תיקונים במקום. מתמחים בתיקונים ושיפורים RC, תיקון ושיפור מכוניות על שלט (ניטרו,בנזין,חשמלי) טיסנים, רחפנים, טרקטורונים חשמליים לילדים, אופנועים חשמליים לילדים ועוד"

ואיך מנהלים חיי משפחה לצד ניהול עסק?

"אשתי מכירה אותי מאז שהייתי מתחרה במסלולים ומקצוען בתחום בארץ ובחו"ל. לאחר התאונה, לא יכולתי לחזור לתחביבים האלו בפורמט הזה וכיום אני בוחר שלא לעשות זאת. יש לי משפחה וילדה ואני מחויב אליהן. אשתי כמובן רגועה ומרוצה יותר".

לפרטים נוספים - ביג הובי מודיעין