תוכן מקודם

את דני ומוטי פגשתי על הדרך, בין שתי קריאות. שניהם חייכנים אמיתיים. מוטי, נשוי + 3, מתגורר במודיעין כבר 20 שנה,  ודני הוא תושב ראש העין. אם צריך לשפוט לפי רכבי העבודה שהם מסתובבים איתם ולפי המכשור הנוצץ נראה שתחום הנזילות והאיטום חדר עמוק לענף ההייטק.

מי אתם דני ומוטי?

ניתן להגדיר אותנו כחברים ושותפים. לפי הסדר הזה. לפני כ- 15 שנה הקמנו יחד יחידות של איתור נזילות בחברות שנותנות שירותים לחברות ביטוח. לפני 6 שנים הקמנו את חברת D&M כשותפים. את הידע, הניסיון והמוניטין החלטנו למנף כחברה עצמאית שלא מתפשרת על פחות מהטוב והמקצועי ביותר.

מי יכול להיעזר בכם?

למעשה בכל מבנה קיימת מערכת אינסטלציה ולכן כל אחד כמעט הוא לקוח פוטנציאלי. אנחנו נותנים שירותים במודיעין מכבים רעות והסביבה אבל גם בכל הארץ - לקבלנים, לאנשים פרטיים, לוועדי בתים (יש מריבות אבל גם שיתופי פעולה בין שכנים), לתעשייה הצבאית והאווירית.

אז מה אתם אומרים על מודיעין?

העיר מקסימה אבל יש בה המון בעיות הקשורות בתחום שלנו. כל יום אנחנו רואים את התוצאות של הבנייה המהירה, הנזקים שנעשים בזמן הבנייה, גם באופן מכוון וחוסר המחשבה של הדיירים, במיוחד בכל הנוגע לשתילת צמחיה ולפנייה לאנשי מקצוע. לצערנו אנחנו מבקרים הרבה גם בשכונות החדשות של העיר והכל נראה אותו הדבר.

אילו שירותים אתם נותנים?

"אנחנו יכולים לאתר נזילות באמצעות מכשור מתקדם שיש לנו, מצלמות תרמיות משוכללות ומקצועיות שיש ברשותנו, לאחר איתור ותיקון הנזילה אנחנו מבצעים גם ייבוש תת רצפתי, אותו אנחנו מבצעים בלי להוציא את הריצוף, משקמים את הנזקים שגרמו הנזילות והמים, מחדשים את הצנרת מבלי להרוס את הסביבה, נותנים שירות של כרסום בטון ושורשי עצים על ידי רובוט מיוחד, אנשים הרבה פעמים לא בטוחים מה לשתול ואיפה, לא תמיד מתייעצים עם גורמי מקצוע וכך גורמים לעצמם נזק, וחבל. בנוסף אנחנו נותנים שירותי ביובית."

לדני ומוטי יש תעודות מקצועיות ייחודיות, כמאתרי ליקויי בנייה ואיטום ממשרד העבודה, שיקום וחידוש צנרת ללא הרס ותעודות נוספות בהם מתהדרים רק בודדים בענף, בזכות זאת הם יכולים גם להוציא דוחות שקבילים בבית המשפט ולתת חוות דעת משפטית למי שזקוק לכך.

אז אתם לא בדיוק אינסטלטורים

אנחנו מתמחים באיתור נזילות ובאיטום ומספקים מספר שירותים בתחום זה.

למדנו בארץ, ואנחנו עוברים השתלמויות בארץ ובחו"ל, מבקרים בתערוכות מקצועיות ועושים שימוש רק במכשור הטוב ביותר שקיים בשוק העולמי. לא מעניין אותנו לעשות טיפול קוסמטי. אנחנו מעוניינים בביצוע טיפול שורש. תרתי משמע. למצוא את שורש הבעיה. ולעיתים בנזילות אלו באמת שורשים.

נשמע שבניתם אימפריה

מבחינתנו זו אימפריה. זה ההייטק של עולם הנזילות. אם רוצים לדמיין את זה בצורה הכי טובה, חושבים על גוף האדם, כמו שמצלמה משוכללת נכנסת לגוף ורואה מה 'התקלקל', כך גם אנחנו. מצלמות מסתובבות ב- 360 מעלות יכולות לגלות הכל והן מאפשרות לנו להרגיש שאנחנו הכי מקצועיים. צריכים לזכור שהנזקים יכולים להיגרם לא רק ממים באופן ישיר,  לפני זמן לא רב סיימנו שיקום של בית גדול בקדומים, הבית היה במצב נוראי. כמעט כל דבר שיכול היה לקרות קרה בו, עבדנו עליו חודשים רבים ובסוף הצלחנו. היום הוא ללא רטיבויות, עובש, שקיעות וכיוצ"ב. אם לא היינו מבצעים את השיקום הבית פשוט היה מתמוטט.

איך משלבים בין ניהול עסק לבית ומשפחה?

הכל בעבודה שלנו היסטרי וכך גם מרגישים הלקוחות. נזילת מים זה לא דבר נעים והם יכולים לגרום להרס במהירות רבה ולכן אנחנו עובדים כל הזמן מסביב לשעון והמשפחה לעיתים יכולה להיפגע מזה. יש ימים שאנחנו עובדים 20 שעות ברצף וזה קשה. את המשפחה בכלל ואת בני הזוג בפרט אנחנו מנסים לפצות בחופשות או טיולים.

יש לכם וותק של 15 שנה,  מה יקרה בעוד עשור?

אנחנו תמיד רוצים להיות בחוד החנית של הידע והטכנולוגיה אבל הרצון להיות טוב ומדויק מחייב גם הרבה מיקוד. אנחנו לא רואים את עצמנו בפנסיה בעוד עשר שנים וגם לא עם עשרות צוותים. אנחנו מעוניינים לגדול במידה שתאפשר לנו לשמור על האיכות של העסק.

מה הייתם ממליצים למישהו שיש לו נזילה. מה לעשות קודם? מה אחר כך?

ראשית יש לבדוק אם שעון המים מהיר, זה סימן שבבירור יש נזילה. אבל חשוב מאוד לבצע עוד מספר פעולות כי יש דברים שאפשר למנוע. בחו"ל  למשל מבוצעות בדיקות תקופתיות באופן רשמי וכך נמנע הרבה נזק:

מעבר לבדיקת השעון, בדקו האם הניאגרות לא נוזלות, בדקו סימני עובש ובכלל – ערכו בדק בית אחת לחצי שנה. בדיוק כמו בגוף – בדיקה תקופתית ומונעת יכולה לחסוך הרבה כסף, זמן כאב ראש ואי נעימות.

ועוד המלצה חשובה שיכולה גם להציל חיים: אל תפתחו שוחות ביוב ללא מסיכה. זהו עסק למקצוענים. מהשוחות יכול להשתחרר גז, בדרך כלל ראדון, והתוצאות עלולות להיות קטלניות!