תוכן מקודם

למעלה מ-300 לקוחות מרוצים בפחות מחמש שנים – החלום של עמוס חדד מא.ע. ניקיון ואחזקות להביא בשורה חדשה ומרעננת לעיר שגדל בה מעלה אותו לפסגה, אך הוא לא עוצר שם. "אנחנו בצמיחה מטורפת ויש לנו עוד המון חידושים. המוטו שלנו זה לעשות עבודה מכל הלב, באמינות ובמקצועיות, ואנחנו שמחים שיש לנו הזדמנות להעניק לתושבים ולמוסדות בעיר את שירותי האחזקה האיכותיים שלנו"

מאת: חלי וינשטיין / צילומים: פרטי

יש כל כך הרבה דברים טובים לומר על עמוס חדד (29) , לב ענק של בחור צעיר, שעושה את עבודתו נאמנה ולא שוכח לחייך תמיד ולעשות טוב לכל מי שנמצא מסביב. לפני כחמש שנים, עמוס הגשים חלום והקים את העסק שלו בתחום הניקיון ואחזקות המבנים והוא עשה זאת בשתי ידיים חרוצות ועם המון כח רצון ומוטיבציה להצליח. כיום, עם למעלה מ-300 לקוחות קבועים ומרוצים בעיר ועם למעלה מ-30 עובדים, הוא עם הפנים קדימה, כובש בהצלחה עוד ועוד יעדים.

"בהתחלה עשיתי הכל לבד", מספר עמוס. "היתה לי אמונה בדרך שלי, ברצון שלי לתרום לעיר שגדלתי בה ולהעניק לבנייני המגורים ולמוסדות הארגוניים והעסקיים כאן, את שירותי האחזקה והניקיון הטובים ביותר. אני לא פוחד מעבודה קשה ועשיתי את זה באהבה, ועד היום, אני מלווה באופן אישי כל פרויקט וכל לקוח. המוטו שלי זה קודם כל להיות אדם טוב, לפני שאני בעל עסק, ואת זה השרשתי גם לעובדים שלי. בעיני, טוב הלב, האנושיות, ההקשבה ללקוח, האמינות והצורך לתת את השירות הטוב והאיכותי ביותר, זה הדבר הכי חשוב והדבר שהכי מרגש אותי, זה לשמוע מהלקוחות שלי כמה שהם מרוצים ונהנים מהשירות".

 


"לאחרונה קיבלנו את רישיון משרד התמ"ת שמאפשר לנו לגשת למכרזים גדולים ולהציע את השירות שלנו גם למוסדות ציבוריים וממשלתיים, לעיריות ורשויות מקומיות, למוסדות חינוך ועוד. זו מתנה גדולה ובעיני גם הכרה ביכולות המקצועיות שלנו" 


- לא קל להחזיק 30 עובדים קבועים בתחום הזה. איך אתה עושה את זה?

"נכון, זה תחום שמאופיין בדרך כלל בתחלופה רבה, אבל אצלנו זה שונה ותודה לאל העובדים שלי מלווים אותי כבר מתחילת הדרך. הגישה שלי היא אנושיות ואני מאמין שברגע שלעובדים שלך טוב, שהם מקבלים את כל התנאים, שהם מגיעים לעבודה בחיוך, אז גם העבודה איכותית יותר. אני מקפיד להעניק להם את כל מה שהם זקוקים לו ודואג להם לתנאים הטובים ביותר בתחום. בנוסף, אני בוחר את העובדים שלי בקפידה וחשוב לי שהם יאמינו באותם ערכים שאני מאמין בהם, כמו למשל מקצועיות ואמינות גבוהה, שזב דבר שאני לא מתפשר עליו בשום אופן. העובדים שלי הם חלק חשוב ובלתי נפרד מהעסק ויחד אנחנו יוצרים שירות שבו כל אחד מהלקוחות שלנו, ולא משנה אם זה בניין מגורים קטן או מגדל משרדים ענק, מרוצה מהשירות שלנו".

 

דירה חדשה? תנו לא.ע. לנקות אותה ביסודיות לפני המעבר

תושבי העיר המרוצים כבר מכירים את טיב העבודה של א.ע. ניקיון ואחזקה, אם כדיירים בבנייני המגורים ואם בשירות הפרטי של ניקיון דירות לפני אכלוס. "ניקינו למעלה מ-80% מהדירות החדשות בשכונת הכרמים ובשכונת הציפורים", מספר עמוס. "זה שירות חשוב כי צריך לדעת איך לנקות דירה חדשה, באיזה חומרים להשתמש ואיך לשמור על הכלים הסניטריים או הריצוף. בלי קשר, זה מוריד מבעלי הדירה 'תיק', כי גם ככה יש להם המון משימות ומטלות לקראת המעבר, וכך עם השירות שלנו הם נכנסים לדירה נקייה ומצוחצחת, כל מה שנשאר להם זה רק לפרוק את הארגזים ולהיכנס לגור בראש שקט"


"בהתחלה עשיתי הכל לבד, היתה לי אמונה בדרך שלי, ברצון שלי לתרום לעיר שגדלתי בה ולהעניק לבנייני המגורים ולמוסדות הארגוניים והעסקיים כאן, את שירותי האחזקה והניקיון הטובים ביותר. אני לא פוחד מעבודה קשה ועד היום, אני מלווה באופן אישי כל פרויקט וכל לקוח"


השירות הטוב גם לארגונים ומוסדות ציבוריים – א.ע. ניקיון ואחזקות מתקדמים למכרזים גדולים

המוניטין של החברה, הנמצאת כעת בתנופה, יוצא גם מגבולות העיר ואת שירותיו של עמוס שוכרים כיום גם בנייני משרדים ומגורים בישובים סביב מודיעין מכבים רעות, ביניהם שוהם, רמלה, מצליח ועוד. "הבסיס של החברה הוא כאן במודיעין אבל כמובן שכיף לדעת ששומעים עלינו במקומות נוספים בארץ ונהנים מהשירות שלנו. כיום השאיפה שלנו היא להתקדם כמה שיותר ולהתפתח, להביא עוד ועוד חידושים ומוצרים ובעיקר לתת שירות טוב לתושבי העיר". 

 

- לאחרונה קיבלתם את רישיון משרד התמ"ת – איך זה משפיע על העסק?

"הרישיון בעצם מאפשר לנו לגשת מעתה למכרזים גדולים ולהציע את השירות שלנו גם למוסדות ציבוריים וממשלתיים, לעיריות ורשויות מקומיות, למוסדות חינוך ועוד, וזו מתנה גדולה ובעיני גם הכרה ביכולות המקצועיות שלנו. זו יציאה לדרך חדשה ומרתקת ואני שמח על ההזדמנות הזו, כי אחד הדברים שהכי מרגשים אותי, זה לדעת שאני יכול להעניק מהכישרון המקצועי ויכולות השירות שלי למודיעין, העיר שגדלתי בה ואני כל כך אוהב".

- אחד הדברים שמאוד משפיעים על איכות העבודה, הוא המכשור וציוד הניקיון. מה מייחד את הציוד שאתם משתמשים בו?

"מעבר להון האנושי והעבודה שאנחנו עושים בשטח, יש לציוד הניקיון משמעות חשובה בתחום אחזקת המבנים וזה גם היתרון הגדול שלנו. אנחנו מחזיקים במכונות הניקוי החדישות והחדשניות ביותר שיש, לרבות שואבי אבק עוצמתיים בטכנולוגיה מובילה, מכונות פוליש מיוחדות לכל סוגי הריצוף, מכשור מיוחד לעבודה בגובה שמאפשר לנו לנקות חלונות בכל מגדל ובכל בניין וכן גם סוגים שונים של מכונות ניקוי ייחודיות. אני יכול לומר בגאווה שאין הרבה חברות בתחום שמחזיקות את כל הציוד הזה ובתור איש מקצוע שרמת ואיכות העבודה הכי חשובים לו, אני חושב שזה הכרחי שיהיה לנו את כל המכשור בזמינות מלאה ובבעלות שלנו".

 

ריח ניחוח ותחושה של בית מלון, בכל בניין בעיר

- ואי אפשר שלא לדבר על חומרי הניקוי המיוחדים שלכם, שהריח הנפלא שלהם כבר כבש את כל העיר.

"כן, זה לגמרי מייחד אותנו ואני שמח בכל פעם שהלקוחות שלנו מספרים כמה כיף להם להתהלך בבניין וכמה נעימים הריחות שאנחנו מפיצים. הסוד הוא ביבוא בלעדי וייחודי של חומרי ניקוי מהמובילים בעולם, שמעבר לריח המדהים שלהם, הם עושים עבודה מצוינת בניקוי של משטחים שאף חומר אחר לא מסוגל להתמודד איתם. החומרים שלנו עמידים ומנקים באופן מוחלט סוגים שונים של לכלוך, לרבות ניקיונות שאנחנו עושים בבתים ודירות לפני אכלוס, כאשר כמות האתגרים שם גדולה ביותר, על גבי חלונות, רצפות וקירות."


"לציוד הניקיון יש משמעות חשובה בתחום אחזקת המבנים וזה היתרון הגדול שלנו - אנחנו מחזיקים במכונות הניקוי החדשניות ביותר שיש, לרבות שואבי אבק עוצמתיים בטכנולוגיה מובילה, מכונות פוליש מיוחדות לכל סוגי הריצוף, מכשור מיוחד לעבודה בגובה וסוגים שונים של מכונות ניקוי ייחודיות... אין הרבה חברות בתחום שמחזיקות את כל הציוד הזה ואני גאה שאנחנו לא מתפשרים על איכות למען הלקוחות שלנו"


- יש דברים חדשים שצפויים בתחום חומרי הניקוי?

"האמת שבדיוק עכשיו הבאנו מכשיר מיוחד להפצת ריח קבוע בבנייני מגורים ומשרדים. המכשיר מיועד לכל הלקוחות שלנו וכבר במקומות שהתקנו אותו, ראינו שזה עושה פלאים. המטרה היא שבכל רגע נתון, יהיה בבניין המשרדים או המגורים ריח נעים שמופץ באופן מבוקר, זה פשוט כייף לעבוד או לגור במקום כזה. הלקוחות שלנו מרוצים מאוד ואני כל הזמן בודק עוד ועוד חידושים שיש בעולם ומבחינתי אין גבול לחדשנות, בשביל הלקוחות שלי אני אעשה הכל".  

- זו גישה שמוכיחה כמה העסק הוא חלק בלתי נפרד ממך. האם גם כעת, כשהחברה התרחבה וגדלה אתה נוכח בו כל הזמן?

"ברור, אני נמצא בכל מתחם ובכל מקום, כחלק מהגישה שלי לאמינות ולמקצועיות שלנו בעבודה מול לקוחות. אני מפקח ובודק שהכל נעשה כמו שצריך ולשביעות רצון הלקוחות, זה אלף-בית של ניהול עסק. אצלי אין דבר כזה שלקוח לא מרוצה, אני עושה הכל בצורה מדויקת ונמצא שם כדי לוודא שהעבודה נעשית כראוי וזה מוכיח את עצמו, אנחנו מקבלים אין ספור המלצות וביקורות מעולות על השירות והעבודה שלנו, וזה מחמם את הלב כי זה הסיפוק שלי כבעל עסק, לדעת שהעבודה נעשתה על הצד הטוב ביותר.

מרשים לדעת כי מבחינת עמוס, כל לקוח מקבל תשומת לב מיוחדת וזה מה שמלווה אותו לאורך כל הדרך, שירות איכותי וטוב, לכולם. "זה לא משנה לי אם זה בניין קטן או גדול, לקוח פרטי, ארגון או מתחם, כל הלקוחות שלנו יקבלו את השירות הכי טוב שיש, את החומרים הטובים ביותר ואת העבודה הטובה ביותר", אומר עמוס. "אני לא מתפשר על איכות ואנחנו מטפלים באחזקה של מבנים בגדלים שונים, החל מדירות ובנייני מגורים ועד למתחמים עירוניים, מועדוני כושר, בריכות ועוד".


עד כמה שעמוס מציין לשבח את השירות והעבודה של חברתו, כך הוא מצטנע כשאנו מזכירים את תרומתו הענפה לקהילה. הוא נבוך כשמדברים על כך אבל זה דבר שראוי לציון, מפני שהוא ועובדיו תורמים בענווה וברוחב לב לתנועות נוער בעיר מודיעין, מנקים בהתנדבות עמותות הפועלות בעיר ואת ביתם של קשישים שידם אינה משגת, פעילים בכל הקשור לתרומה לבתי ספר ותמיד ראשונים להתנדב כספונסרים של קבוצות ותנועות נוער.


"אני חושב שכל אדם, לפני שהוא איש מקצוע או עובד, הוא קודם כל בן אדם, שצריך להיות טוב כלפי הזולת, לסייע במה שהוא יכול ולהעניק לאחרים. בלי קשר, זו העיר שלי, גדלתי פה כילד, כנער, והיום אני אבא לשני ילדים וזה הבית שלי, ומבחינתי, כמי שגדל כאן וחי כאן, העיר חשובה לי מאוד ואני רוצה לתרום לה כמה שיותר, להתפתח כאן ולבסס כאן את העסק, כי זה הבסיס שלי".

זוהי ללא ספק דוגמה מצוינת להצלחה - עסק מקומי שנולד מתוך מוטיבציה גדולה ופועל בכל יום מחדש עם רוח של עשייה והתחדשות, כאשר מי שמוביל אותו, עובד עם כל הלב והנשמה כדי להמשיך, להתקדם ולפרוץ עוד ועוד גבולות. החיוך של עמוס מעיד על כך שהוא נהנה מכל רגע ואם אתם צריכים שירותי ניקיון בבניין המגורים שלכם או במשרדים, א.ע. ניקיון ואחזקה הוא הפתרון הטוב ביותר, כזה שיבטיח שתהיו באמת רגועים ומרוצים.