תוכן מקודם

כשהלקוח הגדול ביותר קורס

חברת הקייטרינג תמ"מ, שסיפקה בכל קיץ 40 אלף ארוחות ביום, הוקמה לפני כ- 70 שנה ומלווה את חברות התעופה הגדולות בארץ, טיסות פרטיות וטיסות תובלה. החברה מציעה מעל ל- 100 תפריטים שונים בדגש על איכות ונראות המוצר. ואכן, המטבח הכשר הגדול בארץ פועל תחת תקנים מחמירים של בקרת איכות.

בחודש מרץ השנה, כאשר הקורונה הגיעה לישראל, נפסקו כמעט באחת הטיסות היוצאות וגם הנכנסות, וענף התעופה כמעט וקרס. 550 העובדים של החברה מצאו את עצמם בחל"ת, ללא תעסוקה וללא הכנסה ובמקום לספק 40,000 ארוחות ביום הגיע הביקוש ל- 50 עד 60 ארוחות ביום בלבד.

הטוויסט החברתי שיחזיר את העובדים לשגרה

מנכ"ל החברה, אמיר שוצמן, החליט לעשות מעשה. המיזם החברתי נולד מהרצון להחזיר את עובדי המטבחים לעבודה ולא להשאיר אותם בבית, על כל המשתמע מכך. "עובדים כאן מאות אנשים, חלקם עשרות שנים וחלקם כבר דור שני ושלישי של עבודה במפעל, רובם הקדישו את חייהם למקום וזה מה שהם יודעים לעשות. היה לי ברור שהאנשים האלו לא יכולים להישאר בבית ויש להחזיר אותם לעבודה, גם אם זה לא למטרות רווח".

וכן, הרעיון קרם עור וגידים והמפעל החל לייצר את הארוחות המוכרות, אבל לא רק, למקומות עבודה ולפרטיים. המיזם הצליח להחזיר לעבודה כבר 60 עובדים. "אנחנו מוכרים 600-700 ארוחות ביום גם למפעלים על בסיס יומיומי, גם למקומות עבודה וגם למעוניינים בארוחות עד הבית" אומר שוצמן.

 המנכ"ל לא ויתר על העובדים והמיזם החברתי יצא לדרך

 

חמגשיות וארוחות עד הבית וארוחה בטיסה לאבו דאבי. מנכ"ל תמ"מ לא מחכה למושיע.

בין אם אתם מתגעגעים לאוכל של מטוסים ובין אם אתם מחפשים ארוחות איכותיות במחיר נגיש במיוחד, המענה שלכם נמצא בתמ"מ אשר החלה למכור ארוחות מטוסים וחמגשיות, ואף בוחנת אפשרות לפתוח חנות פופ־אפ בקניונים. עובדי החברה שמחים לחזור ולעשות את מה שהם מומחים בו, וללא קשר לנסיונות לחזור לשגרה זכו העובדים לפנק את נוסעי אל על בטיסה ההיסטורית הרשמית הראשונה לאבו דאבי. הם, כמובן, מקווים כי היא לא תהיה היחידה ומצפים ששגרת הטיסות תחזור במהרה.

מה מציעים בתמ"מ?

  • ארוחות מוכנות של מטוסים ב-10 שקלים למנה. מתאים גם לילדים בבית (כן, יש גם בלינצס מתוק)!
  • מגוון חמגשיות, כולל מנות בשריות, ב- 18 ₪ לחמגשית
  • ארוחות של מחלקת עסקים: 25 ₪ למנה
  • מגשי אירוח של פירות חתוכים
  • כריכים
  • משלוח חינם להזמנות מעל 300 ₪ ללא עלות משלוח באזורים בסביבות שדה התעופה (כולל מודיעין)
  • משלוח חינם למבוגרים (80+) גם ללא קשר להיקף הרכישה
  • אפשרות לאיסוף מחנות המפעל בשדה התעופה (הכלנית 2, נתב"ג)
  • מעוניינים לתרום? חברת תמ"מ מתחייבת להעביר את תרומתכם כארוחות לנזקקים בסיוע עמותות חברתיות אם תצרו קשר.

המשובים שמקבלים בתמ"מ מרגשים את העובדים כל פעם מחדש וכמות הלקוחות החוזרים גדולה ומעידה על שביעות רצון גבוהה. המיזם הזה, שלא נולד למטרות רווח, מביא איתו פרגון ומלמד את כולם כיצד ניתן להחזיר עובדים לעבודה בדרך יצירתית.

 תושבי מודיעין מזמינים היום ומקבלים מחר

 

מוטי איטח, תושב מודיעין, עובד בחברה 30 שנה והיה בחמישה חודשי חל"ת לפני שנקרא לחזור לעבודה. "זה לא קל" הוא מספר. "ירדנו מ- 550 עובדים ועבודה של 24/7 לעבודה מינימלית. צובט את הלב לראות כך את המפעל אבל אנחנו רוצים להחזיר יותר עובדים לעבודה. אני יודע ושומע שאנשים מרוצים מהאוכל וגם תושבים ממודיעין מכבים רעות מזמינים. אני  ממליץ לתושבים להצטרף למיזם, לקנות, ליהנות מהאוכל הטעים והמחירים הסבירים".

הזמנות ניתן לבצע בטלפון 03-9722000 ובאתר -  tamam.co.il

ניתן לאסוף מחנות המפעל - הכלנית 2, נתב"ג