תוכן מקודם

מאת: טלי גת

היסטוריה של יזמות בתחום הקמעונאות

סמי מלכה, נשוי + 4 (שניים חיילים), אמנם וותיק בתחום הקמעונאות ובתחום המזון אבל הצלחתו טמונה גם עמוק בגנים המשפחתיים והחלה לפני עשרות שנים. משפחת מלכה הקימה את קונדיטוריית מלכה בשנת 1961 בשכונת מאה שערים. לא היה תושב בשכונה, ואולי בירושלים כולה, שלא הכיר את המקום אשר היווה באותם ימים אבן שואבת לאוהבי הבצקים והמתוקים. לאחר שנים רבות עבר המקום לגבעת זאב ואת הקונדיטוריה במרכז הקטן והשכונתי במכבים הקים מלכה לפני כ- 25 שנה. המקום פעל 15 שנה וזכור לטוב על ידי כל מי שהגיע באותה תקופה לבית המרקחת, למספרות או לדר' פישר (ומי לא?)

לאחר שהועברה הבעלות של הקונדיטוריה פנו סמי ואחיו דודו לפתיחת מרכולים תחת המותג "ס.מ. מעיין", הסניף הראשון בכפר האורנים והשני בחשמונאים הלא רחוקה. ההזדמנות לחזור לעיר קרצה לאחים שראו את הפוטנציאל הגלום בסופר מרקט הוותיק בשכונת כרמים.

תוצאה יוצאת דופן של ארבעה חודשי שיפוץ

חודשים רבים, הוצאות לא מעטות והרבה בעלי מקצוע נדרשו כדי להביא את המקום למצבו הנוכחי אבל סופר "ס.מ. מעיין- סניף כרמים" נראה עתה כמו בית מרקחת של פירות, ירקות, מוצרי בשר טריים, מאפייה, קצביה, מוצרי חלב וכל מה שרק תחלמו עליו.


בסופר שבמרכז לב העמק, על שטח המשתרע על כ- 1,200 מ"ר + חנייה צמודה ובשפע, מסודרים המוצרים בהקפדה אשר אינה אופיינית למרכולי הרשתות המוכרים לנו. המחירים מצוינים בצורה בולטת ונאה, המעברים מרווחים ונוחים, הציוד חדש והכל נודף ריח של ניקיון (אפילו המחסן).


סמי מלכה הוא בהחלט 'האב הגאה' של המקום. כולם מכירים אותו, הוא מחייך לכולם ונראה שאין מי שלא מברך על הסידור החדש בשכונה. התושבים סוף סוף יוכלו ליהנות ממקום נקי, עם מוצרים מגוונים ואיכותיים ובמחירים תחרותיים, כולל מבצעים. "קבלת הפנים הייתה מדהימה ואני מרגיש שלתושבים היה צורך אמיתי במרכול שפתחנו, על כל יתרונותיו" אומר סמי.

מחלקות ומוצרים מגוונים

סופר "ס.מ. מעיין- סניף כרמים" מציע ללקוחותיו מגוון מחלקות ואינסוף מוצרים אולם סמי מדגיש במיוחד את מחלקת הפירות והירקות: " כל הפירות והירקות אצלנו הם מובחרים ממש, הכל טרי ואיכותי", את המאפייה, מעדניית הגבינות במשקל וכמובן את הקצבייה הנמצאת בזכיינות של 'בת הקצב' המוכרת.

בנוסף ניתן למצוא בסופר מחלקה אורגנית ומחלקת 'ללא גלוטן': " לא יאמן איך הביקוש למוצרים ללא גלוטן צמח בעשור האחרון, הדרישה מטורפת!" אומר סמי, "אנחנו נותנים מענה יפה לכל מי שצורך מוצרים אלו, יש מגוון גדול ואיכותי".

שירות מעל הכל

בסופר החדש נקלטו חלק מעובדי הקו-אופ לשעבר וסמי גאה לספר שמרבית עובדי המקום מגיעים ממודיעין מכבים רעות. כל העובדים אמונים על מתן שירות אישי ומוקפד. סמי מברך על יתרונות המקום, הרשת הקטנה שהקים וכמובן העובדים ומציין שהוא לא מסתכל רחוק מדי קדימה: "אנחנו קמים כל יום כדי לעשות את עבודתנו על הצד הטוב ביותר. לתת שירות ולקבל פידבק מהתושבים".

 

לפרטים נוספים -> ס.מ. מעיין