בסוף השבוע צפויה להגיע לישראל סופה חורפית משמעותית שתלווה ברוחות עזות, סופות רעמים, גשמים כבדים וחשש להצפות. החזאים צופים כי ינשבו רוחות דרום- מערביות חזקות, במהירות שעלולה להגיע ל- 90 קמ"ש החל מהיום בלילה (חמישי 4.1.18). 

לקראת הסערה הודיע משרד הפנים לרשויות המקומיות כי יש להיערך למזג אוויר קיצוני, לטפל בהצפות ולפנות מכשולים. גם בעיריית מודיעין נערכו בכוחות מתוגברים, מהעירייה נמסר כי במסגרת ההיערכות עובדי אגף שפ"ע מנקים את הרחובות, עובדי אגף התשתיות מבצעים עבודות תחזוקה דחופות, במוסדות החינוך מנקים אבות הבית את הגגות והמרזבים ובאתרי הבנייה מחזקים מנהלי העבודה את הגדרות.


בנוסף, במהלך המערכת החורפית יבצעו סיירי מחלקת הביטחון סיורים ברחבי העיר בכדי לאתר מפגעים ויוקצו רכבי כוננות. אם נתקלתם במפגע דווחו למוקד העירוני 106.

מומלץ להמנע מנסיעות בכבישים, שכן השילוב בין רוחות חזקות וגשם מהווה סכנה של ממש. לקשור חפצים העלולים לעוף ברוח כגון שמשיות,כסאות גינה, הצללות, עציצים, מתקני ייבוש כביסה ועוד על מנת שלא יפגעו בהולכי הרגל ברחובות .

זאת ועוד, יש להיערך לאפשרות של הפסקת חשמל. מחברת החשמל נמסר כי בשל הרוחות החזקות והגשמים הצפויים,  יש צפי לנזקים ברשת החשמל ולהפרעות באספקה, וזאת, על אף ההיערכות הנרחבת. מרכזי השירות 103 יפעלו במתכונת מתוגברת ויעברו לטפל רק בנזקים והפרעות, על-פי צורך .מחברת החשמל מבקשים מהציבור להיות סבלניים וערניים ולדווח מיידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל. במקרה של פגיעות ברשת החשמל, קריעת חוטים או כל מפגע אחר, הציבור יכול לפנות לחברה דרך מרכזי השירות 103, יישומון חברת החשמל, דף הפייסבוק או אתר האינטרנט של החברה.

ברשות הטבע והגנים ציינו כי ייתכן שמזג האוויר יביא לסגירה של מסלולי טיול ואתרים, על כן, אם תכננתם לצאת לשטח, מומלץ להתעדכן קודם במוקד הטלפוני *3639. 

ביום שבת שיא המערכת תהיה כבר מאחורינו, אך עד שעת הערב עדיין צפויים גשמים מקומיים אשר ייחלשו בהדרגה וייפסקו לקראת הערב.

צילומים: מודיעינט, דוברות העירייה