צילום: דוברות עיריית מודיעין

ביום חמישי האחרון, 7.10.21, השיקה עיריית מודיעין מתחם עבודה ולמידה שיתופי עירוני, ראשון מסוגו בעיר. המתחם, שזכה לשם SpaceMod, משתרע על כ-1,600 מ"ר, במרכז כיכר התחבורה, ואמור לשרת את היזמים, הסטארט אפים, בעלי העסקים, העצמאיים והסטודנטים ממודיעין מכבים רעות, גם כמקום פיזי לעבוד וללמוד בו וגם כאקו סיסטם חברתי, המייצר הזדמנויות של תהליכי חשיבה, יזמות, שותפויות ונטוורקינג.

המתחם ינוהל על ידי מנהלת אופק בשיתוף עם "יודה" מרכז הצעירים באגף חברה נוער וצעירים, ויהיה פתוח שבעה ימים בשבוע, כאשר מודל ההשכרה אומרים העירייה, יהיה גמיש ומותאם אישית. כך למשל, ניתן יהיה לשכור עמדת עבודה אישית וקבועה ולהשאיר בה את הציוד, או להשכיר עמדה לפי שעה, יום או חודש.

בנוסף לעמדות העבודה ישנם במתחם גם משרדים קטנים להשכרה. מהעירייה נמסר כי המשרדים זוכים לביקוש גבוה, ושניים מהם כבר הושכרו לאדריכלים ועמותות חברתיות. עוד במתחם גם חדרי הרצאות וחדרי ישיבות עם מערכות מולטימדיה מתקדמות, חדר מנטורים ייחודי מאובזר לשיחות שקטות שיאפשר לעובדים בתחומי הייעוץ לעבוד בו עם לקוחות לא התחייבות לשכירות שנתית וכן, שני אזורי לאונג' עם פינות ישיבה.

מעיריית מודיעין נמסר כי המתחם יציע גם תכנים מעוררי השראה וידע של הרצאות, סדנאות ואירועי תרבות לצעירים וכן, מעגלי עסקים, ייעוץ לעסקים על ידי מומחים ומנטורים, כנסים והשתלמויות, קורסים מקצועיים ועוד. כבר במהלך חודש אוקטובר יתחילו להתקיים חלק מן התכנים הללו, המיועדים לקהל הרחב בתשלום, וללקוחות המתחם ללא תשלום.  

עוד נמסר מהעירייה כי בקרוב יוקם במקום פאב שינוהל בשלב זה ע"י מנהלת אופק וימוקם בכניסה למתחם. הפאב ייקרא "ספייס בר", והוא יציע משקאות ואוכל ויערוך happy hours לטובת הקהל הרב וללקוחות המתחם. 

חיים ביבס, ראש העיר: "עירנו שופעת בתושבים יזמים ועצמאיים והמתחם העירוני הזה יוכל לראשונה לשמש להם בית ומרחב ליצירה, שיתופי פעולה ובניית קהילה מיוחדת המורכבת ממוחות יצירתיים, בליווי מקצועי ושלל הרצאות שיפתחו בהדרגה במתחם לטובת התושבים. בנוסף, ישמש המקום כבית חם וקהילתי עבור קהל הסטודנטים שלנו. ביחד, ניצור לראשונה מתחם ייחודי עם מודל כלכלי נוח ומאפשר למגוון צרכים של התושבים ואני מזמין את כולם לבוא ולהתרשם".