תוכן מקודם

אם תמיד חלמתם לנגן על כלי נגינה או ללמוד לשיר, חשוב שתדעו - אף פעם לא מאוחר להתחיל. ב'עולם המוסיקה' - המרכז ללימודי נגינה ופיתוח קול הממוקם במרכז המסחרי רעות, תמצאו צוות של יותר מ-20 מורים מקצועיים ומאות תלמידים אשר פוקדים את המקום מדי שבוע, לומדים, מתאמנים או מנגנים ושרים בהרכבים השונים של המרכז. רונית דר - מורה לפסנתר אשר הקימה את המרכז לפני שלושה עשורים, מנהלת את המקום במקצועיות ועם המון אהבה, ומכירה כל תלמיד ותלמידה.

רונית דר

"מגיל 7 ועד 79 מנגנים כאן בכל כלי"

בחדרים האקוסטיים הנעימים של 'עולם המוסיקה', אשר כמעט בכל אחד מהם מוצבים שני פסנתרים, ניתן ללמוד פיתוח קול ונגינה על גיטרה קלאסית, גיטרה חשמלית וגיטרה בס, קלרינט, סקסופון, חליל צד, תופים, וכמובן - אחד הכלים האהובים בכל גיל – פסנתר. "למוזיקה אין גיל" אומרת רונית, "יש לנו תלמידים צעירים מאוד וגם תלמידה בת 79".

התלמידים של עולם המוסיקה מגיעים ממודיעין-מכבים-רעות כמובן אבל גם משהם, שילת, נוף איילון, נילי, ושעלבים. "ממש מכל הסביבה", מספרת רונית. "לשמחתי, בשנים האחרונות עלתה המודעות לניצול שעות הפנאי ולהגשמה העצמית גם בגילאים מבוגרים יותר, וכיום למעלה משליש מהתלמידים הם מבוגרים שנהנים ללמוד פיתוח קול ונגינה על מגוון כלי נגינה".

"פתוחים גם בבקרים וגם בימי שישי"

כמו בעסקים רבים, הקורונה הובילה את המקום לערוך שינויים שהיו כורח המציאות אולם לאחר מכן הובילה גם למחשבות על הגמשת הפורמט הקבוע. "בסגרים היינו כמובן סגורים וההתחלה הייתה שוק של ממש, אבל התאפסנו מהר. לקח לי יום אחד של הלם להבין שהכל בידיים שלנו ורק אנחנו נחליט איך העסק שלנו יראה בכל מצב. אז כמעט בלי שאף אחד ידע על מה מדובר צללנו לפורמט של הזום, ולאט לאט כמעט כל התלמידים והמורים הצטרפו וכך לימדנו לאורך כל השנה. תמיד שמחתי לשמוע שהנגינה עוזרת לתלמידים ושהם מאושרים שהמורה ממש 'נכנס אליהם הביתה'. בנוסף, פרגנו להם גם באמצעות הרבה פינוקים שהגיעו דרך אנשי מקצוע כולל הדרכות בתחומים שונים, סטנדאפים ועוד ועוד".

"עכשיו אנחנו ממש בשגרה, שזה אומר שחזרנו ללימודים פרונטליים, לנגינה בהרכבים שהופסקה בקורונה, וגם לחדשות המרגשות של עולם המוזיקה – לימודים בימי שישי ובשעות הבוקר, מתשע ועד שתיים. אם עד עכשיו עבדנו מהצהריים ועד תשע בלילה עכשיו המקום פתוח גם בבוקר וזה מאוד מתאים למבוגרים שעובדים מהבית באופן מלא או חלקי ולפנסיונרים שרוצים להגשים את עצמם בתחום המוזיקה" מספרת רונית. "החלטתי גם על סוג של סטארט-אפ שמתאים לרוח התקופה. משלמים על שיעור שבועי אחד ואפשר להגיע לשיעורים נוספים - אצל המורה הספציפי וגם אצל מורים המלמדים כלים אחרים - ללא כל תשלום נוסף, וזאת על בסיס מקום פנוי.  זה מאפשר לכל תלמיד שרואה חלון הזדמנויות פשוט לתגבר את שעות הלימוד שלו, ולטעום נגינה בכלי אחר, או ללמוד שיעור בפיתוח קול ללא התחייבות כספית נוספת".  

אווירה תוססת, הרכבים והופעות

שלוש פעמים בשנה מקיים המרכז מופעים להורים, תלמידים וחברים בתוך המרכז או במרכז רעות עצמו. במהלך השנים הופיעו עשרת ההרכבים של המקום – ווקלי, רוק, כלי נשיפה, הרכבי נוער ומבוגרים – בתיאטרון תמונע, בזאפה, בגריי, במועדונים נוספים ובימי הולדת. כעת, לאחר הקורונה, נבנים ההרכבים מחדש בתקווה לחזור לפעילות מלאה ללא הפרעות. בקרוב הופעות במועדון הג'יפסי בשילת.

לפרטים נוספים - עולם המוסיקה