תוכן מקודם

מאת: טלי גת

לומדים את מקצועות היופי. מקבלים כלים לניהול עסק.

ברב המקומות שמלמדים אתכם "מקצוע לחיים" מתמקדים בהקניית כלים מקצועיים בלבד. אבל מה עושים ברגע שמסיימים את הלימודים, אפילו בהצטיינות? כדי להתמודד טוב יותר עם היום שאחרי החליטה רינה דבוש להקים עסק אשר גם יקנה את רזי מקצועות הטיפוח והיופי וגם הכשרה בתחום ניהול העסק.

רינה דבוש מתגוררת במודיעין מאז  1996. לפני 24 שנים החליטה רינה לעשות הסבה מקצועית ולפנות לתחום הטיפוח והיופי. לפני 18 שנה קיבלה זיכיון להקמת בית ספר למקצועות היופי בפיקוח של משרד הכלכלה ובאישור של משרד הבריאות במודיעין מכבים רעות, ומאז הכל היסטוריה.

 

עבודה קשה שברכה בצידה

רשת נייל סטודיו מתמחה מזה שלושה עשורים בהכשרה מקצועית בתחומי הטיפוח והיופי, ומציעה הכשרה מקצועית, למעט טיפולי פנים. סניף מודיעין הוותיק מציע קורסים לבניית ציפורניים, פדיקור ומניקור, קישוטי ציפורניים, מניקור ג'ל, עיצוב גבות, שעוות גוף, הרמת ריסים, והלחמת ריסים. בנוסף, משמש הסניף גם כמרכז לשיווק ציוד, מכשור ומוצרים בתחום בניית ציפורניים, מניקור, פדיקור ושעווה.

את העסק בנתה רינה במו ידיה, שלב אחר שלב. החל מהסניף הקטן בסולומון סנטר ("ליד הדואר"), וכלה בסניף רחב הידיים – 100 מ"ר עם 2 כיתות לימוד וקורסים של 8 בנות בכיתה כמעט בכל יום – בקייזר סנטר ברחוב עמק זבולון. "אם רוצים ויש שאיפות, אפשר לגדול" מציינת רינה ומדגישה כי היא מאמינה בהעצמת נשים בכלל ובהעצמת נשים באמצעות שינוי כלכלי ורכישת מקצוע בפרט: "אני לא רק מקנה מקצוע אלא גם תומכת ומסייעת בפיתוח האישי ליזמות ועוצמה כלכלית. אני מאפשרת לבנות שמגיעות לבית הספר לצאת החוצה עם מקצוע ביד ועם כלים להקים עסק ולשווק את השירותים השונים. יש בנות שיותר קשה להן ולכן הן מקבלות יותר שעורים. יש כאלו שהולך להן מהר. מבחינתי זה לא משנה, העיקר שיצאו כמקצועניות", מספרת רינה.

 

הכישרון והניסיון לא קובעים

בשיטת לימוד אישית ופרטנית מלמדות רינה ובתה אושרית את רזי המקצוע. הקורסים, המתקיימים בפיקוח התמ"ת, מושכים אוכלוסייה מגוונת במיוחד. החל מבנות העיר, דרך תושבות פסגת זאב וקריית ספר וכלה בבנות המושבים הסמוכים, כולן בגילאי 15+ עד 50 ויותר. יש מי שמגיעה כדי ללמוד מקצוע לפנסיה, יש כאלו שמעוניינות ללמוד כיצד 'עושים זאת נכון' אפילו כתחביב, ויש מי שעושות הסבת מקצוע. כל סיבה לגיטימית בעיני רינה. "יש כאן בחורה שעבדה 17 שנה בפרטנר ועשתה את כל הקורסים, ויש עוד מישהי שהגיעה לאחר תואר וניהלה מכון בויצו והיום היא עובדת באופן אינטנסיבי בתוך מספרה. בנות לא מעטות מגיעות עם תואר ואני מעודדת! בעיני חשוב לאהוב את התחום שעוסקים בו ולאחר האהבה והנטייה לתחום חשוב מאוד להגיע עם גישה חיובית! עבורי הגישה משמעותית יותר מהכישרון, אותו ניתן לרכוש עם הזמן"

 

מעודדים להמשיך להתפתח ומטפחים קשרים עם הקהילה

בוגרות הקורסים של רינה דבוש נשארות בקשר עם המורה הוותיקה. רינה מקבלת אותן בברכה כדי לתת עצה טובה, להתלבט יחד, ולקבל קורס נוסף. סדנאות רבות לבוגרות מועברות ללא כל עלות נוספת ורינה שמחה על הקשר שנשמר. הבוגרות יוצאות מהקורסים לא רק עם תעודות בינ"ל של OPI ו- IBD ותעודות של משרד התמ"ת, אלא גם עם האפשרות להמשיך ולטפל בלקוחות בהן התחילו לטפל בתלמידות הקורסים. ובונוס נוסף – האפשרות לטפל ולהעצים קבוצות חלשות יותר בחברה המקבלות את הטיפולים ללא עלות.