תוכן מקודם | צילומים: פרטי | צילום בשער: יעל שטיין

דוקטור ליאת אדרי ממודיעין, מדענית שעוסקת במחקר של מחלות ותרופות, היא אחת מאותם ילדים מעטים אשר באמת הגשימו חלום ילדות -"למצוא תרופה שתשנה את העולם".

האתר של ד"ר אדרי נראה כמו תעשייה של הרבה יותר מאיש אחד אבל את הכל היא קידמה ועשתה במו ידיה. היא בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסט דוקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, פוסט דוקטורט נוסף ממדעי המח במכון וייצמן ופוסט דוקטורט שלישי בחקר ההתנהגות במחלקה לנוירוביולוגיה במכון וייצמן. היא אם לשלושה ומשמשת גם כיועצת מדעית של מספר ארגונים.

 ד"ר ליאת אדרי

כמי שמתהדרת ברזומה מפואר כתבה ליאת עשרות מאמרים מדעיים וספר המיועד לקהל הרחב - "בריאות מותאמת אישית - הבמ"א שלך", העוסק בהתאמה אישית של הטיפול הרפואי והטיפול המשלים על סמך מחקרים עדכניים ובדיקות חדשניות. בספרה מסבירה ליאת את הנושא בעזרת ידע רפואי ומדעי נרחב ומתייחסת למחלות נפוצות כמו דיכאון, סוכרת, סרטן, בעיות פריון והקשר בין מעי למוח. 

 

ד"ר אדרי גם מרצה במגוון תחומים כמו מדעי האושר, מדעי המוח, בריאות ומדע ותזונה מקדמת בריאות, וכמובן, איך לא, הייתה חלק בלתי נפרד מהמלחמה בקורונה בישראל, אז הקימה ותפעלה מעבדה לבדיקות קורונה בירושלים ("בימים הקשים עשינו מאה אלף בדיקות פי סי אר").

טוויסט בעלילה

אולם ליאת, אישה שאינה מסתפקת אף פעם בכל הצלחותיה, ראתה גם בשיחת הטלפון שהגיעה לפני מספר שנים, הזדמנות לשינוי. "התקשרה אליי גיסתי וסיפרה שגילו לה גידול של שמונה סנטימטר בשד. קולה רעד, ליבי החסיר פעימה. גיסתי היקרה שכלה את בעלה הראשון ממחלת הסרטן ונפרדה ממנו כשהיא חובקת תינוקת שאך זה נולדה ולא תזכה להכיר את אביה. הפחד הגדול שליווה אותה התעצם בכל בדיקה ובדיקה. חוויות העבר התערבבו עם העתיד לבוא. הרגשתי את הפחד של גיסתי ורציתי להיות איתה אבל לא ידעתי איך" מספרת ליאת. למרות שרשמה פטנט בתחום של סרטן השד (וגם בתחום סרטן העור), ובמעבדה ידעה לצמצם גידולים, לא התנסתה בתהליך על בני אדם. אירוע זה התברר מאוחר יותר כסוג של נקודת מפנה תודעתית, אשר חברה בסופו של דבר לשינוי נוסף ולהישגים נוספים אליהם הגיעה כמדענית אשר לה גם ידע תיאורטי, וגם ידע מעשי בדיאגנוסטיקה קלינית, בזיהוי מוטציות גנטיות בסרטן לשם טיפול תרופתי מותאם.

בריאות מותאמת אישית – הספר, הייעוץ הפרטני לחולים וההרצאות

כיום דוקטור אדרי יועצת להקמת מעבדות, מרצה לרופאים, ומעניקה ייעוץ של בריאות מותאמת אישית לחולים במחלות כרוניות בקליניקה החדשה שלה במרכז רננים, במכבים.

את ההרצאות המרתקות היא מציעה לארגונים, חברות, בתי ספר, רשויות מקומיות, גמלאים, וגם במסגרת סדנאות פרישה. היא מאמינה אדוקה בכך שהדאגה לבריאות שלנו צריכה להיות במקום הראשון וממליצה לכולם לאמץ את מודל הדיילות: במקרה של מצב חירום בטיסה, הדיילות מבקשות שהאם תשים תחילה את מסיכת החמצן ורק אחר תשים אותה על הילד. הסיבה לכך היא שאם יקרה משהו לאם, היא לא תוכל לטפל בילד.


מחפשים הרצאה ליום האישה? הרצאתה הקרובה של ד"ר אדרי תעסוק בבריאות מגדרית, נשים מגיל הפיריון ועד גיל המעבר,  מחקרים חדשים ותובנות מענינות במסע לבריאות מותאמת נשית.


את ד"ר אדרי תוכלו לפגוש גם בקליניקה במכבים בה היא מקבלת מטופלים ודוגלת בראייה הוליסטית המשלבת מדע, גוף ונפש.

ליאת מאמינה שהידע שלה יכול להוביל להחלמה ולריפוי מחלות, לעיתים בעזרת תרופות מסוימות ולעיתים בלעדיהן. בעוד המסע של גיסתה הסתיים בהחלמה, המסע של ליאת אשר החל באותו היום, שינה אותה.

מתוך המערכת הפרטית שהקימה מציעה ליאת לבצע תחקיר מעמיק על מצבם הבריאותי של המטופלים, הכולל אינטרקציות בין תרופות, חיפוש ועיון במאמרים הנוגעים למטופל ואיתור פתרונות בריאותיים רלוונטיים בארץ ובעולם.

מה זה אומר?  

ד"ר אדרי מלווה את מטופליה ליווי אישי וצמוד, היא מעמיקה בחקר המקרה הפרטי של כל אחד מהם, לומדת להכיר את אורח חייהם, מאפיינת את הגנטיקה שלהם, את מצבם הנפשי והגופני, בודקת מחקרים עדכניים הקשורים במצבם הספציפי ובסוף התחקיר היא ממליצה על המשך טיפול משולב באופן מותאם אישית, כולל ליווי תזונתי.

פרטים ליצירת קשר:

ד"ר ליאת אדרי - נייד: 050-8520296

פייסבוק: Dr Liat Edry

אתר אינטרנט - http://www.drliatedry.co.il/

קליניקה: מרכז רננים, מכבים.