צוות מנצח על הדרך

את האהבה שלהם לאוכל, ולמקום שבנו יחד אי אפשר לפספס.  קובי ודור, אב ובנו – חשבו איך לשלב בין האהבה שלהם לאוכל ולהענקת שירות אישי לבין הקמת עסק מקורי שלא יהיה כרוך בהשקעות מטורפות. "לא ידענו כל כך לקראת מה אנחנו הולכים אבל החלטנו שתמיד תמיד נעניק לכל לקוח את המליון אחוז", מספרים דור וקובי יפרח, תושבים וותיקים ממודיעין אשר השיקו לפני כשנתיים וחצי את 'דורי על הדרך' משאית אוכל המחכה ללקוחותיה במצפה מודיעין עם אוכל טעים וטרי.

טעמים ביתיים שמוכנים במקום

בפיתה, בבגט או בצלחת, תוכלו ליהנות אצל דורי על הדרך מקבב, פרגיות, חזה עוף, שקשוקה וסביח מעולים מעולים כאשר מנת הדגל שנחטפת כאן יותר מהכל היא כמובן השניצל המטורף שמכינים במקום. "החיילים פשוט עפים על השניצלים שלנו, באים לקחת בעיקר ממתקן אדם, ולפעמים גם עושים משלוחים. הרבה משפחות מגיעות כדי לאכול וכמובן עוצרים אצלנו מטיילים וקבוצות של רוכבים – אופניים או אופנועים, שהלו"ז שלהם לא שלם בלי לאכול משהו אצל דורי".

המקום, כשר בשרי, מציע גם פלאפל מעולה, שתייה וקפה שחור למעוניינים.

 

התפריט של דורי על הדרך מושקע ולמרות זאת מוצע בעלויות הוגנות לחלוטין. בימי שישי, "וזה היה פיתוח עסקי מתקופת הקורונה" מספר דורי, "התפריט משתנה ואנחנו מציעים ללקוחות פינוקים מיוחדים- חלה ביתית עם שניצל ומטבוחה, שקשוקה או פלאפל - סנדוויץ שישי הכי טעים שיש".

עפים על האוכל שלנו ואנחנו מאושרים

"תמיד ידעתי שאני רוצה לתת שירות לאנשים ושאוכל זו אהבה שלי. כיף לי ואני מאושר לקום בבוקר ולעבוד עם אבא", מספר דור, "את הכח אנחנו מקבלים מהתגובות של האנשים שחוזרים אלינו פעם אחר פעם. אנחנו מכינים הכל לבד, במקום, כל יום ועד הערב לא נשאר כלום, ממש מחסלים הכל. כנראה שהטעם והיחס הם הסיבה לכל המחמאות. כשלקוחות נהנים מהאוכל שלנו זה ממש עושה לנו את היום".

איך מכינים את השניצל המושלם

לא, דור לא עומד לגלות את כל הסודות על הכנת השניצל המושלם, אבל אם שואלים אותו איך לעשות בבית שניצל שווה הוא לא מהסס ואומר " כקצב לשעבר, אשר היה בתחום שנים לא מעטות אני ממליץ שתשתמשו תמיד בשניצל טרי, ותמיד תעדיפו שניצל דק כדי שיהיה ממש קריספי." ודור יודע מה הוא אומר. כאמור, השניצל הוא המנה המועדפת במקום והחיילים עפים עליה ממש. "הם מרגישים שהם אוכלים בבית כי כמו כל דבר, כל שניצל אני מטגן עבורם במקום".

חזון שמגיע רחוק

אם תשאלו את קובי ודורי היכן הם רוצים להיות בעוד כמה שנים הם לא מהססים: "בעוד חמש שנים אני חולם להמשיך ולהתפתח בשוק המזון. אולי זו תהיה משאית נוספת, אולי משהו אחר, מה שבטוח הוא שתמיד נשים במרכז את הלקוח. כל לקוח עבורנו הוא עולם ומלואו. חשוב לנו להכיר ואם יש זמן גם לשבת ולדבר".

לפרטים נוספים  - דורי על הדרך