תוכן מקודם

משה שוורץ, בן 40 נשוי לחופית ואב ל 3 ילדים, תושב מודיעין משנת 2005  מתגורר בשכונת אבני חן (קייזר). מהנדס תעשייה וניהול ובעל תואר שני בלוגיסטיקה. לפני כשנה החליט לוותר על מנעמי עולם ההייטק, לוותר על תנאים מצוינים בחברה גדולה עם משכורת טובה ויציבה ולצאת לדרך חדשה ועצמאית ולפתוח עסק בניחוח אחר - "מכבסת לבנדר". המכבסה נפתחה בסוף שנת 2016 ופועלת כבר מעל לשלושה חודשים במרכז מוריה החדש "מוריה סנטר" (בוכמן).

למה החלטת לפתוח מכבסה ?

"החלטתי להקים משהו חדש, משהו שלי, לקחת את כל הידע והניסיון שלי מתחום הניהול והלוגיסטיקה ולהביא אותו לידי ביטוי בעסק שלי. עשיתי בדיקות רבות לפני ההחלטה והחלטתי לבסוף לפתוח מכבסה ברמה גבוהה עם תודעת שירות ללא פשרות וטכנולוגיה מתקדמת. בנוסף לכך יש לי זיקה לתחום מהילדות, להוריי הייתה מכבסה בבני-ברק וכיום הוריי נמצאים איתי בעסק ותורמים מהניסיון שלהם."

למה במוריה סנטר?

"יש משמעות למיקום של המכבסה, היא צריכה להיות במיקום נגיש עם חניה קרובה. אנשים מגיעים אלינו, מורידים שק כביסה וגיהוץ או שצופרים לנו, אנו אוספים והם ממשיכים לדרכם, בערב הם חוזרים לאסוף את הכביסה. אנו ממוקמים מול "סופר טוב" במיקום שהוא מרכזי ונגיש, ישנה נראות גדולה וחשיפה רבה למכבסה. בשכונה (בוכמן) בפרט ובעיר בכלל, ישנה אוכלוסיה רבה שמשתמשת בשירות הזה, והם בעלי מודעות ליתרונות של מכבסה איכותית."

מה התוכניות ?

"בשלב זה התוכניות הן להתמקד בסניף מודיעין ולהעניק את השירות הטוב ביותר ואת התוצר הטוב ביותר ללקוחותינו. בהמשך התכנון הינו להקים רשת של מכבסות. בשלב ראשון לפתוח סניף נוסף במודיעין ובשלב השני בעוד שתי ערים סמוכות למודיעין".

אז מה ההבדל בינכם לבין מכבסות אחרות ?

"לבנדר, נבנתה בצורה מאוד ייחודית, שילבנו במכבסה מערכות טכנולוגיות ממוחשבות, המסוע שלנו מכיל עד- 5,000 פריטים, זהו מסוע עם זיהוי שם של לקוח, המחשב משדר למסוע את שם הלקוח והפריט מגיע מהמסוע ללא מגע ידי אדם. זה לא דבר זול אך זה מייעל את העסק בצורה משמעותית. המכונות שלנו הן הטובות ביותר בעולם מכונות הכביסה של Miele הגרמנית, שלכבודן אף הגיע הנציג מגרמניה לראות את המכונות בפועל ואת המכבסה. המכונה הינה בעלת תוף יהלום ששומר על איכות הבגד כך שלא יתחכך בתוף גם לא בסחיטה. המכונה בעלת 150 תכניות לטיפול בבדים שונים, ממדי עבודה, מדי כיבוי אש, חליפות ושמלות ערב.אנו נותנים מענה ייחודי לכל בגד. החומרים שאנו משתמשים בהם הינם חומרים אקולוגיים, אנטי אלרגניים. יש לנו שירות גיהוץ מהיום להיום בכמות של מאות חולצות ליום. וגם שירותי אקספרס. בניקוי היבש, 99% מהניקויים הם מהיום להיום לא ממתינים אצלינו 3 ימים כפי שהיה מקובל. חברי המועדון שלנו זכאים לשירות איסוף והחזרה חינם(!) ללא שום עלות וללא מינימום הזמנה- ככה אנחנו מפנקים אותם .אנו מכירים את הלקוחות באופן אישי, את הצורך שלהם, את שיטת ההגשה שהם אוהבים ואת רמת הבישום. הלקוחות שלנו מרגישים ויודעים שמכירים אותם ומכבדים אותם. פיתחנו ריח ייחודי למכבסה, ישנו מרכך ובישום בדים שאנו משתמשים בהם בכביסה וגיהוץ וזה נהיה ממש להיט. ריח מאוד ייחודי שאין באף מכבסה בארץ. לשמחתנו, המוצר הזה ממש נחטף והיינו צריכים להזמין מנת יצור נוספת כדי לעמוד בביקוש.אנו מומחים טיפול בשטיחים ווילונות מכל הסוגים ומכל המינים. אנחנו מתמחים בניקוי, חיטוי ובישום.

איך מתנהל העסק ?

"כיום אני מנהל את מכבסת לבנדר ונמצא במכבסה כל יום משעות ההבוקר ועד שעות הערב. ישנם שני שליחים, שני אנשי קבלה, שני מכבסים ותופרת אחת מקצועית שמבצעת את כל השירותים במקום באופן מהיר ואיכותי. לאחרונה הפכנו לספקים מורשים של "חבר" ובקרוב גם ניתן הנחות למחזיקי הכרטיס חבר."

תרומה לקהילה?

"כחלק מהחזון שלנו בעסקים וכחלק מהתפיסה שלנו כעסק קהילתי ושכונתי אנו מאמינים בתרומה לקהילה ולסביבה שלנו. במכבסת לבנדר החיילים של מודיעין הם במקום הראשון. החיילים מגיעים אלינו ומקבלים פינוק לפי צרכיהם, חלקם רוצים כביסה למדים, משאירים את הקיטבג ומקבלים אותו לאחר כמה שעות נקי וריחני. חלקם רוצים רק גיהוץ מהיר וחלקם מבקשים תיקוני תפירה למדים. את כולם אנו מקבלים באהבה גדולה וכמובן ללא עלות כלל. כשהם יוצאים מאיתנו מחייכים זה שווה הכל.

דבר נוסף, בקרוב מאוד נצא במבצע איסוף בגדים לנזקקים לפני פסח. מכבסת לבנדר תהיה נקודת איסוף לבגדים שיועברו לפני פסח לעמותת "עזר מודיעין" וכדי לעשות את הנושא מעניין יותר...החלטנו לפנק את המשפחה שתביא את התרומה הגדולה ביותר מבחינת משקל , בשבועיים של כביסה חינם אצלינו במכבסה. אנו רוצים להעביר תרומה בסדר גודל יוצא דופן בעזרת תושבי העיר הנפלאה הזו.

איך לעבוד עם תושבי מודיעין ?

"תושבי מודיעין יודעים מהו שירות, מעריכים איכות ולא מתפשרים על בינוניות. ידענו שישנו ביקוש לשירותי מכבסה אך לא בעוצמה כזאת. זה מחמם את הלב ונותן לנו אנרגיה להמשיך ולשפר את רמת השירות, ולהמשיך לתרום לחיילים המדהימים של מודיעין מכבים רעות."

טיפים מקצועיים

"טיפול בחולצות מכופתרות-את הכביסה לחולצות מכופתרות יש לבצע בטמפ' של עד 40 מעלות, בתכנית של כביסה עדינה כמעט ללא סחיטה, ואז להעביר למייבש לתכנית עדינה מאוד בחום נמוך. להוציא את החולצות מעט לחות ולגהץ מייד מכיוון שכאשר הבד עדיין לח ניתן לגהץ בקלות והבד לא נשבר. לעיתים אנו מקבלים למכבסה חולצות עם בד שבור וכמעט שאין מה לעשות, יישארו סימנים וקמטים וחבל. כמו כן לא לכבס כשהחולצה מכופתרת, לפתוח כפתורים בכל כביסה. לגביי כתמים, זו תורה שלמה, אין כמעט כתם שאנו לא יכולים להסיר. אנו גם מזמינים את הקהל להסבר איך להסיר כתמים עם החומרים הביתיים שברשותם".

טיפ לחיים

"ללכת אחריי הלב שלכם ולעשות דברים בהרבה אהבה"

מכבסת לבנדר: לפרטים נוספים לחצו כאן