תוכן מקודם

יוסי ספורטה, בן 38, אב ל- 3 בנות, תושב העיר מודיעין מזה כ- 17 שנה, רץ מרתונים ומאמן ריצה וTRX  בקבוצות וליחידים. נמצא במיזם "מאמנים לחיים" של מגה ספורט, שם נבחר להוביל את הקבוצה שתצא מחנויות מגה ספורט במודיעין. ליוסי אמנם תמיד הייתה חיבה לפעילויות ספורטיביות, אך הוא מעולם לא חשב שירוץ מרתון. היום הוא גם רץ מהיר, משתתף במרתונים וגם מאמן רצים אחרים.

"אני מגיע מעולם ההיי –טק, מספר יוסי, כלכלן בעל תואר שני, בצבא הייתי לוחם בצנחנים ומדריך קרב מגע ותמיד עסקתי בספורט ובכושר אך לא בצורה אינטנסיבית. בעשר השנים האחרונות נכנסתי מאוד לעולם הריצה בכלל ולריצות ארוכות בפרט, התחלתי להתאמן, לרוץ, בהתחלה 10 ק"מ , אח"כ חצאי מרתון, ולאחרונה עשיתי כבר כמה וכמה מרתונים."

"החלטתי להפוך את התחביב למקצוע ולאמן גם אחרים, למדתי קורס מדריכי ריצות ארוכות מטעם קמפוס שיאים באוניברסיטת תל אביב, שם למדתי את הבסיס, איך לבנות תכניות אימון, פיזיולוגיה, פציעות ספורט ואיך להמנע מהן, מעט תזונה, איך להביא בן אדם שנמצא ברמה בסיסית לרמה בה הוא יהיה מסוגל לרוץ 5, 10 קילומטר, לפי היעד שהוא מציב לעצמו".

טרנד הריצה מאוד התגבר לאחרונה-

"בהחלט. בעידן שלנו, עם התפתחות הטכנולוגיה אנשים מוצאים את עצמם יושבים רוב הזמן, בעבודה, במשרד, באוטו. פעילות ספורטיבית נותנת הרגשה טובה, מרוממת את מצב הרוח ומשפרת את הבריאות. גם העניין של הצבת מטרות ועמידה ביעדים, בריצה למשל – מביא איתו המון שחרור ותחושת גאווה ובטחון כשאתה מגיע ליעדים שהצבת לעצמך, זו תחושה נהדרת".

מה הביא אותך להפוך את התחביב לעסק?

"זה סיפוק מאוד גדול להצליח להביא מישהו להגיע ליעד שהוא הציב לעצמו וחלם עליו. לראות מתאמנים שלי מגשימים את החלום שלהם ופורצים את הגבולות שלהם זו תחושת גאווה וסיפוק עצום".

למה צריך מאמן? אי אפשר פשוט להתחיל לרוץ?

"אני מאמין שמאמן טוב זה יתרון. אני כמאמן נפגש עם המתאמנים שלי ובונה תכנית אימון שתתאים לכל אחד באופן אישי, ליכולות שלו ולמטרות שהוא הציב לעצמו. איש מקצוע גם מכוון אותך וגם יודע לעורר בך את המוטיבציה להמשיך עד שתגיע ליעד".

צריך ציוד מיוחד?

"רק נעלי התעמלות נוחות- ואתם מוכנים. יש עוד הרבה אקססוריז שהתפתחו בעקבות התחזקות הטרנד, כמו בגדים מנדפי זיעה, מד דופק ועוד, אבל שום דבר לא חובה.

מה היתרון שלך על פני קבוצות אחרות באזור?

"אני מאמין בבניית תכנית אימונים הדרגתית,  תוך כדי התאמת התוכנית לכל מתאמן באופן אישי, שתתאים לצרכים שלו וליכולות שלו. דווקא בגלל שאני לא הייתי אצן כל חיי, אבל התאמנתי וצמחתי והשתפרתי כל פעם עוד ועוד, אני יכול להגיד שאני מאוד מבין מה עובר על מתאמנים מתחילים ואיך לכוון אותם ולעורר בהם מוטיבציה".

חוץ מריצה אתה גם מאמן ב TRX-

"נכון, אימון באמצעות רצועות TRX הוא אימון שמערב את כל שרירי הליבה, באימון הזה משתמשים במשקל של הגוף עצמו וישנן דרגות עוצמה שונות".

כל אחד יכול?

"כל אחד יכול. לא מזמן פתחתי בפתח תקווה קבוצה של מתאמנות. בנות שמעולם לא התאמנו ב TRX וכולן התמכרו לזה לחלוטין. האימון עובד רק עם משקל הגוף והרצועה, כך שאין סיכונים לפציעות".

שאיפות עתידיות?

"בפן האישי אני מתמקד במרתונים, רוצה לשפר את התוצאות שלי. המרתון הבא שאשתתף בו יהיה כנראה מרתון טבריה. ובפן המקצועי, אני מקווה שהעסק יתפתח ויצמח ואוכל ללוות עוד ועוד אנשים להצלחות שלהם".

טיפ למתחילים?

"להתחיל בהדרגתיות, לא להעמיס על הגוף בהתחלה. להיוועץ עם מאמן שיכוון ויבנה תוכנית אישית".

"אם גם אתם מעוניינים להתחיל באימון אישי או קבוצתי, אימוני ריצה או TRX

מזמין אתכם להצטרף אליי לאימון מקצועי אשר יוביל אתכם לשיפור הישגים אישיים ולהגשמת יעדים"

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחצו כאן