תוכן מקודם


הם מתארים את המוצרים שלהם במונחים 'אמיתי', 'טרי', 'טבעי' ו'אורגני' וגם במונח 'נקלה במקום'. שוחחנו עם רפאל וייס, אחד מארבעת השותפים של רשת קליית בראשית כדי לברר מה מיוחד כל כך ברשת ובחנות המודיעינית הממוקמת במרכז מוריה בשכונת בוכמן, מה יוצא דופן בתושבי מודיעין ומה הם חושבים על המוצרים אשר נמכרים בחנות.

'לשמוח ולעשות טוב' - המוטו שבנה את הרשת

קליית בראשית, אשר הוקמה לפני שני עשורים, נמכרה לפני 4 שנים לארבעה חברים שידעו שהחברות ביניהם לא תיפגע, ודווקא תתחזק בזכות העסקים. השותפים, מנהלים בכירים ואנשי עסקים לשעבר המגיעים ממודיעין, לפיד, יבנה ומושב בקוע, החליטו להקים את העסק ממקום של לעשות טוב ולעשות שמח. את בית הקלייה שהיה ממוקם בפתח תקווה העבירו לאזור התעשייה הר טוב ואת שמונת הסניפים – בין היתר ברחובות, קריית ספר, צפת וקריית ים -  הם מנהלים תחת המוטו של נתינה ושמחה. "המוטו הזה עובד ביננו השותפים ועובר למנהלים, לעובדים ולקונים", אומר רפאל, "אם זה נוגע לעובדים, אז לתת קצת יותר במשכורת, אם זה נוגע למוצרים, אז לפרגן באיכות הטובה ביותר ובחומרי הגלם הכי איכותיים שיש. למדנו והבנו שכך זה עובד לנו ולכולם".

פירות קפואים ומכשירים להכנת שייקים

"באמת חנות מפעל"

"זוהי חנות מפעל, לא רק כטייטל או כסלוגן. המפעל הוא שלנו, כל הסחורה היא שלנו. אין כאן ספקים או זכיינים. זו ממש חנות מפעל. יש טריות, ניטור של איכות המוצרים ותגובה מהירה מול הלקוחות. מי שמגיע לחנויות שלנו חושב שהמוכר הוא הבעלים כי העובדים שלנו הם אנשים שמחים שנותנים שירות מכל הלב, וזה כולל כמובן את העובדים בחנות שלנו במרכז מוריה, שהם תושבי מודיעין מהקהילה והשכונה, צעירים לפני ואחרי צבא.

מפיצוחים, דרך קפה ומוצרים אורגנים ועד לפינוקים טעימים במיוחד

בקליית בראשית מתמחים בקליית פיצוחים ואגוזים ובקליית קפה. הקלייה מתבצעת במנות קטנות ומדויקות, ובחנות תוכלו למצוא מגוון תערובות למכונות אספרסו, קפה תורכי ושחור, מקינטות, נטול קפאין, אורגני ועוד. בנוסף, מוכרים במקום מגוון רחב של תבלינים טריים ושמן זית ומשווקים מוצרי בריאות טבעיים וטריים ובהם פירות טריים קפואים לשייקים, למשקאות ולקינוחים,  כולל תותים, אפרסקים, אננס, אוכמניות, דובדבנים, מנגו, מלון ובננה.

בסניף המודיעיני מוכרים גם מטחנות קפה ומכונות קפה, אספרסו, פרקולטורים, פילטרים ומקינטות מסוגים שונים (ההבטחה שלהם: במחיר הכי זול בארץ), ומכשירי נינג'ה להכנת שייקים.

תערובות קפה ופולי קפה משובחים מכל העולם

בגזרת הפינוקים תמצאו במקום חלבות, בקלאוות, שוקולדים איכותיים וחטיפי חלבון ובריאות ולהשלמה גם מחלקה של כלי בית מיוחדים.

הקהל בחנות כולל קהל טבעוני, קהל של אוהבי קפה, בשלנים המחפשים תבלינים איכותיים ותערובות מיוחדות, וכאלה המגיעים במיוחד עבור הפיצוחים הפריכים והטעימים במיוחד.  "הלקוחות מגיעים אלינו לא רק מבוכמן", מעיד רפאל, "אלא גם מרחוק. והם מגיעים במיוחד לקפה, לקליית האבטיח המיוחדת שלנו, ועוד. מגיעים מכל העיר"

 

תושבי מודיעין מכבים רעות מיוחדים ומעריכים איכות

"תושבי מודיעין מאוד מעריכים איכות" מספר רפאל. "למשל אם יש אגוזי מלך משני סוגים, כאן בעיר יבחנו וייקחו תמיד את הטובים ביותר. יותר מתעקשים על איכות ופחות על מחיר. מאוד מעריכים כאן את האסטטיות, הנקיון וההיגיינה, ובמיוחד בתקופה הזו של הקורונה מאוד מעריכים את זה שהחנות שלנו מאוד מסודרת ונקיה ושכל המוצרים ארוזים, סגורים ומוכנים למכירה".

"בזכות הקהל המיוחד, אוהבי הקפה, המוצרים האורגניים והטבעוניים אנחנו מביאים לחנות תמהיל יותר רחב ומגוון של מוצרים, כך למשל יש מגוון רחב מאוד של קמחים אורגנים. החנות שלנו כשרה למהדרין וזה מתאים גם לתושבי הסביבה הקרובה בשכונת בוכמן"

הכל נקי, ארוז, ומוכן למכירה

 

כמה טיפים שווים במיוחד

אגוזי קשיו, לא מה שחשבתם: הידעתם שאם אוכלים קשיו פעמיים בשבוע נמצאים בסיכון מופחת לעלייה במשקל?

שמירה על טריות הפיצוחים: פיצוחים קלויים עדיף לקנות בכמות הנדרשת, ולא יותר. מומלץ לשמור את הפיצוחים לפרק זמן שאינו עולה על שבועיים. אם רוצים בכל זאת לשמור אז בהקפאה וארוז היטב ("אם אתה יכול להריח את המוצר גם המוצר יכול 'להריח'. זהו הסימן לכך שהוא לא סגור היטב").

טחנו בבית: העדיפו לטחון בבית בסמוך לשימוש (צ'ייה, קפה, זרעי פשתן, קוואקר)

החליפו קמח לבן בקוואקר: קוואקר טחון מעולה כתחליף לקמח לבן. הקוואקר זול ובריא ומומלץ להחליף ביחס של 1:1.

גם מתוקים במשקל 

חשוב שתדעו

קליית גרעיני האבטיח מחייבת תהליך מיוחד המתבצע במפעל. הגרעינים של בראשית מתפצחים בקלות ולא בכדי יצא שמם למרחוק.

מבצע! תמרים, אגוזי מלך ושקדים במחיר מיוחד בקנייה של קג'

הכל ארוז וסגור – לטובת הקטנת החשיפה של הלקוחות הוסיפו בחנות שעות עבודה רבות, ללא העלאת מחירים, כדי שהלקוחות יקבלו את המוצרים ארוזים מראש עם מינימום זמן בחנות ובאותה רמת טריות.

חובה לשהות בחנות עם מסכות ולשמור על מרחק.

כל העובדים מקפידים על מסכות וכפפות. בנוסף "יש דברים רבים שאינם דרישה של משרד הבריאות אבל אנחנו נוקטים בהם לטובת הלקוחות, כל המוצרים מטופלים בסביבה נקייה ומוקפדת במיוחד" מרחיב רפי.

ליצירת קשר ופרטים נוספים --> קליית בראשית