תוכן מקודם

צילום: טלי גת

מי לא מכיר את צוות יהונתן הפועל בעיר כבר 21 שנה? לאחר שהגדירו חזון ברור, ליוו וסייעו לכ- 4,700 חניכים וחניכות מרחבי העיר וסביבותיה להיות מוכנים לגיוס משמעותי בצה"ל, מציעים בצוות יהונתן לתלמידי ותלמידות העיר להצטרף למכינה ייחודית בשנת הלימודים האחרונה בתיכון. המכינה - המוצעת לראשונה באזור – מציעה מגוון פעילויות שיתקיימו במקביל לפעילות בשנת הלימודים האחרונה בבית הספר, והכל ללא צורך לדחות את השירות הצבאי בשנה שלמה. 

מובילים בהכנה לצה"ל כבר שני עשורים

ספק אם השעור הגבוה של המתגייסים לשירות משמעותי וקרבי במודיעין היה נוסק לגבהים כאלו לולא פעילותו האינטנסיבית של צוות יהונתן אשר הוקם על ידי יונתן רבר בשנת 2000. הקורס, המיועד לבנות ולבנים בעלי מוטיבציה גבוהה ויכולת התמדה מנטאלית ופיזית בכיתות י' – יב', נותן דגש מיוחד לאימונים ועבודת צוות, שיפור היכולת המנטאלית והפיזית של כל מתאמן על פי יכולתו, העשרה בנושא תזונה ואורח חיים בריא, מורשת קרב, ניווט ספורטיבי, קרב מגע ופסיכולוגיה.

במהלך השנים ליווה הצוות תלמידות ותלמידים רבים לפני גיוס באמצעות שגרת אימונים המתקיימת שלוש פעמים בשבוע במקומות שונים ברחבי העיר. הקבוצות מתאמנות בפארקים וברחובות העיר, אבל גם בים, ביער, תוך שילוב טיפוס הרים ועוד. לאימונים אלו מתווספות גם התנסויות בפעילויות בלתי שגרתיות כמו אימוני ים ודיונות, אימונים מיוחדים כהכנה לגיבושים וימי סיירות, מסעות, מסלולי מכשולים, ניווט עירוני בהשראת ניווטי יחידת דובדבן והכנה לצו ראשון לחניכי י"א.

מתאמנים בפארקים ברחבי העיר ומתנסים גם באימונים לא שגרתיים 

מכינה פתוחה, גם במסלול מותאם אישית

מזה כמה שנים שהחלום הגדול של יהונתן רבר הוא להקים מכינה פתוחה עבור השמיניסטים והשמיניסטיות בעיר, אשר תאפשר להם להמשיך לקיים אורח חיים רגיל - כלומר לימודים, הכנה לבגרויות ופעילות חברתית, ובה בעת להיערך באופן הטוב ביותר לשירות משמעותי בצה"ל. והנה - החלום התגבש והפך למציאות, כאשר אל יהונתן חבר אור גרינפלד העומד בראש תנועת "אנחנו הצעירים" במודיעין. יחד גיבשו השניים תכנית ייחודית המציעה הכנה מלאה לקראת השירות הצבאי בפן הפיזי והמנטלי לצד פיתוח יכולת מנהיגות, העלאת החוסן הנפשי, מעורבות בקהילה והתמודדות עם אתגרי החיים.

מימין: אור גרינפלד ויהונתן רבר


המכינה תפתח במודיעין בחודש אוקטובר, כאשר אל הצוות המקצועי הכולל חונכים ומרצים, הצטרפו גם ד"ר פנחס קאסוטו, פסיכוביולוג ופסיכולוג רפואי מומחה שילווה את החניכים ויקיים הרצאות, ואור גרינפילד מייסד 'אנחנו הצעירים'. אור מביא למכינה את הניסיון הערכי, ההתנדבותי והמנהיגותי אשר יסייע לבני הנוער להיערך לשירות משמעותי בצבא.


איך זה יעבוד?

ליהונתן רבר, אור גרינפלד ושאר צוות המכינה קשרים ענפים עם ארגונים התנדבותיים בעיר ובקהילה, עם שלוחת ארגון נכי צה"ל במודיעין מכבים רעות ועם ארגונים נוספים. על פי התכנית, המכינה, אשר מתוכננת לכלול גם מבנה מרכזי לקיום הרצאות ומפגשים, תכלול מסלול לתלמידי יב' אשר ישתתפו באימונים של צוות יהונתן ובמפגשי המכינה בהם יעלו תכנים בנושאי כלכלה וחברה, סוגיות בחברה הישראלית, סימולציות בנושא פיתוח מנהיגות ועוד. למשתתפים תהיה אופציה לבחירת מסלול מותאם אישית אשר יכלול את מכלול התכנים ללא האימונים הפיזיים (לספורטאים מצטיינים למשל).

"המכינה היא זכות גדולה. אני מזמין את תלמידי יב' והוריהם לקבל פרטים נוספים בערב החשיפה"

יהונתן רבר מאמין בכושר גופני אבל יותר מכך הוא מכיר בחשיבות השילוב של הכושר הגופני עם היכולת המנטלית. "חשוב להכיל כישלון וחשוב לדעת שאפשר להיכשל ועם הכלים הנכונים גם לקום", אומר יהונתן, "במכינה אנחנו מקנים כלים מגוונים להתמודדות עם האתגרים העולים במהלך השירות במקביל לתכנים ערכיים, חברתיים ועוד ועוד. היכולת ללמוד מורשת קרב לצד היכולת להתנדב ולהעניק מעצמך (מוכר כמחויבות אישית!) יאפשרו לכל חניכה או חניך במכינה להפוך לאדם ולאזרח טוב ואכפתי יותר".


ערב חשיפה למכינה הפתוחה למנהיגות והכנה לצה"ל יתקיים ביום חמישי, 26.8.21, בשעה 20:00, בביה"ס יחד -> להרשמה למפגש החשיפה לחצו כאן


פרטים נוספים באתר או בעמוד הפייסבוק של צוות יהונתן