תוכן מקודם

את הסניף הראשון של 'עמית לחי' הקים עמית נרדי לפני 13 שנה, מעט אחרי שהשתחרר מצה"ל.  היום העסק כולל שני סניפים המספקים שירות לתושבי מודיעין מכבים רעות והסביבה. חנות אחת נמצאת במרכז לב העמק ברחוב עמק האלה במודיעין, והחנות השנייה, המשמשת גם כמחסן ומספקת מוצרים במשלוח לאנשים פרטיים ולחנויות, נמצאת בכפר רות.

מדוע בחרת להקים עסק דווקא בתחום זה?

"לא הקמתי עסק כי רציתי להיות בעל עסק", מסביר עמית, "אני אוהב בעלי חיים והתחום קרץ לי עוד כשהייתי נער שגדל במשק במושב חדיד. היה לנו דיר, וגידלנו גם ברווזים, כלבים ובעלי חיים נוספים. זוחלים אהבתי מאז ומעולם ואת הקריירה בתחום התחלתי דווקא דרך הפעלות עם בעלי חיים וגם כלוכד נחשים" (הצעיר ביותר בארץ עם תעודה). "כש 'עמית לחי' התרומם, עזבתי את תחום ההפעלות וכיום אנחנו עסוקים 24/7 בהפעלת שני הסניפים ובטיפול צמוד בלקוחות על שתיים ועל ארבע".

איזה מוצרים אתם מספקים?

"אנחנו מספקים מזון וציוד לבעלי חיים. כשאני אומר בעלי חיים אני מתכוון לכלבים וחתולים בעיקר אבל גם לזוחלים, ציפורים, דגים (כן כן, יש הרבה בריכות גם בגינות של העיר) ומכרסמים. אנחנו מציעים כמעט את כל סוגי המזון הקיימים, כולל מזון טבעי, מתקני מים וקערות שתייה, מגיני מושב לרכב וחגורות בטיחות, חומרי הדברה, מיטות אורטופדיות, משחקים ועוד ועוד. אנחנו מציעים בנוסף גם שירות של מספרה בתוך החנות שבעמק האלה, שם ניתנים שירותי תספורת מותאמת, גזירת ציפורניים, בישום וטיפוח. השירות הזה מאפשר ללקוחות לקבל עוד מענה קרוב לבית בלי להסתובב ולחפש"

"מיותר לציין שאנחנו לא מוכרים חיות" מדגיש עמית, "בכלל. זה עניין אידאולוגי אצלי - לא סוחרים בבעלי חיים!"

מה מיוחד בשירות שאתם מעניקים? 

" מעבר לכך שאנו מספקים מגוון רחב מאוד של מוצרים באיכות מעולה, היתרון המיוחד שלנו הוא בשירות הלקוחות והמענה המדוייק שאנחנו מספקים לכל לקוח שנכנס אלינו. יש לנו לקוחות וותיקים רבים, חלקם מגדלים איתנו כלב שני ושלישי. חשוב לנו לצ'פר את הלקוחות, לפנק, להציע מבצעים וגם – לענות לוואטסאפ ולשיחות טלפון גם בשעות פחות מקובלות. אני אוהב את העבודה שלי וזה ממש בסדר מבחינתי שאם ללקוח יקר נגמר האוכל הוא יסמס לי. חשוב לי מאוד לספק לכל לקוח הציוד והמזון המדויק עבורם, אנחנו מתאימים לכל בעל חיים את המזון המתאים לו. גם על פי הנטיות שלו, גם על פי הגיל וגם, אם יש צורך, על פי הנחיית הווטרינר. בנוסף, אנחנו תמיד משתדלים לבצע את המשלוחים לבתים באופן מיידי וללא כל דיחוי, בעזרת השליחים הנאמנים שלנו".

"באופן אישי, חשוב לי לקרוא, להתעמק בספרות מקצועית, לעבור השתלמויות ולהיפגש עם ווטרינרים וצוותים מקצועיים. אני שם דגש מיוחד על שירות לקוחות מעולה ומתן מענה נקודתי ומדויק לצרכי הלקוח, אני לא מאמין ב'לדחוף' ללקוח מה שהוא לא באמת צריך".


ב'עמית לחי' עובדים בשיתוף פעולה עם וטרינרים פרטיים מהמועצות השונות בסביבה ועם עמותות כגון 'העמותה לשיקום חיות בר', 'תנו לחיות לחיות', ועוד. הם גם עורכים  בחנות ימי אימוץ מיוחדים לכלבים, עוזרים לכלבים הנטושים למצא בית חם ואף עוזרים לבעלים החדשים למצא את הציוד המתאים ומעניקים הנחות מיוחדות, מזון וציוד לתחילת הדרך 


מה האתגר המשמעותי בניהול עסק כזה?

"האתגר האמיתי הוא לאתר עובדים טובים ולשמר אותם. יש לי 7 עובדים, רובם קבועים, וזה בכלל לא פשוט להגיע לזה גם ללא קשר למשכורת. חשוב לי להעמיד לרשות הלקוחות צוות מקצועי ואמין על מנת להבטיח רמת שרות גבוהה, ואני שמח שזה אכן המצב אצלנו, יש לנו צוות מעולה, מקצועי ואדיב".

איזה בעל חיים אתה אוהב במיוחד?

"אני אוהב בעלי חיים מכל סוג, אבל מחובר דווקא לזוחלים וגם היום יש לי בבית צבים מכל העולם".

תכניות לעתיד? 

"אנחנו כל הזמן במגמת התפתחות ובעוד כמה שנים אני מקווה שיהיה לנו סניף נוסף, באיזור או מחוצה לו".

טיפ חשוב למגדלי הכלבים?

"כאשר אתם קונים מזון לכלב, שימו לב למרכיבים שלו. חשוב לי מאוד להדגיש שיש הרבה סוגים של מזון, חלקם מבוססים על דגנים שיכולים גם לגרום לאלרגיות. זה קיים במיוחד באוכל היבש. היום יש את הטרנד של המזון הטבעי, הוא מגיע לעיתים קפוא ולעיתים סגור בוואקום ויש בו חומרים טבעיים בלבד, בעיקר בשר וירקות. בכל מקרה, גם במזון הטבעי, חשוב להתאים את המזון לכלב הספציפי ואנחנו מוכנים ומזומנים לתת כל ייעוץ שנדרש".

לפרטים נוספים --> עמית לחי מזון ציוד ומספרה לבעלי חיים שאוהבים