בחול המועד סוכות לפני 25 שנים, בימיה הראשונים של העיר מודיעין, לעשרות התושבים הבודדים שהיו כאן, הצטרפה תושבת חדשה. מאז ועד היום רונית אלעד מתגוררת באותה הדירה בשכונת הפרחים בעיר והיא לא מתכוונת להחליף אותה בקרוב. "זו הייתה אהבה ממבט ראשון", היא מספרת, "זה היה הבית הראשון שראיתי וידעתי שכאן אני רוצה לגור, יש לבית הזה אנרגיות מדהימות וטובות. אני גרה בפנינה" היא אומרת בהתרגשות.

הסיפור הזה הופך למפתיע כששומעים שלאורך השנים ראתה רונית אלפי דירות ובתים ברחבי העיר והיו לה עשרות הזדמנויות להתחדש ולעבור דירה, כזכיינית של רשת התיווך רי/מקס בעיר והמנהלת של עשרים וחמישה סוכני נדל"ן. "יכול להיות שדווקא בגלל העבודה שלי אני יודעת להעריך את ה - Home ולא את ה - House" היא מסבירה ומוסיפה בטבעיות "אני בן אדם מאוד עשיר, לפי העיקרון של 'איזהו עשיר? השמח בחלקו'".

רונית, בת 56, חיה היום עם בן זוגה בפרק ב', להם יחד שישה ילדים גדולים. "המשפחה שלנו מאוד חמה, אנחנו אוהבים את ארוחות שישי שלנו יחד ועושים הרבה ספורט. אפשר להגיד עלינו שאנחנו משפחה מודיעינית טיפוסית".

רונית אלעד | חיה ונושמת נדל"ן כבר יותר מ-20 שנה.


לפני שהחלה לעסוק בנדל"ן עבדה למעלה מעשרים שנים במערכת החינוך. היא הייתה מורה ובהמשך עסקה בפיקוח ובהדרכה. היום היא מספרת שלהיות זכיינית ומנהלת משרד מחבר את שתי האהבות הגדולות שלה: "כזכיינית אני זוכה לעסוק בשני התחומים, הנדל"ן והביזנס וגם החינוך. יחסי האנוש והיכולת ליצור קשר עם האנשים זה הבסיס של התחום שלנו וכמנהלת אני גם מנטורית לסוכנים שלי, אני שם בשבילם וההתפתחות שלהם חשובה לי מאוד".


חיה ונושמת נדל"ן

המשיכה של רונית לתחום הנדל"ן התחילה עוד בבית ילדותה. אביה עסק בבנייה, ומבחינתה ריח של אתר בנייה ובטון רטוב עולים על ריח בושם יוקרתי. "אני אוהבת אנשים ואני אוהבת בתים" היא מתמצתת בחיוך. עולם התיווך האיר אליה פנים מהרגע הראשון, ותוך זמן קצר זוהתה הסוכנת החדשה ככוכבת עולה בשמי תיווך הנדל"ן במודיעין וברשת רי/מקס. לפני שש שנים הגיעה הזדמנות אותה לקחה בשתי ידיים והפכה מסוכנת לזכיינית של הרשת בעיר. "אני חייבת תמיד להיות במקום של צמיחה. תמיד ממשיכה להשקיע בעצמי ובפיתוח שלי".

המשרד שלה, רי/מקס יוניק, ממוקם במרכז רננים במכבים. אי אפשר לפספס את העיניים הנוצצות של רונית כשהיא מדברת על המשרד, על העבודה ועל צוות הסוכנים והסוכנות שקיבצה סביבה: "אני מאוד אוהבת את המשרד שלנו, יש בו אנרגיה נהדרת, הוא פתוח ומואר והנוף מקסים. כל מי שנכנס אלינו למשרד מרגיש את זה, האווירה תוססת, אנשים כל הזמן עסוקים, כל הזמן בעשייה. אנחנו חיים ונושמים נדל"ן והוויב מאוד משפחתי. יש לי עשרים וחמש סוכנות וסוכנים שעושים עבודה מצוינת וערכית מאוד, וביחד אנחנו מקפידים על סטנדרטים גבוהים של אתיקה ומקצוענות".


ברימקס יוניק לא תפגשו סוכנים שמתאימים לדימוי ה'כריש' או איש המכירות הלוחץ שעולה באופן טבעי כשחושבים על מתווכי נדל"ן שבראש מעייניהם לסגור כמה שיותר עסקאות. "כשהחלטתי להיכנס לעולם הנדל"ן", היא מספרת, "אמרתי שאני נכנסת לעולם חדש, ואני אצליח בו בדרך שלי!"


"חשוב לי כבר בפגישה הראשונה עם מועמדים לעבודה אצלנו לזהות אם מדובר באנשים שמסוגלים לראות את האדם לפני העסקה. זה סף הכניסה למשרד. לפעמים, כשמגיע סוכן מעולם המכירות אני מרגישה שאני צריכה טיפה למתן אותו, כי חשוב לי שתשומת הלב שלו תלך קודם כל לתודעת שירות ובניית יחסים עם הלקוחות".

מנהלת ומנטורית לצוות המקצועי והערכי

על השאלה האם הגישה הזו משמעותה התפשרות ברמה העסקית היא עונה בצורה חד משמעית: "אני באמת מאמינה שערכיות והליכה בדרך ישרה -מתגמלות. עובדה שאני מצליחה בלי להתפשר על הערכים שלי. ההישגים שלנו הם העדות לזה שזה אפשרי".

שוק תחרותי 
העובדה ששוק הנדל"ן במודיעין-מכבים-רעות רווי במתווכים ובמשרדי תיווך שנלחמים על כל דירה לא מרתיעה אותה. "היום בכל תחום יש אלמנטים של תחרותיות, אבל אני לא תחרותית - אני הישגית. להיות בעלת חזון זה שונה מאוד מלהיות תחרותית כי אני נמדדת מול עצמי. אני לא עסוקה בהצלחתו של האחר, אלא בדחיפה של עצמי להיות הכי טובה שאני יכולה להיות ולעמוד בכל אחד מהיעדים שאני מציבה לעצמי"


כתושבת העיר וכסוכנת נדל"ן וותיקה באיזור, רונית מכירה את החוזקות והחולשות של העיר ושכונותיה, מבחינת הנדל"ן ובכלל. לאורך השנים היא פגשה לקוחות מכל קצוות העיר, קונים, מוכרים, משקיעים, שוכרים ומשכירים. 


צוות שהוא משפחה


"מודיעין היא אחת ויחידה, יש בה מתווכים מצוינים ונדל"ן איכותי", היא אומרת בגאווה. "העובדה שישנם כל כך הרבה משפרי דיור היא מרגשת כי זה אומר שאנשים אוהבים לחיות כאן בעיר ורוצים להישאר כאן".


על הצעירים שגם כן היו רוצים להישאר בעיר וחוששים שעם העליות האינסופיות במחירי הנדל"ן, התקווה הזו תישאר בגדר חלום, אומרת רונית: "מודיעין אכן מאופיינת בחתך סוציו אקונומי בינוני-גבוה, אני סומכת לחלוטין על ראש העיר שימשיך לדאוג להזדמנויות בתחום הנדל"ן גם עבור הצעירים".