תוכן מקודם

צילומים: פרטי

שחר ואקנין, הבעלים של מועדון הכושר ג'ימקס הממוקם בליגד סנטר, יחגוג בקרוב יום-הולדת 42 ואת היום בו הגיע למודיעין, באמצע שנות ה-20 שלו, הוא זוכר היטב. בביקור אקראי בעיר, גילה מדריך הכושר הצעיר כי בעיר העתיד עדיין אין לתושבים מכון כושר ובאותו רגע הוא החליט לקחת זאת כאתגר אישי. בשנת 2001 הוא פתח את מועדון הכושר הראשון בעיר, הנחשב כיום למוביל בתחומו והמציע למנוייו, מעבר למתקני הכושר החדשניים, גם מגוון של פעילויות ויוזמות מעולם התזונה הבריאה ואיכות החיים.

"אחרי הצבא שימשתי כמדריך במועדוני כושר ולאחר כמה שנים, הגעתי לבקר חבר בעיר מודיעין. העיר היתה חדשה, לא היה כאן כלום, לא קניון ולא מרכז ספורט וזה הקפיץ לי את הנורה מיד, שחייבים לפתוח כאן מועדון כושר לתושבים", מספר שחר. "זה התחיל מתוך אהבה והעניין העסקי היה שולי לגמרי מבחינתי, רציתי להביא לכאן משהו חדש".

- ואיך זה קרה בפועל, היתה היענות?  

"שכרתי מקום בצומת שילת, זה היה מרתף בבית לוטם ומשם הקמתי הכל. ההתחלה היתה צולעת ואיטית, אני זוכר שבשבועיים-שלושה הראשונים, ישבתי לבד במועדון ואף אחד לא נכנס אבל לא ויתרתי. עשיתי הכל לבד, בלי תקציב פרסום, אז הכנתי פליירים ויצאתי בלילות לחלק אותם בתיבות הדואר ולאט לאט, מפה לאוזן, זה התחיל לצבור תאוצה ואנשים הגיעו. הייתי מאושר מעצם הנתינה, מעצם זה שיכולתי לתרום מהידע שלי ולגרום לאנשים לעשות כושר, להעניק לעצמם זמן איכות. הייתי יושב עם כל לקוח באופן אישי ובונה לו תכנית אימונים וזה היה כייף גדול לראות את ההיענות".

מועדון הכושר ג'ימקס אכן תפס תאוצה ושם בעיר ומכסת המנויים הלכה ותפחה ולאחר כמה שנים, המועדון עבר אל ליגד סנטר ולאחר ארבע שנים של פעילות ענפה וגידול במספר המנויים, שחר עבר למתחם גדול יותר בליגד, המשתרע על-פני 1,000 מ"ר. המועדון מציע חדר כושר גדול מאוד עם מגוון רחב של מכשירי כושר ומתקנים איכותיים וחדשניים, המתאימים לכל סוגי הפעילות הגופנית ובו מדריכי כושר מיומנים המלווים את המנויים באופן אישי בהדרכה ובהתאמת תכנית אימון וחדרי סטודיו המארחים בכל יום עשרות חוגים כגון ספינינג, קיקבוקסינג, זומבה, עיצוב וחיטוב, יוגה, פילאטיס, TRX ועוד רבים אחרים.  

- מעבר ליתרונות הפעילות הגופנית, מה גורם לאנשים להתמכר לספורט וכושר?

"כיום ישנה מודעות גבוהה מאוד לשמירה על אורח חיים בריא ורואים את זה בכל היבט ובכל גיל וזה נפלא. מעבר ליתרונות הברורים של כושר גופני וספורט כצורך פיזי לשמירה על הגוף הבריא, יש המון אספקטים מנטאליים חשובים שמשפיעים על אנשים וגורמים להם להבין שאורח חיים בריא הוא לא רק סיסמה, הוא דרך חיים שמשנה חיים".

- כיצד?

"למשל שיפור אדיר בביטחון העצמי כתוצאה מדימוי גוף חיובי. אני רואה איך נערים ונערות שמגיעים אלינו בתחילת הדרך עם עודף משקל ועובדים ורואים תוצאות ודרך ההישגים הספורטיביים שלהם, הם עושים תפנית חשובה גם ברמה החברתית והאישית - הם נראים טוב, מרגישים שהם יכולים להצליח בכל דבר והביטחון העצמי שלהם עולה ומתחזק. גם בקרב אנשים בוגרים, פעילות ספורטיבית מניעה ותורמת לכל אחד ואחד ויוצרת השפעה חיובית. אדם שמתחיל לעשות כושר ופתאום מגלה שיש בו מסוגלות גופנית גבוהה והוא מצליח להשיג תוצאות, יאמין יותר בעצמו וזה יניע אותו לעשות עוד ועוד תהליכים, גם ברמה האישית וגם במסגרת הקריירה. זה שינוי אדיר של תפיסת עולם ומבחינתי, ברמה האישית זה מרגש מאוד. זו בעיניי עבודת קודש נטו הרבה לפני שזו פרנסה וזו היתה המטרה שלי כשפתחתי את המקום, לגרום לשינוי אצל אנשים, לגרום להם להאמין בעצמם ולאהוב את עצמם ודרך הכושר אפשר לעשות את זה".

"זה התחיל מתוך אהבה אמיתית לספורט וכושר והרצון לגרום לעוד ועד אנשים לשמור על אורח חיים בריא. העניין העסקי היה שולי לגמרי מבחינתי, רציתי להביא לכאן משהו חדש".

- ובינתיים העיר צמחה וגדלה וגם התחרות מול מועדוני כושר נוספים. איך מתמודדים?

"התחרות זה דבר מצוין, היא תורמת לכל אחד ממועדוני הכושר האחרים וגם לי באופן אישי מפני שזה העלה את הסטנדרט, העלה את המודעות בקרב התושבים וזה מאפשר לכל אחד מהעסקים בתחום להתפתח יותר ויותר. תחרות יוצרת את הדחף להתקדם ולא לשבת ולשקוע בתוך עצמך, זה מניע לעשות עוד ועוד דברים למען המנויים, לשפר ציוד, להביא חדשנות, ליצור מצוינות, בקיצור, תחרות זה רק דברים טובים".

- מעבר לעיסוק בכושר ואורח חיים בריא, איזה פעילויות נוספות אתם יוזמים במועדון?

יש המון דברים חדשים כל הזמן. מעבר לפעילות עצמה אנחנו יוזמים מפגשים וסדנאות בתחום התזונה בליווי דיאטנית קלינית, פתחנו לאחרונה בית קפה חדש בקונספט של אוכל בריא ברמה הגבוהה ביותר שיש שמציע למנויים שלנו חוויה בריאותית אולטימטיבית. בית הקפה מגיש שייקים בריאים של פירות וירקות, בר סלטים עשיר וטרי, מוזלי, מיצים טבעיים, תוספי חלבון איכותיים, שתיה חמה  ועוד.

- מה עוד?

"כרגע אנו מתקדמים מאוד לקראת פתיחת מתחם ספא במועדון הכולל חדר שיזוף מתקדם ברמה הכי גבוהה מבחינה טכנולוגית, שני חדרי קוסמטיקה וטיפולי אסתטיקה של העור והגוף ועוד מגוון של שירותים ייחודיים. מוצר משלים נוסף הוא טיפולי פיזיותרפיה במקום, שמהווים פתרון מדויק לצורך של ספורטאים רבים במועדון והכל תחת אותה קורת גג, מבלי לצאת למקום אחר או לחפש מטפלים.

"זו בעיניי עבודת קודש נטו הרבה לפני שזו פרנסה. זו היתה המטרה שלי כשפתחתי את המקום, לגרום לשינוי אצל אנשים, לגרום להם לאמין בעצמם ולאהוב את עצמם ודרך הכושר אפשר לעשות את זה".

מועדון הג'ימקס מציע בנוסף לכל אלו מגוון מוצרים ואביזרים נלווים כגון ביגוד ספורטיבי, מגבות, אביזרי ספורט, תוספי תזונה, מוצרי קוסמטיקה ואף אביזרי סלולר, כך שיש פתרון זמין לכל צורך, בין אם מנוי צריך כעת אוזניה חדשה לטלפון כדי ליהנות ממוסיקה בזמן שהוא רץ על ההליכון, לשבת עם חבר בסוף האימון לארוחת בריאות קלה, לקבל טיפול פיזיותרפיה מקצועי לאחר אימון או ליהנות מטיפול קוסמטי מפנק המשלים את האווירה ומעניק זמן איכות לחברות המגיעות להתאמן יחד.

- זה ללא ספק מהלך חשוב עבור המנויים , לרכז הכל במקום אחד  

"בוודאי, חשוב לי מאוד לתת ללקוחות שלנו את הטוב ביותר ואני גאה לומר שאין אף מקום אחר בעיר שמציע קונספט דומה. אנחנו מביאים את כל קשת המוצרים והשירותים הנושקים לעולם הכושר ואורח החיים הבריא והרבה מעבר לכך, כאשר החשיבה היא קודם כל על מענה לצורך של כל מנוי ומנוי, בכל זמן. לכן, החוויה של מועדון כושר היא הרבה יותר משמעותית וגדולה, מאחר ולא מגיעים לכאן רק כדי להתאמן אלא לקבל מעטפת שלמה וכוללת לזמן איכות עבור הגוף".

"...אני רואה איך נערים ונערות הרואים תוצאות ודרך ההישגים הספורטיביים שלהם, עושים תפנית חשובה גם ברמה החברתית והאישיות - הם נראים טוב, מרגישים שהם יכולים להצליח בכל דבר והביטחון העצמי שלהם עולה ומתחזק"

- פתחת לאחרונה סניף חדש, מה מיוחד בו?

 "אכן, בשנה האחרונה פתחנו סניף ג'ימקס נוסף בחשמונאים שמיועד לציבור הדתי. זה נבע מכך שראיתי שישנו צורך ברור מצד הקהל הדתי, למועדון כושר שיאפשר להם להגיע ולהתאמן ולהשקיע בבריאות הגוף שלהם, מבלי להתפשר. לכן, המועדון שהקמתי הוא מועדון מותאם מבחינת אופי הפעילויות, עם הפרדה בין נשים לגברים בשעות הפעילות ויתרה מזאת, הוא ממוקם בתוך הישוב חשמונאים כך שיש כאן גם נושא חשוב של זמינות ונוחות לכולם. ההצלחה גדולה, זה פתח בפניהם עולם חדש וכיף לי לראות שהנשים הדתיות העלו אל סדר העדיפויות שלהן גם את נושא הכושר ומאפשרות לעצמן זמן איכות לפעילות גופנית וחברתית".

מועדון הכושר ג'ימקס מהווה מקום איכותי ומקצועי בו ניתן ליהנות מחוויה אדירה של כושר וספורט, אך הרבה מעבר לכך, המועדון הוא כמו משפחה אחת גדולה, ששחר עומד בראשה בנאמנות ובאהבה גדולה. האהבה הזו של שחר ואקנין לאנשים ולכושר היא ללא ספק סוד ההצלחה של המועדון, ששומר כבר שנים על מוניטין מעולה של יחס אישי לכל מנוי ומנוי, מקצוענות גבוהה של צוות המדריכים הדינאמי והתוסס, אווירה מיוחדת ונעימה ובעיקר ברמה הגבוהה של החוגים והמתקנים.