תוכן מקודם | צילומים: גריי פסט מודיעין

מי שעוקב וודאי שם לב שבזמן האחרון אנחנו מספרים לכם על יותר ויותר עסקים קטנים שנפתחו בעיר על ידי תושבים צעירים.  מגיפת הקורונה, השינויים בעולם התעסוקה והצמיחה של מודיעין הביאו לא מעט חבר'ה בשנות העשרים לחייהם להחליט לעשות צעד ראשון בקריירה דווקא בעיר שבה גדלו. למה אנחנו מציינים את זה? כי יוזמה מקומית, צעירה, שאפתנית ובעלת פוטנציאל כמו ה'גריי-פסט'- עוד לא הייתה כאן.

הכל התחיל במפגש של שלושה "תותחים כבדים": שמואל אדלר, מנהל מועדון ה'גריי', אור גרינפלד, מייסד "אנחנו הצעירים", ואפיק אביטן, תושב העיר ששותף בקבוצה של צעירים שעוסקים בהפקת אירועים ויש להם ברזומה לא מעט פסטיבלים, נשפים ואירועי חוץ במודיעין ומחוצה לה. החיבור של השלושה הוליד את ה-'Gray-fest', פסטיבל אופנה ויריד עסקים עצמאיים שיתקיים בימי שישי, פעם בשבועיים, במהלך הקיץ ברחבת מועדון הגריי.

 בוקר שישי מלא FUN וסטייל ביריד הקיץ של מודיעין

אז על מה כל ההתלהבות?
"הגריי-פסט זה משהו שעוד לא היה כאן", מספר אביטן, "מדוכני אקססוריז ואמנות, לדוכני מזון, אמני רחוב ואפילו פוט-מסאז' וקעקועים. זה לא "יריד אמנים" שכל אחד פותח שולחן ומוכר את הסחורה שלו, זו הפקה ברמה הגבוהה ביותר. את האירוע מלווה דיג'י והמבקרים נהנים מבר פתוח, מוזיקה, והופעות חיות. העסקים שמשתתפים נבחרים בקפידה ומקבלים ליווי שלנו מרמת המיתוג של הדוכן ועד הפרסומים ברשתות החברתיות".

בר פתוח ואווירה טובה

אל אירוע ההשקה הגיעו כ -3,000 אורחים והשתתפו בו 40 בעלי עסקים מהעיר והצפי הוא שהמספרים רק יעלו. "פונים אלינו עוד ועוד בעלי עסקים שרוצים להצטרף ומבינים שההזדמנות בשבילם היא מטורפת. באירוע הפתיחה התפרסנו על פני כשליש מ'מועדון הגריי', עם הזמן אנחנו צופים שאנחנו נמלא את הלובי והרחבה החיצונית ואפילו את אולם המופעים".

הפוטנציאל הגדול טמון בעובדה שזו יוזמה שכולם מרוויחים ממנה, עד כדי כך שאפשר לתהות איך לא חשבו על זה קודם. "לא היה לי ספק שאנחנו מרימים פה משהו שיהיה לו ביקוש מטורף", אביטן מספר, "הפרוייקט הזה עונה על צורך אמיתי של התושבים והתושבות לבלות בתוך העיר ושל בעלי העסקים לפגוש את הקהל שלרוב מכיר אותם רק ברשתות החברתיות. בנוסף, אנחנו נותנים עוד דחיפה חשובה למע"ר להפוך למוקד משיכה אמיתי".

דוכני אופנה, אומני רחוב ואפילו תספורות | מבלים בגריי פסט מודיעין


אחד משיתופי הפעולה המרגשים שיצרו בצוות של גריי פסט, הוא  שיתוף פעולה עם עמותת קרן קובי, עמותה הפועלת לרווחת משפחות שכולות ונפגעי השכול מכל קצוות הספקטרום. כחלק משיתוף הפעולה תוכלו למצוא בפסטיבל דוכן עם ספר ילדים חינוכי ומקסים של אחת האלמנות בעמותה, את הספר כתב בעלה המנוח שביקש במילותיו האחרונות שחלק מהכנסות הספר יתרמו למען עמותת קרן קובי.הצוות שעוסק במלאכה - אפיק אביטן, ירדן סעדון, ניב פסח, טל ימין, ליאם קרפנטר, ירין סעדון ושי אדרי, כולם תושבי מודיעין-מכבים-רעות. ה'גריי-פסט' הוא הוכחה נהדרת שעיר שדוחפת את התושבים ליצור, ליזום ולבוא לידי ביטוי תיהנה מפרויקטים כייפים ומרעננים שעושים שמח בלב, מהווים מקור לגאווה לתושבי העיר ומושכים אליה גם מבלים ומבקרים מחוצה לה.בחודש יולי יקיים הגריי פסט ירידים נוספים ביום שישי 8.7, וגם ב - 22.7 בין השעות 10:00- 17:00. 

כל העדכונים בדף הפייסבוק: Gray-fest

בקרו אותם גם בעמוד האינסטגרם או בטיקטוק