תוכן מקודם

ספרי קצת על עצמך

"אני בת 36, נשואה, אמא לשלושה ילדים קטנים ומתגוררת בשכונת אבני חן במודיעין כבר 15 שנה" מספרת כרמית בירנבאום, סוכנת נדל"ן מקצועית, ותיקה ומנוסה והבעלים של סוכנות 'לב הנדל"ן' במודיעין.

"כל המשפחה שלי גרה בעיר, ואני חושבת שכולם, לשמחתי ולגאוותי, מכירים את אמא שלי - סימה מ'המטבחון של סימה'. אמא הגיעה לעיר מלוד וסחפה אחריה את כל הילדים. כיום, כולנו עצמאיים ומנהלים  עסקים.

איך הגעת לתחום הנדל"ן?

"הרומן שלי עם תחום הנדל"ן היה טבעי אבל לא התרחש מייד. שנים רבות הייתי אחראית על מערכי מכירות, כולל ניהול עובדים רבים, עמידה ביעדים לא פשוטים ועבודה סביב השעון, אולם תמיד זיהו אותי כמישהי שמתאימה לתחום הנדל"ן. מכירת הבית הפרטי שלי נתנה את הפוש האחרון ואז חשבתי – איך לא עשיתי את זה קודם? זו ממש אהבה מעסקה ראשונה!"

 "בזכות הקשר לאמא קיבלתי דחיפה רבה והיום, כאשר אני מסתכלת אחורה, אני מברכת על המהלך. יש לי משרד עצמאי בשם 'לב הנדל"ן' ובו עובדים יחד איתי 15 סוכנים. בשנה החולפת, 2018, נחתמו אצלנו 120 עסקאות, והשנה, ברבעון הראשון של השנה כבר נחתמו במשרדנו למעלה מ-70 עסקאות. בנוסף, גם הספקתי לתרום את חלקי כחברה בוועד של "לשכת המתווכים" (כרמית נבחרה לוועד על ידי מתווכי העיר אולם השנה, בשל אתגרי זמינות ופניות בחרה שלא להתמודד).

אומרים שיש בעיר מאות סוכנים והתחרות רבה, מצליחים להתפרנס?

"99% ממוכרי הדירות נשארים בעיר. מודיעין היא עיר של משפרי דיור, התושבים אוהבים את המקום ולכן רבים מאוד בוחרים להישאר ולשפר. רוב הדירות והנכסים מגיעים אלינו דרך לקוחות מרוצים ודרך לקוחות חוזרים. כמשווקת בתחום הנדל"ן הבנתי ששם המשחק הוא סבלנות ושירות אמיתי. אין כמעט מצב של כאן ועכשיו, צריך יושר ויושרה גם מול בעלי דירות ובמיוחד מול קולגות. כל עוד אני בתחום הזה, אמשיך לדגול בערכים האלו ובערכים נוספים אשר אפשרו לנו להגיע בתקופה קצרה למעמד ולמקום שבעייני הם הצלחה גדולה."

בסוכנות 'לב הנדל"ן' מתמחים במכירה, קניה והשכרה של נכסים למגורים ולעסקים במודיעין מכבים רעות וביישובי הסביבה.

"אנחנו מציבים לעצמנו יעדים משמעותיים ומגיעים לתוצאות! במיוחד ברמת מספר העסקאות, מספר הנכסים שאנחנו מציעים והסוכנים – בהם אני גאה במיוחד", מספרת כרמית. הצוות שבחרה לקבץ סביבה הוא נבחרת של סוכני נדל"ן בעלי וותק ומוניטין עשיר בעיר, וכמובן, כולם בעלי רישיון תיווך. "אני יודעת שרבים משתמשים במשפט הזה ואולי הוא הפך לקלישאה, אבל בעיניי 'לב הנדל"ן' זה משפחה. אנחנו מרגישים את זה גם בשמחות וגם בימים יותר קשים. תמיד, מעבר למשפחה הפרטית שלנו, יש לנו משפחה נוספת. כמובן שקיימת במשרד גם תחרותיות, כולם רוצים להתקדם ולכבוש כמה שיותר יעדים, אבל הכל נעשה באווירה טובה ובריאה." 

להכיר בתחרות 

"בשוק הדירות במודיעין קיימת תחרות, אבל היא תחרות בריאה ואני אוהבת אותה. אני מאמינה שצריך לחזק שיתופי פעולה ולשמור על הרמוניה כי יש מקום לכולם. כבעלת משרד אני מקפידה, וכך גם הסוכנים שלי לא להבטיח הבטחות שווא. זה אולי יכול לקדם את העסקה בטווח הקרוב, אבל עלול להפחית את האמון בטווח הרחוק.


חשוב לנו לא לזרוק הבטחות באוויר ומה שמובטח בפגישה הראשונה מתבצע. החל מפרסום, 'בית פתוח', סינון לקוחות, ועוד. אנחנו מעריכים את הזמן שלנו ובאותו אופן גם את הזמן של לקוחותינו ולכן חשוב לי לא להראות נכס ללקוחות שאינם רלוונטיים, רק כדי להראות שאנחנו 'עושים משהו'. אני מאמינה שההצלחה שלנו לא נמדדת בכמות הבתים שהצגנו לקונה פוטנציאלי אלא בדיוק ובהתאמה של הנכסים ללקוח. רק אם מקפידים על התאמת האיזור, העלות, ודרישות נוספות של הלקוח אפשר להגיע לרמת דיוק של 90%." 


עבודת התיווך מתרחשת בשוק מאוד תחרותי, ובשוק תחרותי, במיוחד בעיר לא גדולה במיוחד, ההישרדות העסקית וההצלחה היא כנראה תוצאה של נסיון רב, מקצועיות, שירותיות, שיווק נכון והענקת ערך מוסף אמיתי ללקוח, ונראה שכל אלו מתקיימים בהרמוניה ב 'לב הנדל"ן' תחת ניהולה של כרמית.

מה מיוחד ב"לב הנדל"ן", במה אתם שונים מסוכנויות אחרות?

"הבידול שלנו הוא באנרגיות ובסוכנים אבל גם באמונה ובדרייב המשמעותיים לא פחות. יש המון משרדים מצוינים וסוכנים מעולים אבל החיבור בין הדרייב, האנרגיות, היושרה, ההתמודדות עם האתגרים, הפתרונות היצירתיים, הניסיון, העבודה עם הבנקים ובעלי מקצוע כמו עורכי דין יצירתיים ויועצי משכנתאות הם אלו שמאפשרים לנו להצליח. בנוסף, כאשר מגיע אלי לקוח שמעוניין להישאר בעיר חשוב לי לתפור לו את העסקה back to back. בזה אנחנו מתמחים, כאשר המטרה שלנו היא קודם כל למכור ורק אח"כ לקנות. וכאשר יש לקוחות שאינם מרוצים, וגם זה קורה לפעמים, עד שלא אטפל בכך עד הסוף ואתקן את המצב, לא אירגע."

ומכאן לאן? יש תכניות נוספות לעתיד? 

"אני מעוניינת לפתח את המשרד, להרחיבו ולהפוך לרשת. לא גדולה מדי, אלא משפחתית וביתית, עם המוטו והערכים בהם אני דוגלת היום, והכל תוך קידום סוכנים. אני תמיד שמחה לתת לסוכנים אחריות נוספת ובעתיד אשמח לתת להם זכיינות על סניפים חדשים ביישובי הסביבה."

מה המוטו שלך?

"הכי חשוב לי לקום בבוקר עם אנרגיות טובות ולהאמין שהערכים שלי יובילו לתוצאות, לפתרון בעיות, להתמודדות עם אתגרים, למענה מושלם למשפחות שמחכות למצא בית או למכור אותו. במהלך החשוב ביותר בחיי האדם אנחנו שם. והכי חשוב – לשמור על רגליים על הקרקע. האושר הגדול שלי הוא שאנחנו מצליחים לשמור על ענווה ויושרה. חשוב לי שנשאר בני אדם ונעשה טוב, ואני רואה שזה מחלחל גם לסוכנים ולעובדים שפועלים עמי לחיזוק הקשר עם הקהילה ותורמים לה רבות."