תוכן מקודם

צילומים:מודיעינט, אילוסטרציה : depositphotos.com

קניית רכב חדש היא אחת ההוצאות הכבדות עבור משפחה ממוצעת בישראל. בשנים האחרונות הפך המימון למרכיב מרכזי בעסקת רכישת רכב חדש. פתרונות מימון לרכב ניתן למצוא בכמה מקורות שונים, ובהם חברות ליסינג, חברות מימון או אצל יבואני הרכב עצמם. פגשנו את הבעלים של "גרייס מוטורס" במודיעין לשיחה על הדרך המשתלמת ביותר לקניית רכב חדש.

חברת "גרייס מוטורס", המספקת פתרונות מימון לרכישת רכב חדש, הוקמה ע"י ארז והילה אמויאל, זוג נשוי+ 2, בשנות ה-30, ותושבי מודיעין.

קצת על עצמכם

"אני מגיע מתחום המכירות והרכב, ויש לי ניסיון רב שנים בתחום. עבדתי בחברות גדולות כמו צ'מפיון מוטורס, יוניון מוטורס, ובחברת מאיר, הונדה ויגואר" מספר לנו ארז." במהלך השנים מכרתי כמות מכובדת של רכבים, כל שנה מכרתי כ-300 כלי רכב בערך, אני יודע מה קורה מאחורי הקלעים, מה היבואנים מסוגלים להעניק, ומה לבקש עבור הלקוחות שלי. ואז הגיע הרעיון של הילה, שאמרה שאנחנו מסוגלים לעשות את זה לבד. ואכן, בשנת 2015 פתחנו את "גרייס מוטורס" כאן במודיעין. הילה היא רואת חשבון, ויכולה לבנות ללקוח תזרים שיתאים לו. היא בודקת כמה כסף פנוי יש ללקוח בחודש, לטובת רכישת רכב חדש, וכך לפי התקציב המותאם הלקוח בוחר את הרכב המתאים לו תוך שילוב מיטבי של ההוצאה כחלק מהתקציב הביתי. ביחד אנחנו מספקים ללקוח חבילה שלמה של שירות מקצועי מא-ת."

איך זה לעבוד יחד כבעל ואישה? העסקים פולשים למרחב הפרטי?

"זה מאוד מאתגר", מספרת הילה, "אנחנו תמיד דואגים להזכיר לעצמנו לעשות את ההפרדה בין הבית לעסק, אבל אנחנו מאמינים שהביחד שלנו זה כח, ואנחנו מביאים לפה רק אנרגיות חיוביות. בגלל שזה עסק משפחתי, והוא מקור ההכנסה העיקרי של הבית שלנו, חשוב לנו מאוד להעניק שירות מצוין לכל הלקוחות שלנו. חשוב לנו ששביעות הרצון של הלקוחות תהיה מקסימלית, מבחינתנו, הלקוחות שלנו הם השגרירים הכי טובים שלנו, אז אנחנו דואגים שכל לקוח יהיה הכי מרוצה שאפשר".

בשנים האחרונות נוצר רושם ששוק המכוניות המשומשות גווע וכולם קונים רכבים חדשים

"היום 90% מהמכוניות החדשות נקנו באמצעות מימון מלא מהבנק, זאת כיוון שהריביות נמוכות, אז אם ללקוח יש סכום כסף זמין, יהיה עדיף לו להשקיע את הכסף באפיק אחר שיוכל להניב לו רווח, לתת לבנק לשלם את הסכום המלא לרכב, ולשלם תשלומים חודשיים בהחזר חודשי נמוך. כך יוצא שרוב האנשים היום יעדיפו לקנות בדרך הזו רכב חדש, ליהנות מנסיעה ברכב חדש, לשלם החזר חודשי נמוך ולא לתת סכום כסף גבוה בבת אחת עבור רכב ישן יותר"

האם זו לא בועה שעלולה להתפוצץ ולהשאיר אנשים עם הלוואות יקרות?

"תמיד יש את הרכב כנגד הכסף, הרי הבנק משעבד את האוטו. בנוסף, אנחנו בונים עסקה בה הלקוח משלם את הפחת על ירידת הערך בכל חודש, כך שהלקוח תמיד על הצד הבטוח. נהניתם מהאוטו במשך 3 שנים? אנחנו פה גם כדי לתת מענה של טרייד אין. לאחר 3 שנים ניתן להחליף את הרכב דרכנו, אנחנו נכסה את ההלוואה והלקוח יוכל להחליף לרכב חדש ללא עלות כספית חודשית נוספת".

בעצם התהליך הזה שומר את הלקוח במעגל תמידי בו ההחזר החודשי נשאר קבוע פחות או יותר, ויכולת להתחדש כל פעם ברכב חדש

"כן, המטרה היא לשלם סכום חודשי נמוך ותמיד לנסוע על רכב חדש, כך יש אפס תקלות, אפס טיפולים, אפס בעיות, ומקסימום בטיחות".

מדוע לא לגשת ישירות לבנק ולקבל הלוואה?

"כי הבנק לא תמיד יציע ללקוח את הריביות שאנחנו מציעים. הבנק ייתן הלוואה בתנאים שטובים לבנק, לנו יש הסדרים מיוחדים עם הבנקים ועם יבואני הרכב. בגלל היקף המכירות שלנו אנחנו משיגים תנאים הרבה יותר טובים מלקוח פרטי. אנחנו לא מחויבים לאף בנק, המחויבות שלנו היא ללקוח. אנחנו נתאים לכל לקוח את הבנק שייתן לו את התנאים הכי טובים, ואת הריבית הכי נמוכה האפשרית, לפי הדגם שהוא בחר. אנחנו יודעים לדאוג ללקוח מהרגע בו הוא החליט לקנות את הרכב. אנחנו יודעים ללוות אותו, להשיג לו את ההנחות הכי טובות מהיבואן, את התוספות הכי טובות שהוא עצמו אפילו לא יודע שהוא יכול לקבל או לבקש אותן, אנחנו ממש מכירים את כל האינטרסים של היבואן, ומנתבים את העסקה כך שתהיה אך ורק לטובת הלקוח."

"גם לעניין הבירוקרטי אנחנו דואגים, מקבלים מהלקוח את כל המסמכים הרלוונטיים, מגישים הכל לבנק ועובדים מול הבנק. כל הפרוצדורה נעשית על ידנו, ללקוח נותר רק לחתום על המימון ולגשת לסניף ולאסוף את הרכב החדש בסוף התהליך".

איך זה לעבוד עם תושבי מודיעין?

"כיף גדול, אנשים מפרגנים. גם בגלל שאנחנו עצמנו תושבי מודיעין, וגם על כך שהעסק הזה נמצא במודיעין. זה נח ונגיש לתושבים, ואני שומע מהרבה שהם רוצים לפרגן לעסקים מתוך העיר וזה מאוד יפה בעיניי ומחמם את הלב".

טיפ לחיים לקראת השנה החדשה

"אנחנו מאמינים שהכל אפשרי, אפשר להגשים כל מה שרוצים. צריך להיות ברורים ולדעת מה רוצים, לקחת יוזמה ולהתחיל לעשות. היקום כבר יזמן לך את המצבים להצליח. לרבות לנסוע על רכב חדש. כל שנותר הוא להרים את הכפפה ולעשות." 

שנה טובה!