תוכן מקודם

הדפסה מקצועית נדרשת עבור לא מעט אנשים באופן כמעט יומיומי. במודיעין, עיר בה הבנייה נמצאת בתנופה, זקוקים אדריכלים, מהנדסים ומעצבי פנים למכון העתקות המתמחה בהדפסת תכניות הנדסיות, וכזה קיים כאן כבר יותר מ- 10 שנים – עותקטק. את מכון ההעתקות הראשון במודיעין- עותקטק, הקימו בני הזוג  צור וסילבי לבן.

איך הכל התחיל?

"אני וסילבי מגיעים בכלל מתחומים שונים לגמרי מתחום הדפוס, התעסקנו בתכשיטים ובאומנות" מספר לנו צור, "קרוב משפחה שלנו שכנע אותנו שזה עסק טוב, ראינו גם שבמודיעין יש צורך במכון כזה בעקבות הבנייה הרבה שמתבצעת כאן, והתחלנו. הקמנו את מכון ההעתקות במרכז הקבלנים בשנת 2007. בהתחלה היה קשה, כמו בכל עסק חדש. אף אחד לא הכיר אותנו עדיין. היום אנחנו ידועים כמומחים בתחום המאוד מורכב הזה, ובנוסף רמת השירות שאנחנו יכולים להעניק ללקוח בניגוד למכון בעיר אחרת היא הרבה יותר טובה מאשר שליחים שמגיעים מתל אביב או עיר מרוחקת אחרת. כיום עותקטק עבר ממרכז הקבלנים למרכז דונה שברחוב שמואל הנביא, והוא עסק משפחתי בו לוקחים חלק גם חלק מילדיהם של בני הזוג לבן.

איך זה לעבוד עם המשפחה?

"אנחנו קבענו לעצמנו כללים שאנחנו משתדלים מאוד לעמוד בהם, אחד מהם הוא שאנחנו סוגרים את העסק ב 18:00 בערב, למעט מקרים חריגים מאוד, כי לעבודה אין סוף, וצריך גם לדעת לעצור. אנחנו מאוד משתדלים כזוג לא לקחת את הקשיים של העבודה הבייתה ולהיפך. הילדים שלנו התחנכו מגיל מאוד צעיר לעבודה, והם יודעים שלעבוד אצל אבא ואמא זה לא יותר קל, אלא יותר קשה מאשר לעבוד אצל מישהו אחר, כי כשזה עסק שלנו אנחנו לא מוכנים לקבל התחמקויות וחיפופים, כשעובדים בעסק של המשפחה, זה העסק שלך, זה החיים שלך, אין הנחות. לשמחתנו יש לנו ילדים מקסימים וחרוצים, כולם. ואלו שעובדים איתנו יודעים מה נדרש מהם ואם הם יבחרו לעבוד במקום אחר אנחנו לעולם לא נעמוד בדרכם".

אלו שירותים ניתן לקבל אצלכם?

"אנחנו מתמחים במתן שירותים לענף הבנייה, הדפסה של תוכניות הנדסיות ופורמטים רחבים אבל לא רק. אנחנו מספקים כמעט את כל שירותי הדפוס, כל מה שאתם יכולים לחלום עליו בתחום הזה, אנחנו יכולים לבצע. מהדפסות על שמשוניות, על בדים לתפאורה ולהקמת דוכני עסקים, דרך הדפסת מדבקות, עבודות שורשים, חוברות, פליירים, תמונות על קנבס, ועד כרטיסי ביקור והזמנות".

אילו פרוייקטים עשיתם במודיעין?

"אין כמעט פרוייקט גדול במודיעין שלא עשינו. החל מהקניון, מרכז הדיור המוגן, פיתוח שכונת נופים, פיתוח שכונת מורשת, מרכז הספורט העירוני, אולמות ספורט, תפאורה לטקסים בבתי ספר, ועוד ועוד."

איך זה לעבוד עם תושבי מודיעין והסביבה?

"אני טוען שכל הלקוחות הם אותו דבר, אומר צור, תספק להם שירות מעולה, עבודה מקצועית ומחיר הוגן והם יאהבו אותך. וזה מה שאנחנו עושים ".

מה מיוחד בשירות שאתם מעניקים?

"בתחום ההנדסי הפרמטר הכי חשוב הוא היכולת לספק את התוצר ללקוח במהירות. אחד המאפיינים הבולטים שלנו הוא היכולת לבצע כל עבודה מהיום להיום. כמעט ולא דוחים עבודות ליום המחרת. כל עבודה שתגיע אלינו עד השעה 12:00 תהיה מוכנה באותו היום, ועבודות שמגיעות לאחר השעה הזו, יהיו מוכנות למחרת בבוקר. אם לקוח זקוק לתכניות ברגע זה באתר הבנייה, אז אני מספק לו אותן לאתר מיידית. יש לנו גם מערך של שליחויות שעוזר לנו להגיע לכל לקוח במהירות."

"עולם הדפוס הוא מגוון, יש בתי דפוס שמתמחים בתחומים מאוד ספציפיים כמו למשל אריזות לתרופות, או מדבקות בלבד, מה שמאפיין את בית הדפוס שלנו, הוא שאנחנו מספקים מגוון רחב של שירותים. בנוסף, קיימות אצלנו המכונות הכי משוכללות שקיימות בשוק. אנחנו ממש בקדמת הטכנולוגיה, אין יותר מתקדם ממה שקיים אצלנו. יש לנו גם מערכת תוכנות מאוד מתוחכמת המאפשרת למצוא פתרונות לכל הדפסה, גם אם היא מאוד גדולה".

התפיסה הרווחת היא שהדיגיטציה תבטל את הדפוס בסופו של דבר, אתם מרגישים במגמה כזו?

"התיאוריה הזו לא עומדת במבחן המציאות, להיפך, ככל שהטכנולוגיה התקדמה, הדפוס הוזל, ודברים שפעם לא יכלו להדפיס, היום מתאפשרים בקלות, כמו להדפיס תמונות גדולות מאוד על קנבס, פעם היה צורך בצייר, היום אפשר להעביר תמונה שצולמה לבית הדפוס, וידפיסו לך באיזה גודל שתרצה. לא מזמן הכנו עבור לשכת ראש העיר קנבסים ענקיים שמעטרים את הקירות בחדר הישיבות, בחדר ראש העיר ובקבלה."

"היום התחום נגיש יותר, גם טכנולוגית וגם כספית, לכן לא רק שלא מדפיסים פחות, מדפיסים יותר. למעט בתחום הספרים והעיתונים, היום פחות קוראים עיתונות מודפסת ויותר קוראים דרך אתרים ואפליקציות ייעודיות".

לפרטים נוספים – לחצו כאן