תוכן מקודם

בחודשי הקיץ ישראלים רבים עוברים דירה. הדרך לדירה המיוחלת עוברת קודם כל בחברת ההובלה, שאמורה להעמיס ולפרוק בשלום את כל תכולת הבית שלכם. הובלות דוד מקבוצת ע.ר.ד. היא עסק משפחתי בבעלותם של האחים דוד ואבי פרץ, תושבי העיר מודיעין, למרות גודלו של העסק הלא קטן הזה, זהו עסק משפחתי בו עובדים רבים מבני המשפחה. האב, דוד הקים את החברה יחד עם אחיו אבי פרץ לפני כ- 25 שנה, והיום גם ילדיהם ובני משפחה נוספים משתלבים בתפקידים שונים בחברה.

שוחחנו עם רו"ח עילאי פרץ, סמנכ"ל החברה והבן של דוד:

איך זה לעבוד בעסק משפחתי?

"זה מצוין. עסק משפחתי נותן לך את המוטיבציה לעבוד בשביל העסק ולא רק בשביל המשכורת, אבל יחד עם זה, מאוד חשוב שיהיו קווים ברורים וחלוקת תפקידים מוגדרת כדי שלכל אחד יהיה ברור בדיוק מה הוא עושה ומה תחום האחריות שלו".

מכניסים את העבודה הביתה?

"אי אפשר שלא, בארוחות שישי ובמפגשים המשפחתיים יוצא שאנחנו מדברים הרבה על העבודה, אבל בשנים האחרונות יש מחלקת תפעול רחבה שמורידה מאיתנו קצת את הלחץ והכאב ראש היום יומי".

ספר לנו קצת על החברה שלכם –

"חברת הובלות דוד בעלת מעל ל- 25 שנות נסיון בענף ומספקת שירותי הובלה, הפצה, לוגיסטיקה ואחסנה. אנו מעסיקים כ -100 עובדים בחברה, ומתפעלים כמה מחלקות: מחלקה המתמחה במגזר העסקי- הפצה לוגיסטית של משטחים וסחורות של חברות, ביניהן כמה מהחברות הגדולות במשק הישראלי כמו קימברלי קלארק, טמפו, קבוצת בי, ACE, יקבי ברקן ועוד. מחלקת אחסנה למגזר העסקי והפרטי - דרכה ניתן לשכור אחסנה לוגיסטית ועד לאחסון תכולת דירות.
שירותי זה נותן פיתרון טוב למי שנמצא "בין דירות" או בתקופת שיפוץ וזקוק למקום לאחסן את כל הציוד והריהוט שלו.
המחסנים מאובטחים ומצויידים באזעקה, ספרינקלים  ושומר בלילה ומחלקת פרויקטים המבצעת הובלות דירות ומשרדים, העברת חברות ומפעלים.
אנו מעניקים את כל סוגי השירותים האופציונאליים להעברת דירות וחברות תחת קורת גג אחת. כמו כן, חברתנו הינה ספק ראשי של משרד הביטחון לתחום הובלת דירות, ואנו אחראיים להעברת דירות של כל  אנשי הקבע בארץ, מקרית שמונה ועד אילת.בנוסף, אנו מתפקדים כספקים הבלעדיים של שרות בתי הסוהר בישראל. ישנם 3 בתי סוהר בארץ בהם מייצרים ריהוט ואנחנו אחראיים על הובלת הריהוט והרכבתו במוסדות ממשלתיים, חברות גדולות וגופים גדולים שרוכשים את הריהוט מהשב"ס."

מה ייחודי בשירות שאתם מעניקים לאדם פרטי בהעברת דירה?

"היתרון שלנו הוא הרצינות והניסיון שלנו יחד עם היתרון לגודל.
הכל מתנהל ברמת מחשוב וסדר מבין הגבוהות ביותר בארץ, בהשוואה למתחרים, מתחילת התהליך ועד סופו. יש לנו בחברה מספר רב של צוותים מקצועיים המצוידים במשאיות ייעודיות עם תא צוות לעובדים וכריות אוויר. בתקופות העמוסות יותר יש לנו מעל 14 צוותים ביום העוסקים בהעברת דירות פרטיות. כל המשאיות שלנו הן משאיות חדישות וסגורות. אנחנו בעלי תקן איזו, שהוא תקן איכות, וכמובן, מבטחים את הסחורה בהעברה על סכום של מליון ₪.

אנו מציעים ללקוח את כל השירותים תחת מטריה אחת.
מאספקת חומרי אריזה, שירותי אריזה, נגרות, ועד מנוף ופירוק מאריזה.
אנו עוטפים את הריהוט והמוצרים הגדולים בניילון נצמד על מנת למנוע שריטות ושפשופים. הצוותים מבצעים את כל סוגי ההובלות, מבתים פרטיים, דירות בקומות גבוהות ציוד כבד, פסנתרים וכו' ".

כמה זה עולה לנו?

"מחיר ההובלה תלוי בכמה גורמים. לפני הצעת המחיר אנחנו שולחים איש צוות שעורך סיור בבית, מעריך את כמות העבודה, צורת העבודה הנדרשת, גודל הצוות שצריך להגיע, גודל המשאית שיצטרכו עבור ההובלה, עד כמה מורכבת ההובלה, האם צריך גם הרכבה? ולפי הניסיון והערכה שלו מספק הצעת מחיר מסודרת. כך שאין הפתעות."

טיפים למובילים – בעד או נגד?

"בענף הזה נהוג לתת טיפ, אך זו לא חובה. במידה והלקוח מרוצה ובא לו לפנק את הצוות בטיפ, הוא יכול לתת טיפ לפי ראות עיניו, בסכום שהוא מחליט. זה הולך ישירות ואך ורק לצוות".

במודיעין מתקיימים הרבה מעברי דירה?

"מודיעין היא עיר שגדלה ומתפתחת כל הזמן, והתושבים עוברים הרבה בתוך העיר. אנחנו עובדים במודיעין עוד מימיה הראשונים, העברנו כבר עשרות אלפי דירות בעיר ומרבית הלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים".

סיפור מעניין?

"זה דווקא סיפור עצוב. בעונת הקיץ אנחנו מקבלים הרבה טלפונים מלקוחות שהמוביל שלהם "הבריז" להם רק בגלל שנכנסה לו הובלה במחיר יותר טוב והם כבר עם כל הציוד ארוז וחייבים לצאת מהדירה ממש באותו היום. חשוב לנו להדגיש כי בעונה החמה לא להתפתות למחירים כאסח כי אין דבר כזה ובסוף מגלים שזול עולה ביוקר. בגלל שאנחנו חברה גדולה אנחנו יכולים לתת מענה להרבה מקרים כאלה ומצליחים להתארגן ולעזור ללקוחות האלה לעבור באותו היום".

עצת זהב?

"דבר ראשון, מאוד חשוב שנציג מחברת ההובלות יגיע לבית ויבצע סיור לפני הצעת המחיר, כך המוביל נותן הצעה לפי  מה שהוא ראה ומונע הפתעות בהמשך. דבר שני, חשוב לבדוק מי זו החברה שאתם סוגרים איתה, קבלו המלצות, תכנסו לאתר לחקור עליה מעט ותדרשו לראות ביטוח סחורה בהעברה.
הדבר האחרון ולא פחות חשוב שאנחנו אומרים ללקוח – קומו ביום ההובלה עם חיוך ומצב רוח, שחררו את הלחץ והדאגות ותשתדלו להנות מהמעבר לבית החדש. שיהיה בשעה טובה!". 

לפרטים נוספים וטלפונים לחצו כאן