תוכן מקודם

לאחר למעלה מ- 20 שנה בייצוג חברות גדולות החליט חגי להקים עסק פרטי משלו. כעתודאי בתחום הביוטכנולוגיה, התמחה חגי לאורך השנים ביבוא של מכשור וציוד מתכלה למעבדות כימיה ומיקרוביולוגיה בשוק המזון. כאשר רבים לידו החליפו עבודה הוא נשאר נאמן לתחום ולחברות איתן עבד. כך ביסס את מעמדו ופתח בתחילת 2017 עסק פרטי המתמחה באותם תחומים ופועל מול חברות גרמניות וישראליות.

גמישות עסקית וחשיבה יצירתית
לאחר תקופה קצרה גילה חגי שימים שלמים הוא יושב מול המחשב ומתקשר עם חברות בארץ ובחו"ל. לאחר שהבין שלמקום הפיזי בו הוא נמצא אין כל ערך מוסף במהלך ההתקשרות, החליט להוסיף נדבך נוסף בעל ערך מוסף גבוה – תחום הלוגיסטיקה.

כמי שהכיר את תחום היבוא וידע שכל יבוא מסתיים בלוגיסטיקה, כי הרי יש צורך בשינוע ובהגעה עד לבית הלקוח או בית העסק, החליט חגי להמשיך לבצע את שיחות הטלפון והתאומים מהרכב הפרטי שלו, רכש גרר קטן, והתחיל לבצע הובלות מכל סוג, ולכל לקוח, עסקי או פרטי, ובלבד שיתאימו לנגרר שלו (עד 750 קג').

 

 למי מתאים השירות שלו במיוחד? חגי יוביל עבורכם גם ספה, אם תבקשו, אבל שירותי הבוטיק שלו מתאימים במיוחד לכל מה שיקר, שביר או חשוב במיוחד. כך יצא לו להוביל השבוע חוזה סודי לחברת אלביט אשר השולח לא רצה שיתגלגל במקומות לא רצויים. לאחר שהתברר שמונית לחיפה תעלה 1,000 ₪ התקשרו לחגי אשר לקח על השירות מחיר הגון ופחות בהרבה. ואכן, השידוך בין ההובלות והנסיעות מאפשר לחגי לבצע את המשלוחים וההובלות במחירים אטרקטיביים, ביעילות ובמהירות.


"במקום שהמוצר יעבור אחסון לילה – מה שבדרך כלל קורה בחברות המשלוחים הגדולות, ועלול לגרום לשברים ותקלות אחרות, אני מספק שירותי בוטיק. מהיום להיום. מעכשיו לעכשיו. לי זה משתלם כי בדרך אני מנהל את ענייני המסחר וללקוח? זה כדאי במיוחד. לאחר כל כך הרבה שנים בתחום שלי, מכירים אותי וסומכים עלי ולכן הדברים מסתדרים. אני מאוד שמח לעבוד עם חנויות ואנשים פרטיים גם בעיר", מספר חגי.הקורונה חידדה את הצורך והרצון לתת שירות

משפחת הדרי, זוג + 3, גרה בשכונת אבני חן (קייזר) במודיעין מזה 13 שנה. לעיר הם הגיעו מראשון לציון ומנס ציונה "וזה המקום לפתוח סוגריים, ולציין ששם משפחתו של אבי היה פומרנץ – פרי הדר, וכמכונאי מוטס, קצין בדרגת רב סרן, התבקש 'לעברת' את שמו וכך בחר בהדרי – ההדר שלי" משתף חגי.

לשאלתנו כיצד השפיע עליו ועל העסק מגפת הקורונה מספר חגי כי דווקא התקופה הקשה נתנה בוסט מאוד רציני לעשייה בעסק, לא במגוון של המוצרים אשר נותר בעינו, כי אם בכמויות. צריכת המוצרים עלתה משמעותית, במיוחד כפפות ומסכות אותן מקפיד חגי לייבא תחת תקני מכון התקנים!


"הרבה כפפות, מסכות ואביזרים רפואיים נכנסו לארץ ללא תקנים ואנו נאלצים כל הזמן להתמודד מול ההיצע הזה, גם בעלויות. לשמחתי למרות שאנחנו מעבירים כל משלוח במכון התקנים ויש לנו תקן, העלויות שלנו גבוהות באופן זניח לצרכן הסופי.  מאז משבר הקורונה נראה כי התקן פחות חשוב לרשויות וזה ממש חבל. באופן אישי, אני לא מתחבר לקנייה שאינה מגורם מקצועי שמתמקצע בתחום ויכול לתת שירות גם מאוחר יותר. לא רואה את עצמי קונה מסכה בקיוסק או טלוויזיה בסופר. היום נודע לי שיבואנים מכרו לבתי חולים מסכות לא תקניות ונקנסו ב- 5 מיליון ש"ח ₪. אני מקווה שלא ארגונים כמו בתי חולים ולא אנשים פרטיים יחפשו את הזול ביותר – גם לא בזמן משבר"


חגי מספר כי בתקופת הקורונה היה לא קל לעבוד מול תעשיות גדולות אבל דווקא בזמן הזה, הוא נתן גם מענה מיידי ואישי לצרכי תושבים אשר הזמינו ממנו מסכות, מדי חום, כפפות ועוד. "הם קיבלו אותם עד פתח הבית וגם בכמויות קטנות במיוחד. גם היום אם מישהו זקוק אשמח להביא עד פתח הבית כל דבר. אני זוכר שאמא לילדה עם שיתוק מוחין סיפרה לי שהיא רגילה לכפפות של הסופר, אבל הכפפות שהבאתי לה, בהן משתמשים בחדרי ניתוח, היו מעולות עבורה והיא ביקשה שאמשיך את האספקה".

מכוון לעסק מוקפד, יעיל וקטן – אבל עם ערך מוסף גדול

חגי עובד לבד. גם בעבודת הסחר וגם בעבודת הלוגיסטיקה. "אני מוביל כל מה שצריך ונכנס לתוך הנגרר ורואה בהובלה סוג של אתגר. כל הובלה היא משהו אחר ומחייבת פתרון ייחודי משלה. פעמים רבות אני משלב הובלות כשאני מגיע או חוזר ממקום מסוים. אני מאמין בשיטה לא רק בגלל שהעסק יכול להיות רווחי יותר אלא בעיקר בגלל שלדעתי חשוב לפתח את העסק ולא לשים את כל הביצים בסל אחד".

תכניות לעתיד?

"למרות שהציעו לי שותפויות וצמיחה אני בהחלט רואה את עצמי משפר את העסק כל הזמן, מייעל אותו ומקפיד לתת ללקוחות שלי ערך מוסף. הילדים שלי עדיין קטנים אבל יום אחד אני מקווה להעביר להם את העסק"

לפרטים נוספים והזמנות -> חגי שגר ושכח