תוכן מקודם

עבודות עץ תמיד נחשבו למעשה אמנות ולא בכדי, מאז ומתמיד גרפו מחמאות והתפעלות גבוהה. העץ הינו חומר גלם שלא עובר מן העולם לעולם והשימוש בו לצורך עיצוב שריר וקיים, בכל צבע וצורה, בכל דירה או מבנה ציבורי ובכל גינה

כאשר ישראל בן ישי, ילד הטבע והמושבניק, השתחרר מן הצבא, הוא ידע בדיוק מה יהיה משלח ידו - עבודות בעץ לעיצוב גינות וחצרות. את אהבתו לטבע הוא שוזר בעבודותיו ומביא ללקוחותיו שלל פתרונות מיוחדים ומצהיר, אני איש של עבודה ובעיניי הערך העליון הוא שביעות הרצון של הלקוח.

מאת: חלי וינשטיין / צילומים: פרטי

ישראל, בן ה- 33, מושבניק חרוץ מכסלון שליד בית שמש, הוא דמות ידועה ברחבי מודיעין. את עבודות העץ והגינון שלו רבים מכירים ומוקירים ושמו כבר הפך לידוע ומוכר, הן בשל עבודותיו הייחודיות והן בשל השירות האישי שהוא מעניק לכל לקוח.

- ישראל, ספר לי איך זה התחיל? מתי הבנת שזה מה שאתה רוצה לעשות בחיים?

"תמיד ידעתי שאני רוצה לעשות משהו שכולו עבודת יד. בתור בן מושב, מאז ומתמיד חייתי בטבע ואהבתי את זה, גינות, דשא ועץ היו חלק בלתי נפרד מחיי ומיד לאחר השחרור מהצבא, החלטתי שאני הולך על זה. פתחתי את העסק והתחלתי לעבוד, זה חלק ממני. השילוב של העץ בנוף הגינות בחצרות הבתים הוא חלומי, אני אוהב את המראה הזה ויש לי המון רעיונות לעיצוב של גינות".

- מה אתה מציע בשירות שלך? איזה מוצרים אפשר להזמין?

"כל מה שקשור לגינון ולעבודות עץ, ממש הכל. פרגולות, גגות, עבודות דק לגינה ולמרפסות, גדרות עץ, נדנדות, פינות ישיבה ופנאי וכן כל מה שקשור בעיצוב גינות, גינון ומדשאות".

- במה אתה הכי גאה בעבודות שלך?

"אני גאה בכל מה שאני עושה, אבל אני מאוד אוהב לבנות נדנדות. יש נדנדות מדהימות וכל פעם אני מתרגש מחדש כשהמוצר מוכן. יש דברים יפים ממש וזה הופך את הגינה הפרטית לייחודית מאוד והיא מתאימה כמובן באופן אישי לצורך של הדיירים". 

- אתה עובד רק עם אנשים פרטיים?

"אני עובד עם כולם, עם כל מי שרוצה וצריך את העבודות שלי, החל מאנשים פרטיים ועד למוסדות וארגונים, בסיסי צה"ל ועוד. אני עובד בכל הארץ אבל לרוב באזור בית שמש, ירושלים, מודיעין ויישובי הסביבה. הלקוחות שלי הם מכל הגוונים, מכל המקומות, מכל מיני ישובים וערים, בין אם לדירת גן בעיר או חצר במושב ועד לשטחים ציבוריים ושטחי מוסדות וארגונים גדולים. זה הכייף שלי בעבודה, לעשות מגוון רחב של עבודות למגוון רחב של לקוחות".

- השמועה על השירות הטוב שלך הגיעה רחוק, מה לדעתך גרם לכך?

"אני אומר את זה פשוט: איש מקצוע טוב, לא עוזב את הלקוח שלו עד שהלקוח מרוצה. זה מה שמנחה אותי בעבודה שלי, עם זה אני קם כל יום וזה מה שהכי חשוב. מעבר למקצועיות בתחום, חשוב להיות קודם כל בן אדם ואמינות זה הדבר הכי חשוב שיש בעסק.  ברגע שאתה אמין ועושה הכל כדי שהלקוח שלך יהיה מרוצה, התמורה באה והנה, כשאומרים עלי שיש לי שירות טוב, זה עושה אותי מאושר. זה מה שחשוב לי".

- יש לך עובדים או שאתה עושה הכל לבד?

"העסק הוא אני, לבד. אני הולך ללקוח, אני לוקח מידות, אני מתכנן ואני בונה. יש לי כמובן עובדים שעוזרים לי בהקמה ובבניה של דברים גדולים, אבל כל העסק הוא לגמרי בידיים שלי. הסיבה לכך היא שאני מאוד אוהב את הקשר האישי עם הלקוח ומעבר לזה, אני חושב שרק כך העבודה באמת יוצאת על הצד הטוב ביותר, שאני זה ששומע את הלקוח ואני זה שמכין עבורו את מה שצריך ואני גם זה שעובד אצלו. זו עבודה שמא' ועד ת' כולה שלי ואני מפקח עליה ודואג שהיא תצא הכי טוב שאפשר". 

- מה עוד אתה עושה בחייך?

"אני בעיקר עובד אבל כמו שאמרתי קודם, האהבה שלי לטבע היא גדולה אז מאחר ואני גם חקלאי בנשמה, אני מגדל אוכמניות. אני אוהב לעבוד, אני נהנה מעשייה וזה הכייף שלי".

- מה התכניות לעתיד?

"להמשיך ולשמח אנשים, להמשיך לעבוד ולעשות את מה שאני אוהב".