תוכן מקודם

חנן פוזאילוב, בן 35, תושב מודיעין, פתח את מעדניית 'דליקטס' לפני כשנתיים במרכז קייזר ומאז הוא פועל במרץ ומשקיע בכל פרט, קטן כגדול והמקום, שפתוח גם בסופי שבוע, מהווה אלטרנטיבה איכותית וטובה לנסיעות מחוץ לעיר בשבתות. 

ספר קצת על עצמך

"אני גר במודיעין כבר 17 שנה. הגעתי לעיר בגיל 17 עם הורי שגרים בה עד היום, וכאן בחרתי להשתקע ולהקים את משפחתי. כולנו כאן, גם שני אחיי ואחותי. הגענו לעיר משדרות, אבל לא בגלל הקסאמים. המעבר היה מתוכנן והמהלך היה נכון. אנחנו מאוד אוהבים את העיר הזו."

"לתחום הגעתי דרך המשפחה, ההורים שלי היו הבעלים של 'מינימרקט איילון' המוכר ליד מודיעין סנטר. גדלנו, למדנו והתפתחנו בחנות והחלטנו להמשיך ולהתפתח. חוץ מהדליקטס הקמתי יחד עם אחי את סופר 'הכל מהכל', במתחם פאלאס החדש."

למה בקייזר סנטר?

"כשהרעיון להקמת חנות דליקטסים התגבש והבשיל, חיפשנו מקום מתאים ומצאנו אותו במרכז קייזר. אנחנו שם כבר שנתיים ומאוד מרוצים. הלקוחות מגיעים מכל רחבי העיר, היום אנחנו כבר מותג. תושבי העיר יודעים שימצאו  מענה לכל דבר ושיש אצלנו דברים מאוד מיוחדים. אנשים מגיעים כדי לקנות גבינות מיוחדות מהולנד וכמובן לטעימות כי אצלנו כל יום הוא יום טעימות, לא צריך להודיע על כך מראש... רק תבואו ותטעמו. ומי שטועם את הגבינות עם החלב האמיתי, הסלמון הפרוס או הנקניקים לא יכול לוותר עליהם ולוקח הביתה. יש כל כך הרבה מה לאכול חוץ מצהובה ובולגרית, צריך להיות פתוח ולנסות"

"לנהל חנות זו אופרציה לא פשוטה"

"בעצם כמנהל חנות אני אחראי על הכל. זה לא מפעל שיש בו מנהל חשבונות ומנהל רכש ואחראי על כח אדם. הכל עלי, ולא תמיד זה פשוט. צריך להתמודד עם איתור עובדים טובים, לדאוג להכשיר אותם, לשלם להם שכר גבוה מאוד בשבת ולוודא שלא יעזבו אחרי כמה חודשים. אבל עם כל הקשיים, אנחנו מקבלים המון פירגונים מלקוחות, והמלצות, וכמובן תמיד שמחים לגלות שלקוחות חדשים הגיעו אלינו בשיטת 'חבר מביא חבר', מהמלצות אמיתיות של לקוחות שלנו, זו הרגשה טובה לדעת שמרוצים מהמוצרים האיכותיים והייחודיים שלנו ומהשירות שאנחנו מעניקים".

קיבוץ גלויות של מעדנים וטעמים מכל העולם

מודיעין, כמו כל המדינה, היא קיבוץ גלויות. התושבים כאן משתייכים לכל מיני עדות ומגיעים מכל מיני מקומות ברחבי העולם. בדליקטס, כל אחד יכול למצוא משהו מארץ המוצא שלו - הרוסים, הצרפתים, האמריקאים, התימנים, הגיאורגים, כולם.

"דליקטס היא בעצם קיבוץ גלויות של האוכל, אומר חנן, זו מעדניה קטנה שיש בה הכל מהכל! גבינות מיוחדות מכל העולם, נקניקים, דגים מעושנים ומוצרים מיוחדים שיובאו מחו"ל, מוצרים ארוזים או במשקל, מבחר סוגי אלכוהול, מאכלים אותנטיים שהוכנו בעבודת יד, כמו לחם בוכרי, גוז'גיז'ה, חצ'אפורי, כנאפה בטעם גן עדן, אלפחורס, ועוד.  אנחנו מציעים גם כריכים נהדרים שמוכנים במקום ופלטות יוצאות דופן של גבינות ונקניקים לאירועים."

איך התושבים מגיבים לכך שהחנות פתוחה בשבת? זה מתקבל בברכה?

"אנשים קוראים לנו 'צדיקים', דווקא בגלל שהחנות פתוחה ומציעה שירות גם בשבת. הם שמחים שאנחנו מהווים אופציה, וכשהכל סגור בעיר, אפשר להגיע אלינו ולמצא המון דברים איכותיים וטעימים, הרבה מעבר ללחם וחלב בחנות נוחות בתחנת דלק. מעבר לשבתות, אנחנו פתוחים שבעה ימים בשבוע מהשעה תשע בבוקר ועד אחת עשרה בלילה. בשעות המאוחרות מגיעים אלינו להתפנק במוצרים מיוחדים ורבים באים ביום בשישי בו מוצע אוכל מוכן של מגוון עדות. בשבתות אנחנו מציעים ג'חנון אמיתי, חם וטרי ב- 10 ש"ח בלבד."

תכניות לעתיד?

"החלומות שלי פשוטים. אני עם הרגליים על הקרקע, אני לא עומד להקים רשת. אני מקווה להיות באותו מקום אבל עם קהל לקוחות גדול יותר ונאמן. אנחנו מצפים להרחבה של מודיעין וליותר אקשן וחיים תוססים בעיר בסופי שבוע ובחגים".