תוכן מקודם

מאת: טלי גת

מזמין את התושבים לשבור שגרה 5 דקות מהבית

אבי אורבוך, בן 28 ודור שני במודיעין מכבים רעות, הוא מעצב גרפי אשר החליט לזנוח את המחשב לטובת הסלסה בכלל ולטינה לוקה -( Latina Loca) העסק החדש ללימודי סלסה במודיעין - בפרט.

"החלום שלי הוא קהילת רוקדי סלסה מגובשת". אבי אורבוך, לטינה לוקה

לאחר שגילה את אהבתו לריקוד המיוחד במועדון ביילה סלסה ( Baila salsa) שברחובות, גילה גם את יכולות ההוראה והניהול והחליט להפוך את התחביב למקצוע. כיום אבי מלמד במועדוני לילה, בקורסים, שיעורי אורח ובאופן פרטי, ומוכן לומר כבר עכשיו, בגילו הצעיר, כי עבורו זה מקצוע לחיים: "מה שתופס אותי במיוחד הוא העבודה עם אנשים. במועדונים אלו בני 18-35 ואילו לשעורים ולקורסים אשר יתקיימו ב-Latina Loca במודיעין אני מזמין את תושבי העיר והסביבה בגילאי 35 + לשבור שגרה ממש ליד הבית"

גברים תתעוררו – הגיע הזמן שלכם!

נשמע fun, fun, fun... ובכל זאת, יש מספר אתגרים בדרך, מספר אבי. "לנהל עסק לריקודים מצריך הרבה יותר מלדעת לרקוד כמו מקצוען. אתה צריך לדעת גם לשווק, לפרסם, להתנהל נכון באופן פיננסי ועוד ועוד תפקידים. לכן, בתחומים מסוימים אנחנו נעזרים במקצוענים"


אתגר נוסף הוא להוריד מחסומים לאוכלוסייה הגברית: "לכל מי שהריקוד מדגדג לו, והוא מעוניין לנסות ולחוות אני אומר: לא משנה אם אתה גבר או אישה, הסלסה מתאימה לכולם! רבים התחברו לריקוד ונשבו בקסמיו ממש על הרחבה. ללא שום אימון או ידע קודם בסלסה או בכל ריקוד אחר. פשוט צריך להגיע ולנסות. זה הכל. לא צריך באמת רקע או ניסיון ולא צריך להיות צעיר במיוחד. זה מה שיפה בריקוד. זה מה שיפה בסלסה. מדובר בריקוד שבו גם לגבר וגם לאשה יש תפקיד מוגדר ועבור הקובנים, לפני שמדובר בריקוד זוגי מדובר בריקוד חברתי."


הסלסה מתאימה לכולם! צילום: לטינה לוקה מודיעין

אז מהי בעצם סלסה קובנית ומה היא עושה כאן, במודיעין?

"סלסה קובנית הוא ריקוד זוגי שנלמד במעגל קבוצתי", מספר אבי, " הסלסה התפתחה במקור מצעדי הבסיס של ריקוד הסון הקובני והוואוואנקו האפרו-קובני בשילוב אלמנטים מריקוד הממבו, הצ'ה צ'ה צ'ה, ומגוון ריקודים אפרו-קובניים אחרים ורוקדים אותה על רקע מוזיקה לטינית. ב- Latina Loca אנחנו לומדים בסגנון רואדה דה קסינו (מעגל). על פי שיטה זו הרואדה מתבצעת במעגל של זוגות כאשר כל הזוגות מבצעים את אותן הווריאציות המסומנות באמצעות איתותי ידיים וצעקות של אחד המשתתפים, המשמש כקאנטנטה (בתרגום: זמר) - ומוביל את הרואדה. במהלך הריקוד בני הזוג מתחלפים אחד עם השני כך שהמפגש מגוון במיוחד."

הפעילות מתקיימת בסטודיואים פרטיים בעיר ובסביבותיה והרוקדים מקבלים יחס אישי מהמדריך ועוזריו.

לימודים הדרגתיים

בקורס הריקוד החוויתי יתחילו המצטרפים בלימודי צעד ראשון ויתקדמו על פי הרמה. קבוצות לימוד הסלסה קיימותבכל הרמות, מבסיסי עד מאסטר. המטרה היא לחזק ולהוביל את קהילת המבוגרים רוקדי הסלסה במודיעין מכבים רעות ובסביבותיה. מאחר ומדובר בקהילה, מבטיח אבי כי יתקיימו גם אירועים שוברי שגרה: מסיבות לטיניות, אירועים סגורים, חברה טובה ואנרגיה שאפשר למצוא רק בריקוד הכי פיקנטי וכיפי שיש.

ריקוד עם ערך מוסף

ההיסחפות אחר הריקוד מובילה לשינויים רבים. "מעבר לפעילות הגופנית, פגשתי רוקדים רבים שמספרים על חיזוק הביטחון העצמי, שיפור באינטראקציה, בתקשורת הבין אישית, באינטליגנציה הרגשית ועוד. הריקוד פותח, משחרר ובעיקר משמח", אומר אבי,  "אולם חשוב לי לציין שלא מדובר כאן בסניף של ג'יידייט. זהו לא מועדון היכרויות. מגיעים לכאן בודדים וזוגות שמחפשים להעשיר את זמן האיכות שלהם. מה שכן, אם מישהו ימצא כאן את אהבת חייו בוודאי שנברך".

מבחינה עסקית בטוח אורבוך כי ישנם יתרונות רבים ליצירת שיתופי פעולה בין קורסי ריקוד הסלסה עם בתי עסק אחרים בעיר. "כשרוקדים בא התיאבון ואני בטוח שנוכל ליצור שיתופי פעולה מעניינים גם עם מסעדות, פאבים ומועדונים בעיר כי כולם רוצים להיות שותפים לדבר כזה משמח".

לפרטים נוספים ולהרשמה - לטינה לוקה - Latina Loca