תוכן מקודם

תמונות: מודיעינט,בלינדה, depositphotos

בלינדה טלקר, תושבת היישוב חשמונאים ומורה ומנטורית לאנגלית עסקית, מספרת לנו מדוע ישנו צורך כל כך גדול בהכרת האנגלית העסקית דווקא בימים אלו, כאשר העולם נעשה נגיש יותר, מהיר יותר ואין מקום לטעויות.

מדוע החלטת לעלות לארץ ?

"עליתי לארץ מתוך ציונות. משפחתי נשארה בסקוטלנד ואני החלטתי לעלות ארצה. רציתי לגלות את הארץ ולספוג את האווירה, טיילתי בכל הארץ עם תרמיל על הגב מדרום לצפון ופשוט התאהבתי בארץ. בדרך למדתי עברית והחלטתי להתיישב ולחיות כאן."

מדוע הגעת להחלטה ללמד אנגלית עסקית ? 

"למדתי שפות והיסטוריה באוניברסיטת גלזגו, אשר ידועה כאחת מהאוניברסיטאות הוותיקות באירופה. כשעליתי לארץ והתחלתי לעבוד במשרד בינ"ל בתל אביב והבנתי שישנם פערים גדולים בין השפות האנגלית והעברית, נתקלתי בחוסר ידע של השפה ומספר רב של טעויות נפוצות באנגלית שגורמות נזק לעסק.טעויות הן במשרד והן אצל אנשי עסקים שהיו באינטראקציה איתי, טעויות שלעיתים גבו מחיר כבד מהחברה.

מי קהל היעד שלך? למי את יכולה לעזור בשיפור האנגלית?

"קהל היעד שלי הוא מאוד מגוון. אני נותנת מענה לקהל רחב שצריך ורוצה לשפר את האנגלית שלו למטרות שונות, בין היתר מנכ"לים, פוליטיקאים, אנשי עסקים, אנשי מקצוע הנשלחים לעבודה בחו"ל או מנהלים משא ומתן מול גורמים בחו"ל, אנשים המעורבים בסטארט- אפ, אנשי מכירות ברשת האינטרנט, מזכירות ואנשי שירות לקוחות המארחים לקוחות ומנהלים תכתובות באנגלית, ואנשים פרטיים המעוניינים לשפר את כישורי השפה שלהם. בעבודתי אני מקנה ללקוחות שלי כלים להתמודד עם חוסר בטחון בניהול שיחה ויצירת תקשורת באנגלית, בפרזנטציות ונאומים, בתכתובות מיילים והודעות, תרגום והכנת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה באנגלית." 

"צריך לזכור שיש הבדלים תרבותיים בין הארץ לחו"ל, בארץ מקובל להיות לא- פורמליים בהתקשרות שלנו אחד עם השני, גם במקומות עבודה. אבל בחו"ל זה שונה, שם יש קודים שונים וכללי נימוס מחייבים יותר, גם בדיבור וגם בכתיבה, לכן כשאנחנו מתקשרים עם אנשים בחו"ל יש משמעות לדרך שבה אנחנו מתנסחים, צריך לדעת מה התשובה לשאלה "?How do you do" ומה לענות ל-  "?How are you"  ישנן אתיקות התנהגות שונות בארץ ובחו"ל וגם על זה אנו שמים דגש, לדוגמה: מה עושים כשנכנסים לחדר ישיבות לחברה בארה"ב או בסין ?מתיישבים או מחכים ? איפה מניחים את הטלפון? אולי לנו הדברים האלה נראים לא חשובים אבל להם זה מאוד חשוב וזה משפיע על איך שיסתכלו עלינו ואיך יעריכו אותנו."

מה מיוחד בדרך הלימוד שלך? 

"השיטה שלי בנויה בהתאמה אישית. לכל אחד יש בעיות וחזקות אחרות. אני עובדת עם הלקוחות באופן פרטי אחד על אחד, אני מזהה בדיוק היכן הם תקועים ועל אילו תחומים בדיוק צריך לעבוד אתם ומכינה מערך שיעורים מותאם אישית. אין כאן העתק הדבק."

"העבודה שלי היא לאמן וללמד איך לבצע את העבודה שלהם בצורה טובה ומקצועית יותר. אני מגשימה בזה את המשימה הציונית שלי. כילדה קטנה צפיתי בשידור חי של נאום מנחם בגין לקראת הסכם השלום, כשהאזנתי לנאומים של הפוליטיקאיים הישראליים, לא הבנתי למה אנשים מכובדים כאלה לא יודעים לדבר אנגלית בצורה טובה . זה ממש ציער אותי, זה הייצוג שלנו בעולם. באנגלית אנחנו נשמעים ממש לא טוב. ובאמת, אני חושבת שאפשר אחרת, זו בסך הכל שפה, זו מיומנות שאפשר לרכוש ולשפר. כל מה שצריך זה מוטיבציה, להשקיע זמן, לתרגל ולהצליח!"

יש כאלה שלא יכולים ללמוד אצלך?

"אין דבר כזה. כל אחד יכול ללמוד ולהשתפר, צריך מוטיבציה ורצון. ברגע שמתחילים לראות תוצאות ומצליחים להתבטא נכון, זה מעלה מאוד את רמת הביטחון ומאפשר לנו לתפקד בצורה מיטבית בפרט במאה ה-21.

Speak with confidence – raise your potential

לפרטים נוספים וטלפונים לחצו כאן