חמש שנים חלפו מאז פטירתו של רא"ל במיל' אמנון ליפקין שחק ז"ל, תושב העיר. ביום ו' בטבת, יום פטירתו, ערכו בישיבת ההסדר "מאיר הראל" שליפקין שחק סייע בהקמתה, אזכרה כבכל שנה, על פועלו למען עם ישראל ופועלו המקומי בייזום פרויקט בר המצווה. בהתייחסותו לפרויקט זה אמר ליפקין שחק כי "כל מוסד חינוכי צריך לצאת מארבע אמותיו ולתרום לקהילה". לאחר פטירתו, קראה הישיבה לפרויקט זה "שחק לבני המצווה" ומאות ילדים ומשפחות נהנים מתכנית זו, המתקיימת בשיתוף עם עיריית מודיעין מכבים רעות ומכינה את בני המצווה לקראת האירוע המרגש באמצעות תכני מורשת ערכים לחיזוק תחושת השייכות והעם היהודי.

האזכרה התקיימה בהשתתפות אלמנתו של אמנון ליפקין שחק ז"ל, טלי, האלוף יואב "פולי" מרדכי, מתאם הפעולות בשטחים, סגן ראש העיר שלמה פסי ורב העיר יעקב ציקוטאי.

טלי ליפקין שחק אמרה באזכרה: "אני אסירת תודה תמיד ליום הזה שאתם מציינים את פטירתו של אמנון ומזכירים את חייו. אני גאה במפעל שהקמתם של "שחק לבני המצווה" ברוחו של אמנון שקיימת במקום הזה ומנציחה אותו".

ראש הישיבה, אל"מ במיל' אליעזר שנוולד אמר: "לכל אחד יש את אמנון ז"ל שלו, שפגש והיה איתו בקשר של עשייה משותפת בביטחון ובחיים האזרחיים. אמנון שלי, במפגשים שהיו בינינו, היה איש של אהבה, איש של יחד שבטי ישראל".