לאחר החגים צפוי להיפתח קו הרכבת המהיר לירושלים, לקראת פתיחתו, וכחלק מההכנות, נערך לאחרונה תרגיל משותף לרכבת ישראל, משטרת ישראל, מגן דוד אדום ומכבי האש, שמטרתו ליצור שיתוף פעולה וכשירות לטיפול במקרי חירום.

במסגרת התרגיל, שנוהל על ידי משטרת ישראל, תירגלו יחד כלל כוחות ההצלה והביטחון הלאומיים של ישראל שיתוף פעולה בתרחישים שונים בקו זה של רכבת ישראל.

התרגיל כלל תרחיש מרכזי, בו  תרגלו הכוחות את המענה לאירוע שריפה ברכבת באזור בו קיים חוסר נגישות לאמבולנסים ודרך ההגעה היחידה של צוותי מד"א היא ברכבת. כחלק מהתרגיל עלו צוותי מד"א על רכבת ייעודית בתחנת 'נבון' בירושלים ועל רכבת נוספת שיצאה לכיוון הבירה מגזרת לטרון, עד להגעה לפצועים, שם הפצועים קיבלו טיפול רפואי ופונו בעזרת הרכבת עד למיקום האמבולנסים והניידות טיפול נמרץ של מד"א שפינו אותם לבית החולים. בתרגיל השתתפו 8 ניידות טיפול נמרץ, 27 אמבולנסים, תאר"ן (תחנה אירוע רב נפגעים), ג'יפבולנס, חוליות עזרה ראשונה ומוקד 101 של מד"א במרחב אילון שגם כן תורגל באירוע.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: " מדובר בתרגיל מורכב וחשוב שבא לתרגל את כוחות מד"א לתרחיש שריפה בקו הרכבת החדש לירושלים, המכיל בתוכו אתגרים ייחודים. אין ספק שהתרגול נתן לצוותים שלנו ידע וכלים אמתיים לבצע הלכה למעשה פעילות יוצאת מן הכלל של הצלת חיים. שיתוף הפעולה בין כוחות הביטחון השונים הוא מרכיב קריטי להצלחה של פעילות הצלת החיים, אני רוצה להודות לכל הגופים שלקחו חלק בתרגיל וכמובן לצוותי ואנשי מד"א, שממשיכים לרכוש כלים חדשים על מנת לתת את מענה רפואת החירום הטובה ביותר לאזרחי ישראל".

צילום בשער: יוסף קאסוטו