בשער: נרקיס אמויאל, הבעלים.

תוכן מקודם

עבור רובנו, קניית מכונית היא אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שאנחנו מקבלים בחיים, כיוון שמדובר בעסקה בקנה מידה גדול ועדיין, שוק הרכב הישראלי שובר כל שנה שיאי מכירה. נפגשנו לשיחה עם נרקיס אמויאל, הבעלים של "אוטופיה" סוכנות מורשית  טויוטה מודיעין.

את "אוטופיה" - סוכנות מורשית ומרכז שירות לרכבי טויוטה, הקים אמויאל לפני 10 שנים במרכז עינב (ישפרו סנטר) והיה למעשה מהראשונים לפתוח סוכנות רכב במודיעין. "השנה אנחנו חוגגים 10 שנים בעיר", הוא מספר לנו, " ואנחנו מתכננים אירוע גדול וחגיגי. עברנו הרבה, השתנינו, התפתחנו, ואנחנו רוצים לחגוג עם כל הלקוחות שלנו".

למה טויוטה? 

"כשהחלטתי על פתיחת העסק, הזמנתי סקר מיוחד ונרחב כדי להבין איזה מותג רכב נמכר הכי טוב בארץ, ומתוך הסקר עלה שמרבית הרכבים שנמכרו היו מסוג טויוטה. רובם גם נמכרו ללקוחות פרטיים ואני כיוונתי לשוק הפרטי. בנוסף, ביררתי על היבואן וראיתי שהוא יבואן תומך ומכוון, לכן החלטתי ללכת עם טויוטה".

ולמה במודיעין?

"בזמנו גרתי במודיעין, וזה היה אך טבעי לפתוח את העסק בעיר בה אני מתגורר. בדיוק התחילו אז לשווק מכרזים ל"ישפרו", זיהיתי את הפוטנציאל של המקום, איזור תעשייה חדש, וגם האמנתי בעיר הזו. גם היום אני מאמין בה ואוהב אותה, עיר שמתוכננת יפה, שמתפתחת וצומחת כל הזמן".

כשנכנסים ל"אוטופיה" נתקלים באולם תצוגה רחב ומרהיב, בו מוצגים כל דגמי טויוטה החדשים המיובאים לישראל, לרבות הדגמים ההיברידיים המתקדמים. צוותי מחלקת המכירות מלווים כל לקוח ולקוח וממליצים על הדגמים המתאימים ביותר לצורכיהם. "כדי להשתייך לחברה עולמית כמו טויוטה", מסביר לנו נרקיס, צריך לעמוד באמות מידה מאוד ספציפיות ומיוחדות ולכן היה צריך לבנות מבנה מיוחד וגדול, שיכיל מספר מחלקות, גם סוכנות וגם מוסך שירות, הכל לפי הפרמטרים המדוייקים של החברה. הכל נלקח בחשבון ולפי זה נבנה המקום".

מה היתרון בלקנות מכם? 

" אנחנו מציעים הרבה יתרונות ללקוחות, ראשית, לתושבי מודיעין והאיזור כולו, זו נוחות, קרוב לבית. שנית, אנחנו מגלים גמישות בנושא התקנת אביזרים נוספים לרכב ומעניקים הנחות יפות. אנחנו מציעים חבילת שירות לרכב עבור מי שקונה אצלנו- תיקונים, פחחות וכו'. בדגמים מסויימים אנחנו יכולים גם להרחיב את האחריות מעבר לאחריות יצרן. בנוסף, יש לנו מועדון לקוחות, כי אנחנו מעוניינים ליצור קשר אישי עם הלקוח, ולבסס איתו מערכת יחסים נעימה ותומכת, ולכן אנחנו תמיד מציבים את הלקוח במרכז ומעניקים לחברי המועדון הטבות שונות, הנחות מיוחדות, מתנות, שירות העברת טסט ועוד. אנחנו גם עורכים ערבים מיוחדים לחברי המועדון, כגון הרצאות מעניינות בתחומים שונים, לא רק מתחום הרכב, כך למשל ערכנו ערב בנושא איכות הסביבה וממש לאחרונה ערכנו גם ערב מיוחד לנשים, חברות המועדון."

הנשק הסודי - שירות! 

נרקיס מדגיש כי נושא שירות הלקוחות נמצא בראש סדר העדיפויות באוטופיה. "תודעת שירות גבוהה, אדיבות ומקצועיות - כל אלה הם  ערכים עליונים מבחינתי.  שביעות רצון הלקוחות חשובה לנו מאוד, והצוות שלנו יודע להעניק את הטיפול המקצועי ביותר ואת הליווי האישי והמקיף לכל לקוח ולקוח"

האם העובדים מקבלים הכשרות ייעודיות?

"העובדים עוברים הכשרות מקצועיות והשתלמויות רבות מטעם היבואן וגם הכשרות פנימיות כאן בסוכנות. בזכות ההתמקצעות המעמיקה והידע הרב, הם בקיאים בכל המאפיינים של כל הדגמים, באיתור תקלות ובמתן טיפולים איכותיים לכל דגם"

איך אתה מתרשם מהלקוח המודיעיני? 

" אמנם לא רק ממודיעין מגיעים אלינו, אלא מהאיזור כולו, אבל אני יכול להגיד שתושבי מודיעין הם אנשים ברמה גבוהה. אנחנו מקבלים מהם משובים חיוביים ופירגונים, וגם אם הם לא מרוצים, מה שלא קורה הרבה, אז הם יודעים להגיד את זה בצורה מכובדת, נעימה ומועילה".

ממשיכים להתרחב - 

" לפני כשנה וחצי נכנסנו לשוק יד שנייה", מספר נרקיס, כך ש"חוץ מרכב חדש אפשר למצוא אצלנו גם רכבי טויוטה יד שנייה. יש לנו תוכנית מיוחדת שנקראת 'טויוטה סלקט', תכנית שנותנת אחריות יבואן ללקוח שקונה אצלנו רכב יד שניה וזה יתרון גדול ללקוח. כמו כן, אנחנו מציעים ליסינג תפעולי אצלנו בסוכנות במחיר סופר משתלם, אנחנו מתאימים את ההסכם לכל לקוח באופן ספציפי, בהתאם לצרכים שלו. הלקוח משלם סכום חודשי ומקבל רכב טויוטה חדש, עם ביטוח, טיפולים ברשת טויוטה, שירות העברת טסט ועוד. זה משתלם יותר מאשר ליסינג דרך מקום העבודה".

בנוסף למחלקת המכירות קיים גם מרכז שירות, מוסך לרכבי טויוטה, ושירותי פחחות וצבע לכל סוגי הרכבים. מרכז השירות הוא מרכז מהמתקדמים שיש בענף והוא מאובזר במכשור חדשני. מרכז השירות זוכה לתמיכה רציפה של היבואן והיצרן בחו"ל בתחומי: מכונאות, מיזוג אוויר, חשמל ופחחות וצבע. הוא מעניק מגוון שירותים נוספים ברמה הכי גבוהה שיש, מבחינת השירות, המקצועיות והליווי האישי של הלקוח, כיאה למותג בינלאומי מוביל. 

מהו הדגם הנמכר ביותר?

"קורולה. הוא כבר זמן רב הרכב המוביל במכירות בטויוטה".

רכבים היברידיים תופסים נתח שוק רחב יותר ויותר בכל שנה, אתם רואים את המגמה הזו גם אצלכם?

"משנת 2017, כ-  40% מסך הרכבים שנמכרו בטויוטה היו רכבים היברידיים. אצלנו בסוכנות 50% מהרכבים שנמכרו הם רכבים היברידיים. היום אין הבדל משמעותי במחיר - ההיברידי לא יקר משמעותית מרכב אחר וזה רכב עם אפס תקלות. הטכנולוגיה רק הולכת ומתפתחת ויש לו הרבה יתרונות כמו צריכת דלק נמוכה יותר, ללא תקלות כמו שציינתי, והיום יש אחריות נרחבת על הסוללה".

לפרטים נוספים - אוטופיה סוכנות משנה טויוטה