כתיבה: עמיעד טאוב | איור: תהילה גולדברג

אִיתָמָר מְגַמְגֵּם לִפְעָמִים,

כְּשֶׁהוּא אוֹמֵר "אֶ-נְ-צִי-קְ-לוֹ-פֶּ-דְ-יָה"

מִתְבַּלְבְּלִים לוֹ הַצְּלִילִים.

גַּם קוֹרֶה שֶׁהוּא חוֹזֵר עַל מִלָּה שׁוּב וָשׁוּב,

אֲבָל אֲחוֹתוֹ מַסְבִּירָה שֶׁזֶּה לֹא מַמָּשׁ חָשׁוּב.

מאח של רומי שנפגעה בתאונה ועד אח של דרור שחלה בסרטן (לא ההוא מחוף הים). בספר ילדים חדשני מנגיש עמיעד טאוב את עולמם של האחיות והאחים של ילדים עם צרכים מיוחדים. בשילוב איוריה הרגישים של תהילה גולדברג יכולים הילדים וההורים להכיר מקרוב ובאופן שמח וצבעוני את עולמם של ילדים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם וללמוד שיעור לחיים בקבלת האחר.

הספר מורכב מ12 סיפוריםשירים שונים שכל אחד מהם עוסק בלקות או מוגבלות שונה ובהתמודדות של האחים לילדים עם צרכים מיוחדים עם אתגרי החיים.

אלופת העולם ובעלת מדליית ארד פאראלימפית בחתירה, מורן סמואל כתבה: ''הספר מדגיש שתי מיוחדויות בכל דמות. זו המתייחסת לצורך המיוחד וזו המדגישה את הכוחות המיוחדים של האח''.

מאז הוצאת הספר רכשו אותו עמותות רבות המטפלות בילדים עם צרכים מיוחדים וכן עיריות רבות שבחרו לחלק אותו לכל ילדי הגנים ובתי הספר על מנת לקדם את נושא קבלת האחר.

עמיעד טאוב: ''הספר מגשים חלום אישי שלי של שינוי חברתי באמצעות קריאה ומשלב בין הכלה וראייה נכונה של האתגר איתו מתמודדים אחים ובני משפחות עם צרכים מיוחדים לבין הצורך שלנו כחברה להיות נגישים יותר לאתגרי החיים. העובדה שהספר הפך לכלי המסייע למשפחות להתמודד ולחוות יחד את עולם המוגבלויות הינו ערך  מוסך מרגש במיוחד עבורי''.
 

עמיעד טאוב נשוי + 5 תושב מודיעין הוא מנכ''ל חברת ''עט תקשורת'', משנה לראש העיר מודיעין ומחזיק תיק השירותים החברתיים, מרצה לניו מדיה ופובליציסט המשמש כיו''ר עמותת אופק חזרה לחיים העוסקת במניעת רשלנות רפואית וליווי משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים. בשנת 2011 יצא לאור ספרו הראשון ''מזימה''.

ניתן לרכוש את הספר בחנויות הספרים,  בדף הפייסבוק: אחי מיוחד ובקישור : goo.gl/CU38n3 לרכישה לקבוצות ועמותות ניתן לפנות למחבר.

28 עמ' | 68 ₪ | כריכה קשה

לפרטים נוספים: אודליה ארביב | | 050-2277454