תוכן מקודם


מרכז השירות גיל ניב הממוקם באיזור התעשייה שילת הוא מוסך רב תחומי בו מחלקות שונות לטיפול ברכב שלכם. בין מחלקות המוסך - מחלקת מכונאות רכב (תיקונים וטיפולים לכל סוגי כלי הרכב, בנזין ודיזל), מחלקת רכבי 4X4 (מעטפת כוללת לרכבי שטח, כולל שיפורים והתקנות), מחלקת מיזוג אוויר (התקנה, תיקון ומילוי גז למזגנים חדשים וישנים) ומחלקת דיאגנוסטיקה וחשמל (כולל התקנת מצלמות, חיישנים ומערכות מניעת תאונות) אולם אחת המחלקות הבולטות במוסך הנה מחלקת פחחות וצבע. המחלקה מספקת שרותי צביעה ופחחות, וליווי הנדרש במסגרת התביעות מול חברת הביטוח, צד ג' או כל אירוע תאונתי 

פחחות גם לכלי רכב היברידיים וחשמליים

מחלקת הפחחות במוסך גיל נפתחה לפני כעשור. כיום, חמישה עובדים מוסמכים מספקים מענה במקביל ל- 5-6 לקוחות, אשר כלי הרכב שלהם מחייבים עבודות פחחות וצבע ברכב, או ברכיבי האלומיניום. באמצעות מגוון מכונות, כולל מכשיר מתיחה לשלדה ותנור צבע, מטפלים במחלקה בכל סוגי כלי הרכב, כולל כלי רכב היברידיים וחשמליים, אשר רק למוסכים מסוימים יש הרשאה לתקן. במחלקה מורשים לבצע עבודות שלדה ומרכב, כולל לפי תקנה 309 (עובדים המטפלים בכלי רכב לאחר תאונה ולפני בדיקת שמאי מחויבים להיות מקצועיים ומורשים לדבר).

חלקים מקוריים, כן או לא?

לא תמיד ניתן לדעת מראש כמה יעלה לנו התיקון. אם מדובר בשריטות, הדבר אפשרי כמובן אולם מה עושים במקרים בהם תאונה, שנדמה שהיא במגן, מסתירה בעצם נזק גדול יותר? רק לאחר הוצאת המגן יכול הנזק להתגלות וניתן לדעת מה יהיה מחיר התיקון. במקרים כאלו, בהם מתגלה הנזק רק אחרי פירוק הרכב, יש להזמין את השמאי גם לאחר הפירוק, להערכה חוזרת.

חלק מהמחיר תלוי כמובן גם בחלקים. כמעט תמיד עולה השאלה אצל הלקוחות - האם חייבים לתקן עם חלקים מקוריים. חשוב לדעת, כי השמאי הוא זה שמחליט באילו חלקים יש להשתמש בתיקון, בדיוק כפי שהוא היחידי שקובע את עלות הנזק והאם הרכב ניתן לתיקון אם לאו. אם עלות התיקון היא מעל 50%-60% מעלות הרכב, השמאי יכול לקבוע שהרכב יושבת (טוטלוס).

לגבי חלקים מקוריים או תחליפיים – רכב, שנמצא על הכביש לא יותר משנה, זכאי לחלקים מקוריים. לרכבים וותיקים יותר השמאי לא חייב לאשר חלקים מקוריים ויכול לאשר רק תחליפי, בהתאם לחוק הביטוח, למעט אם החלק החליפי לא מתאים לרכב או שהוא חסר במלאי.

בנוגע לאחריות, מדגישים במוסך גיל, על הצבע יש 3 שנות אחריות (וכן, מותר לצבוע את הרכב גם בצהוב), ועל החלפים יש אחריות.

להפעיל ביטוח, כן או לא?

עפ"י חוק אפשר להפעיל ביטוח בכל מקרה של פגיעה ברכוש ונפש. בתאונה בה פגעת במישהו אחר גם הצד הנפגע יכול לתבוע את הביטוח שלך. במידה ואתה (הפוגע) מכחיש את אחריותך לפגיעה, הצד הנפגע יתבע את ביטוח החובה שלו, ובהמשך -הביטוח שלו יתבע את הביטוח שלך.

במקרה של תאונה עצמית (כאשר רק בעל הרכב מעורב בתאונה), ניתן להחליט אם להפעיל את הביטוח אם לאו, למעט אם יש נפגעים בנפש.

ככלל, בכל תאונה רצוי לעשות שקלול של עלות ההשתתפות העצמית מול סך הנזק והקנסות שיתווספו לפרמיה בביטוח הבא (את המידע על חישוב הפרמיה תוכלו לבקש מסוכן הביטוח שלכם). כאשר עלות תיקון התאונה נמוך באופן יחסי ואין נפגעים, עדיף לא להפעיל ביטוח.

רוצים לשמור על הצבע של הרכב?

במוסך גיל מפצירים בכם להחנות את הרכב במקום מוצל ומוגן מלשלשת ציפורים וטפטופים אחרים מהעצים ואם ניתן, לא לחשוף אותו לשמש בימים חמים במיוחד.

לפרטים נוספים ויצירת קשר - מרכז שירות גיל ניב