תוכן מקודם

עו"ד גילה עיני היא המייסדת והבעלים של "משרד עו"ד וגישור גילה עיני", הנחשב למוביל בתחומו במודיעין והאיזור. היא עוסקת בתחום דיני משפחה וגישור, משמשת כיו"ר ועדת הקשר של לשכת עורכי הדין במודיעין וסגנית יו"ר בוועדת משפחה של לשכת הקשר במחוז מרכז. בשיחה עם גילה היא מספרת כי הגיעה למודיעין מהיום בו הוקמה והייתה מהמתאכלסים הראשונים בעיר. היום היא מתגוררת עם משפחתה במכבים ושם גם הקימה את משרדה.

 איך הכל התחיל?

"הגעתי לעולם המשפט לאחר עשייה ניהולית בתפקידים בכירים בחברות היי-טק בינלאומיות. תפקידים שדרשו התנהלות בינאישית, חשיבה עסקית, תכנון אסטרטגי וטקטי וניהול מו"מ מורכב ברמה גבוהה במיוחד. החלום לעסוק בעריכת דין תמיד פעם בקרבי, בפרט לאור תחושת צדק עמוקה שמלווה אותי מצעירותי".

מה הביא אותך לבחור דווקא בתחום דיני המשפחה?   

"נחשפתי לעולם המורכב של פרידה וגירושין, דיונים רבים על משפט ועל צדק גרמו לי לקחת את הצעד. השלמתי שני תארים נוספים במשפטים ויצאתי לדרך עצמאית. בחרתי בדיני משפחה משום שזה ענף ייחודי שהוא לא רק מקצועי אלא נוגע בחיים של אנשים ודורש אמפטיה, הכלה, תכנון מהלכים, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא ובעיקר יכולת גישור והבנה. מדובר בדיני נפשות של ממש שכן תפקודו של עורך דין בתחום הזה עשוי להיות ההבדל שבין משפחה מפורקת ומסוכסכת למשפחה שממשיכה לחיות בהבנה ושיתוף פעולה. בחרתי בדיני משפחה כי אני יודעת שיש לי ערך מוסף ויכולת להביא לאנשים הרבה מעבר לצורך המשפטי שלהם. בתחום המשפטי אין שום ספק שאני יכולה לספק את המענה הטוב ביותר, אך בנוסף לכך, יש לי את הסבלנות והסובלנות ללוות אותם לאורך זמן."

מה מיוחד בשירות שאת מעניקה?

"השאיפה לפתור את הסכסוך המשפחתי בהסכמה היא תפיסת העולם שמנחה אותי, ובפרט כאשר מדובר בגירושין עם ילדים. אני מאמינה שעליי להיות תמיד זמינה ללקוחות ובעיקר להקשיב להם. מצד אחד, תמיד אנסה להוביל הסכסוך לכמה שפחות עימותים משפטיים, ומצד שני אדע מתי כבר אין ברירה ויש להפשיל שרוולים, לעמוד לימין הלקוח ולעשות את כל שנדרש לעשות. בתחום דיני משפחה חשוב להבין מה נכון לאותו אדם שעומד מולך, מה הנסיבות האישיות שלו. לכן אני שמה דגש על מתן מענה אישי. יש לי תודעת שירות מאוד גבוהה. אני יודעת שאנשים בתקופה הזו זקוקים לי 24 שעות ביממה, ואני שם עבורם, זה לא אופייני לעורכי דין בדרך כלל, אבל אני החלטתי שאני אביא משהו אחר ואני עושה את זה. אני שם בשביל הלקוחות שלי."

מה כולל התחום של דיני משפחה?

"דיני משפחה אומר כל מה שבתוך המשפחה, כל מריבה, כל סכסוך, או צורך בתוך המשפחה עצמה. למשל: אפוטרופסות, ירושה, צוואה, אבהות, הסכמי ממון, ידועים בציבור וכמובן גם גירושין ופירוד".

מה מעצבן אותך בתחום הזה?

"כשזוגות מערבים את הילדים במאבק ביניהם זה מעציב אותי מאוד. כשבני משפחה מסוכסכים ביניהם בגלל כסף וירושות זה מעציב אותי".  

הליך גישור – בעד או נגד?

"גישור הוא ההליך האופטימלי, המומלץ והמבורך לכל זוג שרוצה לצאת בצורה שפויה ומכובדת מהליך של גירושין. אני דוגלת בגישה לפיה צריך וראוי לנסות לנהל הליכי גישור ולסיים את הסכסוך באמצעות הסכם הוגן. אנחנו, עורכי הדין בדיני משפחה יכולים להוביל את הלקוחות שלנו למקומו טובים, או למקומות פחות טובים, של מלחמה. יש לנו השפעה עצומה על הלקוחות שלנו ועל הדרך שהם בוחרים. אני חושבת שלפעמים שווה יותר להגיע לאיזושהי פשרה שיכולים לחיות איתה, ולחסוך הליך קשה שעלול להיות הרסני. יש היום פתיחות רבה יותר להליכי גישור מאשר בעבר, הרבה מאוד זוגות כן פונים להליך של גישור. לצערי יש עורכי דין שלא מצליחים למנוע מהלקוחות שלהם מלחמה אבל אני חושבת שזה לא נכון ואת זה אני מנסה לשנות".

האם נכונה הסטיגמה כי מודיעין היא שיאנית הגירושים בישראל?

"אכן מודיעין נמצאת במקום גבוה בטבלת המתגרשים בישראל. המטרה שלי ושל עורכי הדין כאן בעיר היא לגרום לאנשים לקבל את השירותים כאן בעיר. משום מה ישנה איזושהי סטיגמה או אמונה שעורכי הדין בתל אביב או בירושלים ייתנו שירותים טובים יותר, אבל זה לא נכון. פה במודיעין יש עורכי דין מצוינים, ובמיוחד בתחום דיני משפחה. כשהלקוחות זקוקים לזמינות מקסימלית של עורך הדין, ברמה יום יומית, אין צורך לטרוח ולהגיע לערים אחרות. ניתן לקבל ממש כאן בעיר שירותים מצוינים לפחות כמו בערים אחרות."

 מה גורם ללקוח לבחור בעורך דין כזה או אחר?

"אני מאמינה שעריכת דין, בעיקר בדיני משפחה זו משרת אמון. הלקוח חייב שתהיה לו כימיה טובה עם עורך הדין שלו. הוא צריך להאמין בו, הוא צריך לסמוך עליו, הוא צריך לתת לו להוביל אותו למקומות הנכונים. אני מאמינה שבעורך דין צריך להתקיים תמהיל נכון של רגישות, הכלה ויכולת הקשבה, אבל גם אסרטיביות, אינטליגנציה, מקצוענות, יושרה, יכולת להילחם עבור הלקוח שלך ויכולות משא ומתן ברמה גבוהה ואני מתחייבת שלי יש לפחות את כל הנדרש ויותר !!!. ."

לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות..