תוכן מקודם

 בשער: אילון מאסק | צילום: The Royal Society  

כבר הרבה זמן לא היה לקריפטו כוכב אחרי הביטקוין והאיטריום שתפסו את מרב תשומת הלב, היו גם מטבעות נוספים כמו סולנה (SOL), קרדנו (ADA) ו Cronos CRO שנתנו למשקיעים רווחים יפים ובכל יום מחפש עולם הקריפטו את הכוכב הבא ושאלת השאלות היא מי יפרוץ את מחסום האנונימיות ולכן כשבעיתוי הנוכחי כשמאסק מצליח להשתלט על טוויטר והמאבק בינו לבין ג'ף בזוס, ביל גייטס ומארק צוקרברג כל כך יצרי וגלוי לעיין, יש המהמרים שמי שעומד מאחורי הכוכב החדש של הקריפטו ה META XS, הוא אילון מאסק.

צילום יח"צ

בשבועות האחרונים אנו למדים על מטבע חדש ה  META XSשרושם עליות באחוזים גדולים עוד לפני יציאתו לשוק והשקתו הרשמית. מהי הסיבה לכך? בעיקר המסתורין. במקביל האיש הכל יכול של העולם, אילון מאסק, מנכ"ל ומייסד טסלה ו-SpaceX, הגיע להסכם לרכישת טוויטר ב-44 מיליארד דולר. המסחר במניה נעצר לקראת ההכרזה, לפיה מאסק ירכוש את החברה במחיר הגבוה ב-5% מהמחיר בו נסחרה טוויטר לפני עצירת המסחר. ​האם יש קשר בין הדברים ואו שכולם במרוץ לתפוס בזמן את הלהיט הבא בעולם הקריפטו?  

מאסק ידוע בתור אחד שמשפיע מאוד על שוק הביטקוין והמטבעות הווירטואליים בכלל בעולם, כל "ציוץ" שלו יכול לעלות מטבע ולהפילו. בל נשכח שיש מאחוריו דת מאמינים- שבטוחים כי הוא יודע יותר טוב מכולם והוא נחשב היום לשחקן מרכזי בשוק והוא לא מתבייש לנצל זאת. לכן, צצות השמועות כי מי שעומד מאחורי המטבע החדש שעשה כמעט 20% עלייה, שוב נזכיר לפני השקתו, הוא מאסק שידוע בתור אחד שחובב אתגרים ומכונה "ה-פוטין של עולם הסייבר".

  צילום יח"צ

לפי הרעיון של המטבע החדש, הוא ידמה את המטא-וורס העולם הווירטואלי החדש של העתיד בכך שהוא ישיק עיר דיגיטלית שבה ניתן יהיה לסחור, לרכוש מוצרים, לפגוש אנשים, לסייר בתערוכות NFT ומה לא והכל בזכות המטבע המסתורי, נשמע דומה לרעיון של מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג שרוצה לקחת אותנו לעולם שכולו VRמומחים בענף טוענים כי לא ירחק היום ומטבעות חדשים יונפקו לקהילות ממוקדות אשר ינצלו את הכח של הקהילה כדי למנף את המטבעות הווירטואליים, כאשר כל רעיון או אידיאולוגיה יעמוד מאחוריו מטבע של משקיעיו ובעיקר מאמיניועולם וירטואלי או עיר עתיד שכזה, הוא בדיוק מה שמחפשים בשנים האחרונות בעולם הקריפטו, את האקס פקטור שיהפוך מטבע עם ערך כלכלי לערך עם משמעות רבה וזה כבר רבותיי מדובר על חזון כלכלי נפרד לגמרי. השמועות מספרות כי כבר עכשיו מתנהל מו"מ בדובאי על שטח גדול שעליו יבנה קומפלקס שיתפקד כריזורט תיירות ובילויים וישנה את חוקי המשחק בעולם ובעיקר במטבעות הווירטואליים וניחשתם נכון המטבע המסתורי? זוכרים אותו? יש לו חלק חשוב בכך בעתיד הנראה לעין.

כך למעשה, מזמינים אותנו להיות חלק מקהילת META XS ובהקמה של עיר חכמה חדשה שבה נוכל להיות חלק מעיצובה ובנייתה! עיר שזוכה לעניין רב מצידם של קרנות השקעות בינלאומיות ענקיות שרוצות להיות חלק מעיר העתיד.