תוכן מקודם

ירון גולדברגר – תעודת זהות

ירון,בן 47, תושב מודיעין מזה 20 שנה, מגיע מעולם ההשקעות ושוק ההון ובמקביל מנהל את קבוצת SprinTeam במודיעין מכבים רעות ועוסק בפעילויות ספורטיביות נוספות. בעל תואר ראשון ושני בכלכלה ומנהל עסקים, בעל רישיון לניהול השקעות מטעם הרשות לניירות ערך וחובב ריצה וכושר. 


עד לפני כשלוש שנים עבד ירון במשרה מלאה בתחום שוק ההון, אך כשהריצה תפסה נפח גדול יותר בחייו, ולאחר שרץ מרתונים ואולטרה מרתונים החליט להצטרף לקורס מאמני כושר בשביל התחביב והעניין ובכדי להתמקצע בתחום.  לאחר שאימן כמה חברים החליט לשבור שגרה ולהקים את מועדון הריצה - SprinTeam, מהגדולים הקיימים במודיעין. כעת, הוא מגיע פחות לעבודה בתל אביב ומצליח לשלב את אימוני הריצה והאימונים האחרים בבוקר ובערב. 

גולדברגר הוא מאמן כושר מוסמך, מאמן ריצה מוסמך, מאמן ומרצה בתחום התזונה ומאמן ילדים. שילוב יוצא דופן שכל מתאמן יכול רק ליהנות מיתרונותיו.  

לתת יחס אישי לכל מתאמן בקבוצה

הקבוצה, בין הגדולות הקיימות במודיעין מכבים רעות, מאפשרת אימון בכל יום מימות השבוע כאשר כל מתאמן מתאים את עצמו, מבלי להתחייב לאימון קבוע. אימוני הריצה מתקיימים בספורטק, "זהו מרחב המאפשר אימון בקצב אישי ויכולת מעקב שלי כמאמן. המתאמנים המתחילים מתקדמים על פי הקצב שלהם ואני עוקב אחריהם בדבקות. בזכות המסלול המעגלי ניתן לראות את כל אחד מהמתאמנים, להעיר ולהאיר כנדרש ובאופן אישי" מדגיש גולדברגר. ואכן האימונים המוצעים במועדון הם אימונים בקבוצה אך כל אחד רץ בקצב שלו, על פי תכנית המתאימה לו וליכולות האישיות שלו, כאשר מתאמני המרתון מתאמנים על פי תכנית ייחודית ומסודרת של חמישה חודשים. 

מגיל 17 עד 70: כל אחד יכול

במועדון הריצה של ירון יש משתתפים מבוגרים מגילאי 17 עד 70! נערים ונערות לצד בני 65 – אשר הגיעו ממצב אותו הם הגדירו כ"בטטות כורסא" בו הם אינם מסוגלים לרוץ 100 מטר - והיום משתתפים בחצי מרתון.

בקבוצת המבוגרים, מספר ירון "יש ילד שהצטרף אלינו בגיל 12 בגלל יכולות הריצה יוצאות הדופן שלו. הוא רץ מעולה אשר זכה בהרבה מרוצים. לכן חשוב לזכור שכל אחד יכול, ולי, במסגרת הקבוצה, יש אפשרות לתת לכולם מענה המתאים להם בדיוק. אני מקבל עשרות פניות של אנשים שטוענים שהם לא יכולים או מסוגלים לרוץ ובלי קשר לכושר הנוכחי או למשקל הנוכחי לי ברור שכל אחד יכול. זה תלוי באימון וביכולת ההתמדה."  


במסגרת המועדון המשתתפים יוצאים יחד למרוצים (למשל מרוץ התנ"ך, מרתון ירושלים, מרתון טבריה, מרוץ ערד מצדה, מרוץ מודיעין ועוד) ועושים פרויקטים רבים בהתנדבות יחד עם עיריית מודיעין (למשל 'מודיעין יורדת בגדול' , פרויקט ששילב ספורט ותזונה, פעילות התנדבותית ליום האישה, ריצות קהילתיות ביום השואה וביום הזיכרון ועוד). גולדברגר והמועדון מחוברים מאוד לקהילה, לעמותת סחלבים ולראש העיר ובכל שנה מנסים להפוך את הריצה גם לפעילות חברתית.


לא מסתפק במועדון הריצה במודיעין

בנוסף ל SprinTeam מאמן גולדברגר גם קבוצת ריצה בפתח תקווה, את עובדי המועצה האזורית מטה יהודה וקבוצת ילדים אשר חשובה לו במיוחד מאחר ובאמצעותה הוא מצליח לחנך את הדור הצעיר גם ליהנות מספורט ומתזונה בריאה.  
קבוצה נוספת אותה מאמן גולדברגר פעמיים בשבוע היא קבוצת כושר בה מתמקדים בעיקר באירובי, חיזוק, טי אר אקס ועוד. "ויש כמובן מי שמשלבים גם ריצה וגם כושר" הוא מציין. 

מה היעד שלכם? 

"כל מתאמן שלי יודע שאם הוא רק רוצה – אני יכול להביא אותו למטרה. כל מתאמן יכול ליהנות מהיתרונות של אימון קבוצתי אבל גם מהדרכה אישית המאפשרת לו להגיע ליעדים שלו בקצב שלו. במקביל כל מתאמן יכול לקבל מענה כולל גם בתחומי הריצה, הכושר והתזונה (במסגרת האימון וגם באופן פרטני). ניתן להגיע לכל יעד."

מה אתה בוחר, השקעות או ריצה?

"אני ההוכחה שאפשר גם וגם. אני מביא הרבה דברים שלמדתי בעולם ההשקעות ובשיווק לעולם הריצה וגם בעולם הפיננסים מי שמצליח הוא מי שעוסק בכמה תחומים. לא חייבים לבחור, אפשר לשלב".

הטיפים של ירון

טיפ לרץ המתחיל:
"אל תפחדו לעשות את הצעד הראשון. גם אם בחיים לא רצתם - אתם יכולים. לאחר שתנצחו את ההיסוס והפחד הראשוני ותגיעו לאימון ראשון תראו שאפשר לנצח. לאחר שהתחלתם זכרו – עכשיו יש צורך בהתמדה! אם תתמידו תוכלו לעשות ולשנות!"

טיפ בענייני תזונה:
"אל תתפתו לכל דיאטה שמורידה קילוגרמים במהירות. אורח חיים בריא הוא כזה המתמידים בו לאורך זמן. צריך לאכול בריא ואפשר לאכול גם בריא וגם טעים." 

זה הזמן להשקיע בגוף שלכם!  בואו לאימון נסיון באחת הקבוצות של SprinTeam.