הפוך גוטה, הפוך

עומר סימון, 25, הבעלים של פיצה X בשיתוף עם אופיר אחיו הצעיר, לא חיפש להתחרות בהיצע הקיים בעיר. את העסק שהקים בעשר אצבעותיו החליט לייחד דווקא לנישה הלא כשרה, למקם באזור פחות מרכזי (קאנטרי סנטר), לפתוח בשעות פחות מקובלות (עד שתיים בלילה) וכן, גם לקרוא לו בשם שאולי לא אומר לכם כלום אבל מבחינתו הוא אומר הכל (X זה הנעלם שכולם מחפשים).

כמי שנמצא בעיר מילדותו, ידע עומר שפיצה איכותית, נפוליטנית אמיתית, יותר קשה למצוא כאן. לאחר שבטיול קולינארי לאיטליה עם המשפחה ובת הזוג – "מנאפולי שבדרום ועד לדולומיטים שבצפון" – ראה, הריח וטעם פיצות אמיתיות והתאהב בהן, החליט לפתוח אחת כזו גם כאן, במודיעין.

באיטליה הבינו עומר ואחיו את הרעיון הראשוני, חיברו אותו לתשוקה שלהם לאוכל איכותי ולאחר מכן עברו לסדנאות ממוקדות יותר ולמאות ניסיונות שערכו בבית: "ניסינו עשרות סוגי קמחים והתפחות וכל הזמן שיפרנו את המתכון. היה לנו כלל אחד ברור – כל חומרי הגלם, בדיוק כמו באיטליה, יהיו תמיד המשובחים ביותר שאפשר למצוא"

בצק מחמצת בתהליך ארוך ופיצות מפנקות גם עם בייקון, ריבות ורטבים סודיים

בתחילה התחילו כעסק שמתמחה באירועים, "סודי כזה", מסביר רועי. לאחר מכן החליטו לפתוח ולהתמחות בפיצות שעשויות כולן מקמח מחמצת ששלבי ההכנה שלו אורכים לפחות 72 שעות, עד השלב האחרון של הכנת הבצק.

בתפריט של פיצה X תמצאו פיצות עם שמות מוכרים יותר כגון פיצה מרגריטה או קרבונרה, אבל גם מיוחדות ויוצאות דופן כמו 'קרייזי בייקון' (עם מוצרלה, ריבת בייקון, בייקון, שום קונפי ועוד מטעמים), 'גן עדן' (עם רוטב רוזה סודי, מוצרלה, ריבת בצל וגבינה כחולה) או פיצות כמו 'ארבעת המופלאים', 'איזה בלאגן' ו'פיצה שחורה'. 

 פיצה חרבות - שום קונפי, כתף בקר ופפרוני 

במקום מציעים גם פיצה טבעונית (עם גבינה טבעונית / ללא גבינה) וגם פיצה לקינוח! - פיצה מתוקה להרכבה, עם תוספות מתוקות ומושחתות.

וחוץ מהפיצה?

למי שרוצים להוסיף עוד טוויסט לפיצה המעולה, במקום תוכלו ליהנות מפסטות, רביולי, מבחר דיפים וגם מנבחרת מצומצמצת אך מדויקת של מתוקים: קרם ברולה, פיצה מתוקה, או קינוח בכוס.

גם פסטות ורביולי

הקהל מתחלף לאורך המשמרת וההמלצות מעולות

הקהל של האיקסים מתחלף במהלך המשמרת. "הלקוחות שלנו מגיעים מכל האזורים בעיר, כי כל כך הרבה אנשים מחפשים משהו טוב לאכול גם בשישי שבת". בצהריים ובערבים מגיעות המשפחות, ובלילה בעיקר בני הנוער והצעירים", הם מספרים.

כדאי לדעת:

• פיצה איקס נמצאת ברחוב עמק החולה 76, מודיעין מכבים רעות (קאנטרי סנטר)

• פתוח כל יום: 02:00 – 14:00 (גם בשישי ובשבת עד שתיים בלילה).

• אפשרות למקומות ישיבה בחוץ

• לא כשר

• משלוחים: לכל העיר והסביבה הקרובה, כולל לפיד, כפר אורנים, ונוף איילון.