תוכן מקודם

לפני 21 שנה החליט עודד ללכת בדרכי אביו ולהקים חברה קבלנית – ארסקו – חברה שעוסקת בהקמת וילות ,בניית תוספות, ובשיפוצים כלליים.

"אנחנו לא מתפנקים", אומר עודד. "אנחנו עוסקים בכל דבר – מבניית וילות ועד לשיפוץ אמבטיה. לכל עבודה אנחנו מתייחסים באותה הרצינות".

הפרויקטים הראשונים של החברה היו באזור ירושלים. שיפוץ מלון ציון בעיר הבירה ובניית וילות במבוא חורון. "מאוחר יותר עברנו לאזור תל אביב והמרכז. בתים רבים ניזוקו בתחילת שנות ה-90 בגלל מלחמת המפרץ ועסקנו בשיפוצים שלהם".

עודד אכן לא בוחל בשום עבודה. אנשיו עסוקים בבניית בתים, בניית תוספות לבתים, ממ"דים, מרפסות, עבודות אינסטלציה, עבודות חשמל, שלד, טיח, ריצוף ופיקוח בנייה. החברה עובדת עם חברות פרטיות, עם מוסדות ציבור ואנשים פרטיים.

"הדבר החשוב ביותר עבורי הוא שהלקוח יהיה מרוצה", מציג עודד את מה שמוביל אותו בעבודה. "אני לא מתפשר באיכות החומרים והעבודה. אם צריך לשבור קירות – אשבור. אני משתדל מאוד כשאני מציג הצעת מחיר ללקוח שהיא תהיה מקיפה ונכונה. אני שואל שאלות ועולה על דברים עוד לפני שאני מתחיל בעבודה."

"ההתעסקות עם העובדים היא 90% מעלות העבודה. אני לא מספק כיורים או חרסינות. אני מעדיף לשלוח את הלקוח לחנות כדי שיבחר. יש לי מחירים מוזלים כקבלן במקומות מסוימים, למשל נגב קרמיקה.. אני לא גוזר קופונים מאספקה של דלתות, מטבחים או ארונות. אני מרוויח רק מהעבודה שאני מבצע. אני מקשיב ללקוח ולרצונות שלו".

עודד ביצע פרויקטים ציבוריים רבים , אבל הוא מעדיף לעבוד עם אנשים פרטיים ולשפץ. "עבודה עם גופים ציבוריים כרוכה בהרבה ביורוקרטיה", הוא אומר. "אף שיש לי תעודת קבלן מוסמך ואני יכול ובונה וילות, אני מעדיף לשפץ. הסיפוק יותר גדול. וילה בונים במשך שנה רצופה ולוקח זמן עד שאתה רואה את העבודה הסופית ואילו בשיפוץ של מבנים אפשר לראות את התוצאה כבר בתוך חודש".

הפרויקט הגדול האחרון של ארסקו היה ביהוד, שם ביצעה החברה בניית מרפסות בשני בניינים בני שמונה ותשע קומות. בתקופה האחרונה היא התחילה לבנות ולשפץ באזור מודיעין. עודד, שמתכוון לעבור בעצמו לעיר, רואה פוטנציאל גדול בהתפתחות העיר.

"מודיעין היא אמנם עיר חדשה ונבנות שכונות חדשות, אבל יש בה גם בתים שהם כבר בני 20 שנה שזקוקים קצת להתחדשות. בנוסף, ראש העיר חיים ביבס, יצא באישורים גורפים המעניקים אפשרות לסגור חדר ולשנות חללים בדירות קיימות וגם דירות חדשות יכולות לקבל היתר כזה".

יש עבודות שאחריהם אתה אומר 'זאת העבודה הטובה ביותר שלי'?

"מכל עבודה אני יוצא עם חיוך. אין לי עבודות גרועות".

תמונות אילוסטרציה אתר depositphotos.com