תוכן מקודם

מאת: דניאל ברונשטיין * צילומים: ארמונד אזולאי

וידאו: מסימיליאנו מסכם את החוויה בכרמיז

;feature=youtu.be

לטובת הפרופ' אמיר חצרוני, שעבר חוויה חוץ גופית במודיעין והקים עליו את כל הלוקאל פטריוטים בעיר, בעקבות פוסט משעשע ומטורלל שכתב, ולטובת כל מי שהשלימו עם התגית "עיר שינה", הבה נספר שהשבוע - למי שנחת מהמאדים ועוד לא שמע - מתקיים בעיר המיזם הקולינרי "טעים להכיר" (שאפשר אולי לקרוא לו גם "נעים להעיר") במסגרתו כמעט 30 מסעדות שף, פאבים ובתי הקפה מציעים את המיטב שלהם במחירים שנמוכים ב-12-10 אחוזים אל מול המחירים הרגילים. נכון שלא מדובר בהטבה מדהימה שמפילה מהכסא, ובשנה הבאה אפשר אפילו להוזיל עוד יותר את המנות בשבוע הזה, ובכל זאת יותר ממומלץ להגיע עד סוף האיוונט אל מקומות הבילוי בעיר, ולהתוודע אל מנות הדגל שלהן ב-49 שקלים.

הרוח החיה מאחורי המיזם הוא חבר המועצה ומחזיק תיק הנוער והצעירים אלעד שמעונוביץ' שנעזר במחזיק תיק העסקים הקטנים בעיר שחר מי און. "בתור מי שגדל במודיעין בשנים הראשונות שלה", הוא אומר, "אחת המטרות ששמתי לי למורה כשנבחרתי למועצה היא לקדם את חיי התרבות ואותם האירועים שמייצרים אקשן בעיר".

שמעונוביץ שמח שדווקא בחורף, תקופה שבאופן גורף קשה יותר לכל בעל עסק בכל עיר, הנה מתקיים לו שבוע בילויים ממוקד ועשיר, שכולל מנות דגל במחירי מבצע, הרכבי מוזיקה צעירים שמנגנים ברחבי מקומות הבילוי, מבצעי "ערב ללא תחתית" בברים, השקת תפריט חדש במסעדת ענבה, סדנאות שף ב"לחם ארז", חיבור מיוחד בין מסימיליאנו זוכה מאסטר שף למסעדה המשפחתית 'כרמיז' ועוד.

בסיור מיוחד שערכתי איתו אמש באופן מקרי לחלוטין בכמה ממקומות הבילוי, פגשנו לא רק את תושבי מודיעין והישובים הסמוכים לה, אלא גם תושבי ערים אחרות ביניהן ירושלים, תל אביב, גבעתיים, פתח תקווה והרצליה, שהגיעו במיוחד בכדי לחוות ולטעום. "טעים להכיר",  מייד תקבלו הצצה חיה מהשבוע, שזה עתה התחיל. 

המיזם המכונן שאולי בשנה הבאה גם נזכה לראות בט משתלב את  המגהשף תושב העיר מאיר אדוני, נפתח עם ערב טאפס ויין, שהתקיים במסעדת "רוזה" שבמרכז עינב. בהמשך השבוע יארחו מספר מסעדות נגנים והרכבי מוסיקה, שיופיעו במהלך הערב. השבוע הקולינרי יגיע לסיומו במוצ"ש עם אירועים נוספים, ובהם ערב השקה חגיגי של התפריט החדש של מסעדת "ענבה בר" וחגיגות יום הולדת 7 לפאב האירי "אוסליבן".

20:15 קפית - "שהיוזמה תתרחב"

כתובת: זבולון 1, מודיעין
אפיון: חלבית ישראלית בניחוח איטלקי
זכיינית: נעמה צדקיהו
קיימת מאז: 2013
מנת הדגל: אורגנטו בטטה- רצועות בטטה מוקפצות עם אגוזים פריכים וקרוטונים על עלי חסה, עלים צעירים, עגבנייה, מלפפון, בצל סגול, פטריות וגבינה בולגרית בתיבול שף מיוחד.

הגענו למסעדת קפית, שחלל מרכז המסעדה שבה התמלא לגמרי. זוגות גמלאים לצד חבורות צעירות שישבו על הבר פקדו את המסעדה, שנראה הייתה מגוונת בקהל המקומי שבה. האורגנטו, מנת הדגל הצבעונית כיכבה והוגשה לכל שולחן. "העיר מודיעין היא ממש לא עיר שינה", מספרת נעמה צדקיהו, הבעלים של המסעדה. בעת השיחה הוגשו קינוחי ענק על הבר, לצד קוקטיילים שווים, בהחלט חגיגה לעיניים.

ראומה חיימוביץ, מורה בעירוני ב', תושבת רעות, בחרה להגיע עם בן זוגה דווקא לקפית כיוון שהשניים רצו מסעדה עם אוכל קליל לערב, לא בשרית. הזוג החביב פוקד את מסעדות הסביבה אחת לחודשיים לערך והציע לשפר את המגוון שבעיר, לפתוח יותר מסעדות ולהרחיב את זמינותן. "שבוע האוכל בהחלט יוזמה מבורכת שמספקת הרבה צבע לעיר, אנחנו מקווים שהיוזמה תתרחב ותתקיים בכמה מועדים בשנה"

צדקיהו אומרת: "יש פה תפוסה מלאה בבוקר, חברות, אנשי עסקים, וועידות רופאים, מנהלים כאן את ישיבות הבוקר והפגישות החשובות שלהם, אנו מציעים כמובן את חדר ה-VIP  שלנו, המכיל עד 33 סועדים, שכמעט תמיד מלא".

בערב המסעדה מתמלאת בזוגות ומשפחות, "אנחנו מציעים את חלל המסעדה גם לאירועים מיוחדים, ויש גם צעירים שפוקדים את המקום וחוזרים במיוחד רק בכדי לשבת על הבר שלנו". האתגר המרכזי כבעלת מסעדה במודיעין הוא קודם כל הקהל, היא מודה. "תושבי מודיעין הם לרוב אנשים מאוד דעתניים, דורשניים וזה בהחלט אתגר, אבל אנחנו שמחים מאוד לעמוד בו".  

אחר כך פגשנו בראומה חיימוביץ, מורה בעירוני ב', תושבת רעות, שבחרה להגיע עם בן זוגה דווקא לקפית כיוון שהשניים רצו מסעדה עם אוכל קליל לערב, לא בשרית. הזוג החביב פוקד את מסעדות הסביבה אחת לחודשיים לערך והציע לשפר את המגוון שבעיר, לפתוח יותר מסעדות ולהרחיב את זמינותן. "שבוע האוכל בהחלט יוזמה מבורכת שמספקת הרבה צבע לעיר, אנחנו מקווים שהיוזמה תתרחב ותתקיים בכמה מועדים בשנה".  

לאחר ישיבה קלילה ונעימה על הבר בקפית, התקדמנו הלאה על עבר כרמיז שהייתה ספינת הדגל ביום שני בזכות מסימיליאנו שהגיע לבשל במקום.

21:15  כרמיז - כולם רוצים סלפי עם "מסי"

כתובת: סלומון סנטר, חטיבת גולני 9, מודיעין
אפיון: איטלקית חלבית
בעלים: כרמי ויפית זקן
קיימת מאז: 2014
מנת הדגל: פטוצ'יני ברוטב פוטנסקה, רוטב עגבניות שום, פלפל חריף, זיתים שחורים וצלפים.

הגענו לסבב השנישל הושבת המוזמנים במסעדת כרמיז ששיתוף הפעולה שלה עם גאוות העיר, השף מסימיליאנו דה מטאו, זוכה מאסטר שף הייתה לאירוע בפני עצמו. גימיק שיווקי שהטיס את המסעדה לשיאי רייטינג נכבדים. הברקת ליהוק.

איך זה התאפשר? שמעונוביץ משחזר: "שרי פילו ידידה שלו שגרה בעיר, פנתה אליי ביום הראשון שהקמפיין עלה והציעה אולי נשלב את מסמיליאנו בשבוע האוכל. אמרתי לה בשמחה. נפגשנו יומיים אחר כך, והצעתי לו להתארח כשף אורח באחת המסעדות. עברנו ביחד על רשימת המסעדות המשתתפות ומצאנו את הכרמיז כהכי מתאימה מבחינת סגנון ואווירה. יפית וכרמי התלהבו ושיתפו פעולה מהרגע הראשון. באותו שבוע הם נפגשו כדי לעבור על הפרטים הטכניים ומשם יצאנו לדרך".

המסעדה, שהתמלאה עד אפס מקום, שקקה חיים. תוך ארוך ומגוון של אנשים הפך במהרה לאירוע חגיגי וגדול, רב משתתפים. בין החוגגים, מצאנו גם את חיים ויפית ביבס, ראש העיר וזוגתו. פגשנו גם ב'פרלמנט', תושבים שישבו לצד חבורות צעירות של מבקרות ומבקרים מערים כמו ירושלים, גבעתיים, תל אביב, פתח תקווה, הרצליה וכמובן, הישובים בסביבת מודיעין.

המטבח, שניתן היה להציץ מדי פעם על מה שקורה בתוכו, היה כמרקחה. מסימיליאנו והשף כרמי, היו עסוקים במיוחד, ואנחנו חיכינו שמסימיליאנו ייצא להתאוורר מעט, בכדי להחליף אתו כמה מילים. לאחר שסבב המנות הראשונות יצאו, תפסנו אותו, לשיחה קצרה באזור הפתוח של המסעדה (כשמאחורינו קהל סועדים שמחכה בסבלנות להצטלם אתו). "אני מרוצה מאוד, שמח שבחרתי בכרמיז, בזכות האווירה המשפחתית שבו, חיפשתי מסעדה שהיא פחות מרכזית, ושמנות הדגל שלה יאפשרו לי לצאת עם מנת השף שלי, שיש בה כל המרכיבים, שאי אפשר לטעות בהם... "זו מתנה גדולה בשבילי לראות את כל האנשים האלה שמגיעים במיוחד לכאן כדי לטעום את המאכלים שלי".

בכרמיז בהחלט התכוננו לאירוע והשיקו תפריט מיוחד, שהכיל את כל מנות הדגל המצליחות והמוכרות במסעדה, לרשימה קצרה וקולעת. בין המנות כיכבה גם מנת הקלצונה (מאפה איטלקי מיוחד) הייחודית למסעדה. נדמה היה שהגענו הישר לסצנה הלקוחה מתוך הסרט "רטטוי", הצוות  בהחלט ניצח על התפריט בתיאום ובקצב מושלם, ושלל מנות צבעוניות ויפות מילאו את השולחנות. האמת, מרוב אקשן, שכחנו לאכול.  

בשיחה נוספת שניהלתי עם חבורת 'פרלמנט', פורשי גמלאות, בנקאים לשעבר, שמבלים בתדירות גבוהה בעיר ומצהירים על עצמכם כמי ש"נהנים מהחיים" ביקשתי לדעת מה כדאי לשפר בחיי הבילוי והקולינריה בעיר. "אנחנו מגיעים לרוב מקפה 443, היינו בכלל, מציעים לפתוח עוד מסעדות מזרחיות ישראליות, ולשפר את המגוון...צריך גם להקים מרכז של צעירים, לא בסביבת אזורי מגורים, שבהם יהיו מקומות שיישארו פתוחים עד לשעות הקטנות של הלילה"

כל הסועדים, ללא יוצא מן הכלל, מיהרו להזמין מקומות מבעוד מועד על מנת לטעום מחגיגת שיתוף הפעולה המוצלח. "אנחנו נפגשות כל הזמן במודיעין, שנמצאת ממש במרכז, בין ירושלים לתל אביב. מודיעין מבחינתנו היא מרכז הארץ", מספרות חבורה צעירה של נשים המתגוררות בערים שונות ברחבי הארץ. "מודיעין היא בחירה מצוינת מבחינתנו כי היא נמצאת ממש בנקודת המרכז שבין הערים בהן אנחנו מתגוררות".  

בשיחה נוספת שניהלתי עם חבורת 'פרלמנט', פורשי גמלאות, בנקאים לשעבר, שמבלים בתדירות גבוהה בעיר ומצהירים על עצמכם כמי ש"נהנים מהחיים" ביקשתי לדעת מה כדאי לשפר בחיי הבילוי והקולינריה בעיר. "אנחנו מגיעים לרוב מקפה 443", היינו בכלל, מציעים לפתוח עוד מסעדות מזרחיות ישראליות, ולשפר את המגוון". "צריך גם להקים מרכז של צעירים, לא בסביבת אזורי מגורים, שבהם יהיו מקומות שיישארו פתוחים עד לשעות הקטנות של הלילה", הם מציינים.

בחילופי מילים עם ראש העיר, שישב בשולחן מכובד וחגיגי, שאלתי דעתו על היוזמה (וגם ביררתי מה הזמין לאכול, מודה). "יוזמה ברוכה, הזדמנות "להעיר" את העיר, ולגלות את כל מקומות הבילוי המצוינים שבה"...מה הזמנתי?  זו המומחיות של יפית אשתי".

 באשר להערות שהעלתי בפניו בנוגע לנקודות לשיפור שהוצעו על ידי קבוצת תושבי העיר שאיתם שוחחתי הוא השיב: "אני מסכים מאוד, וזה הכיוון, לפתוח יותר בתי קפה ומקומות בילוי שיפעלו בשבתות באזור הפארק הטכנולוגי, אזור שמגיעים אליו הרבה רוכבי אופנים ומשפחות, וכן, גם המרכז המסחרי בתוך העיר המתוכנן, הולך לתת את ה"פוש" לכוח קנייה בסופי שבוע".

באשר למגוון הקולינארי הוא משיב: "בסביבת אזור הפארק הטכנולוגי ומרכז עינב, ובאזורים הסמוכים, יש עשרה אחוז מסחר, ויש אינטרס לפתוח מסעדות עממיות, יותר מסעדות פועלים, אנשים שעובדים באזור לא צריכים לאכול רק אוכל "פלצני" ולשלם 80 שקל למנה עסקית, ה -443 עובד מצוין וצריך לשכפל את אותה המתכונת גם למקומות האלה".  

22:30  מורדן בר - המבורגר בראש צעיר

כתובת: השדרה המרכזית 15, ליגד
אפיון: ישראלית בעלת ניחוח דיינר אמריקאי, מוכרת בזכות מנות ההמבורגר המשוגעות שבה
בעלים: אור לב
קיימת מאז: 2012
מנת הדגל: המורדן בר בורגר קלאסי

הקפיצה למורדן בר, הייתה לשינוי אווירה קיצוני של ממש, בפאתי העיר באזור התעשייה בפארק הטכנולוגי, רחוק מאזורי המגורים. נראה שכל החבורות הצעירות של העיר התנקזו כאן. בזולות רחבות ומקורות, פינות הנרגילה היו לדבר המרכזי בנוף המסעדה, וכמובן צלחות ענק שהתרוקנו ממנות ההמבורגרים.  פגשתי בחבורה של צעירים, חלקם אוטוטו מסיימים את השירות הצבאי שציינו בפה מלא "אין על ההמבורגר של המורדן בר, בעיקר ה-צ'ה גווארה'. "מה שכן חסרים לנו פה מועדונים, אין כמעט מקומות לרקוד בהם, יש לנו חלום להקים מועדון במודיעין".

אורי מזיניאנסקי, מהנדס בצ'ק פוינט, שגדל בכל שנות התבגרותו במודיעין ובשנים האחרונות עבר למרכז תל אביב: "את יודעת מה הבעיה המרכזית בחיי הבילוי בעיר? שמקומות הבילוי נמצאים מחוץ לעיר ומאוד קשה לחזור הביתה מכאן, יש מצבים שבהם לא תמצאי מונית,, שלא לדבר על תחבורה ציבורית,  כך שאם אין לך מכונית או נהג תורן את בבעיה. "ובכלל, בלי קשר, צריך מקום אנדרגראונד שתהיה בו קראחנה, לרקוד עד אור הבוקר, ולחזור הביתה"

לאחר שנפרדתי מהחבורה הנחמדה לשלום, פנה אלי אורי מזיניאנסקי, מהנדס בצ'ק פוינט, שגדל בכל שנות התבגרותו במודיעין ובשנים האחרונות עבר למרכז תל אביב. "את יודעת מה הבעיה המרכזית בחיי הבילוי בעיר? שמקומות הבילוי נמצאים מחוץ לעיר ומאוד קשה לחזור הביתה מכאן, יש מצבים שבהם לא תמצאי מונית, שלא לדבר על תחבורה ציבורית,  כך שאם אין לך מכונית או נהג תורן את בבעיה. "ובכלל, בלי קשר, צריך מקום אנדרגראונד שתהיה בו קראחנה, לרקוד עד אור הבוקר, ולחזור הביתה".

לאחר חילופי המילים שנינו הסכמנו שהמרכז המסחרי שייפתח במרכז העיר בהחלט ייתן מענה לחבר'ה הצעירים שחיים בעיר וירחיב את המגוון.

שכחנו אמנם לאכול, אבל אני וארמונד, צלם המערכת סיימנו את הערב עם מנת המבורגר מהסרטים, עליה המליץ אור- ה"צ'ה גווארה" נוסח דרום אמריקה שלצידו צ'יפס בתיבול מנצח.

המנה הזו בהחלט הכינה אותי לשנת ישרים. בשנה הבאה בחנוכה אני מתכוונת להגיע במיוחד לטעום את מנת ההמבורגר שבסופגנייה, רעיון ייחודי, שבזכותו מגיע קהל מכל קצוות הארץ (אגב  את ריבת התותים החליפו המורדן בר בבירת בצל ולא וויתרו על אבקת הסוכר).

אמנם לא תמצאו במורדן בר רחבת ריקודים "להתקרחן" בה, אבל המוזיקה מצוינת, ובינינו, מי צריך יותר מהמבורגר מנצח ובירה מהחבית?