צילום: ארכיון מודיעין נט

אגף ביטחון וחירום בעיריית מודיעין מכבים רעות יערוך השבוע, זו השנה השלישית, שבוע מיוחד להיערכות ומוכנות בחירום עבור תושבים, בעלי עסקים, ועדי בתים, אוכלוסיות ייעודיות, תנועות נוער ועוד. במסגרת השבוע יתקיים גם אירוע השיא של ערב ההוקרה לכוחות וההצלה הפועלים בעיר ברחבת היכל התרבות.

שמוליק כהן, ראש אגף הביטחון והחירום סיפר: "מטרת השבוע היא הגברת המודעות של הציבור הרחב למצבי חירום שונים, מתן כלים מעשיים ורתימת הציבור בתכנית עירונית אותה אנו משיקים בימים אלה לגיוס מתנדבים בעלי כישורים והסמכות שונות להגברת החוסן של העיר במצבי חירום."

במסגרת השבוע המיוחד ייערכו ביום ראשון, 28.5, הדרכות מוכנות לשעת חירום לאוכלוסיות ייעודיות – אזרחים ותיקים במועדון אלמוגן 34 והדרכות במרכזים מסחריים לבעלי עסקים.

ביום שני 29.5, יימשכו ההדרכות במרכזים המסחריים ובשעה 18:00 תתקיים הרצאה לוועדי בניינים בנושא מוכנות לשעת חירום ומתן עזרה ראשונה. ההרצאה תתקיים בבית יד לבנים, כאשר יש צורך ברישום מראש דרך מחלקת תרבות הדיור.

ביום רביעי 31.5 ימשיכו ההדרכות לאזרחים ותיקים, הפעם במועדון מפג"ש בעמק בית שאן 7.

ביום שלישי 6.6, יתקיים אירוע השיא של ערב ההוקרה לכוחות הביטחון וההצלה הפועלים בעיר. האירוע יתקיים בין השעות 17:00 עד 20:00 ברחבת היכל התרבות ויכלול הפנינג לכל המשפחה עם הופעה של "סמי הכבאי" ומיצגים והדרכות של כל כוחות החירום וההצלה הפועלים בעיר. בין היתר יתקיימו מספר פעולות לרבות תצוגה של כלב משטרה וחבלן משטרתי, הדרכות עזרה ראשונה, כיבוי אש, חילוץ מרכב ודוכן של פיקוד העורף שיסביר לילדים איך להתכונן לשעת חירום. בנוסף, יוקם דוכן לגיוס מתנדבים לשעת חירום שיהיו במצבת כוח האדם של העירייה ויעברו השתלמויות והכשרות מתאימות.