תוכן מקודם

שיא החומוס

את חומוס אליהו שבקייזר סנטר, סניף אחד מתוך למעלה מ- 70 סניפים של הרשת בארץ וגם בחו"ל, הקים איתי עם גיסו אלעד לפני כשנתיים, שנה לפני שהשתחרר משירות של שש שנים בצה"ל. "נכחתי באירוע עם החומוס המעולה הזה וירד לי האסימון - אין חומוס טוב במודיעין. אלעד, שנשוי לאחותי, עבד אז במשרד הביטחון והחליט להשתחרר ולהקים אתי את החומוסיה כשהייתי עדיין במסלול הכשרה בצבא. הקמנו הכל תוך כדי. מצאנו מקום מעולה ובשנה הראשונה אלעד היה כמעט לבד. אני הייתי אחראי על הסופ"שים. לפני שנה חגגנו עם 400 איש את יום ההולדת הראשון של חומוס אליהו במודיעין. היה מעולה - היה בר אקטיבי, מנות מיוחדות, טאפסים ובעיקר אווירה יוצאת דופן. השנה לא יכולנו לחגוג אבל אני מאמין שבהמשך נפצה על כך."

איתי ואלעד | חוגגים כבר שנתיים עם חומוס אליהו בקייזר סנטר 

משפחה מודיעינית שמרימה למקומיים

משפחתו של איתי מודיעינית ותיקה שהגיעה לעיר כשהיה בן 14 ומתגוררת היום בשכונת בוכמן, אלעד הגיע גם הוא להתגורר במודיעין, ושניהם מעידים כי תושבי העיר קיבלו את החומוסיה בחיבוק ענק ולא בכדי. בעיר של כמעט 100,000 תושבים יש עשרות פיצריות ומסעדות המבורגר ורק כ- 4 חומוסיות. ומי לא אוהב חומוס, במיוחד כשהוא כל כך איכותי וטעים?

 חומוס חם וטרי עם מגוון תוספות

מה בתפריט?

בין אם תגיעו לחומוס אליהו או פשוט תזמינו הביתה, תוכלו לבחור בין שמונה סוגי חומוס, מגוון של תוספות שהולכות מעולה עם החומוס הטרי, סלטים טעימים, עראיס צמחוני, שקשוקה, צ'יפס, פלאפל ואיך לא -פיתה תימנית בעבודת יד (יש גם ללא גלוטן!).

עכשיו כשהחורף התחיל מציעים בחומוס אליהו גם מרקים מחממים וטעימים.

מרקים טעימים לחורף

העסקיות של חומוס אליהו משתלמות במיוחד ואל תשכחו שיש גם ארוחות משפחתיות במחיר סופר אטרקטיבי. לקינוח תהנו ממתוקים כמו מלאבי וכנפה, ולהשלמות – בקבוקי שתייה וכמובן בירות והלימונדה הביתית של המקום.


אם אתם רוצים להזמין הביתה במשקל ישמחו להכין לכם חומוס, טחינה, פלאפל, מלא חמוצים וסלטים ויש גם מכולת בקטנה עם מוצרים מעולים כמו קפה עם הל, זיתים, שמן זית ועוד. פשוט תיכנסו לאתר ותתחילו להזמין.


הכי שווה גם במשלוח עד הבית

וגם – משלוחים מחוץ למודיעין ומוצרים ללא גלוטן

"המצאנו את עצמנו בתחום נוסף" מספר איתי, "עכשיו אנחנו מגיעים גם לישובים מחוץ למודיעין מכבים רעות, כמו נוף אילון, חשמונאים ובית חורון. בימים מסוימים מעלים הודעה בקבוצות וואטסאפ מיוחדות, התושבים יודעים שאנחנו מגיעים בשעה מסוימת לנקודה מסוימת ומגיעים לקחת - אהה ויש גם פיתות ללא גלוטן!"


ואכן החומוס, הסלטים וכמעט כל המוצרים הם ללא גלוטן. "אפשר לסמוך עלינו" אומר איתי, "יש לנו מודעות גבוהה בגלל שאשתי צליאקית".


חוץ מהחומוס - גם סלטים, עלי גפן, שקשוקה, חמוצים ועוד

Corona Time

"אני כמובן לא מברך על הקורונה" אומר איתי, "גם אני חליתי והכנסתי את כל הצוות לבידוד (למזלי אף אחד מהם או מהלקוחות לא נדבק), אבל אני בהחלט מברך על ההזדמנות להתמודד ולמצוא פתרונות בתקופה הזו". ואכן, הקורונה שכללה אצל אלעד ואיתי את היכולת למצוא פתרונות בזריזות ובגמישות, להמציא את עצמם מחדש, וגם להצליח בזה.

"יש לנו 15 עובדים ואף לא אחד מהם הוצא לחל"ת. חלקם צעירים, חלקם בעלי משפחה, אנחנו מאוד גאים בזה. כל אחד עבד לפי יכולתו וצרכיו וכך גם שמרנו על השפיות".

"מכולת בקטנה" מוצרי בוטיק בחומוס אליהו מודיעין


"בקורונה מה שהציל אותנו זה שאנחנו במרכז שכונתי. אנשים מגיעים למנת החומוס שלהם פחות או יותר בשעות קבועות וזה עזר לנו לשרוד מחדש כל פעם.  גם בעבר הפעלנו משלוחים אבל בקורונה למדנו להוציא עשרות משלוחים ביום, זו אופרציה לא פשוטה אבל הצלחנו. אחרי הסגר הראשון הגיעה הפתיחה המחודשת וממש נהננו מהלקוחות. במקביל נערכנו לגל ולסגר השני. הכנו פרסום מסיבי עם דילים למשפחות כי הבנו שזה מה שצריך כשנמצאים בבית. החלטנו שהעלויות של הארוחות האלו יהיו עממיות והקהילה חיבקה והחזירה לנו אהבה".


בתוך כל העשייה המבורכת הזו אלעד ואיתי לא נחים לרגע ולפני שלושה חודשים הם התחילו להכין לימונדה ביתית במקום. "אנחנו מאוד אוהבים את הרשת שלנו שנותנת חופש פעולה ופעמים רבות לומדת מהשטח. גם את הלימונדה הם אהבו מאוד", הם מספרים ומציינים שדווקא עכשיו הם נמצאים בחומוסיה יותר מתמיד כדי "לוודא שהכל עובד כמו שצריך".

יש תכניות לעתיד

לאלעד ולאיתי בהחלט יש תכניות התרחבות, ותתפלאו - דווקא כאן בעיר. הם מצפים לפתוח סניף נוסף של חומוס אליהו במודיעין. התכניות אמנם התעכבו בגלל הקורונה אבל זה יקרה. גם את הסניף הקיים מעוניינים השניים להרחיב "ונעשה את זה מיד לאחר הקורונה" הם מבטיחים.

עוד בגזרת ההתרחבות - "החלטנו לפתוח ברחוב בצלאל בירושלים מסעדה חלבית ללא גלוטן. הכל ללא גלוטן כולל פסטות, פיצות ולחמים שבכלל לא מרגישים שהן ללא גלוטן".

לפרטים נוספים - חומוס אליהו מודיעין