בשנה שעברה תחרות זו זכתה להצלחה רבה כאשר נשלחו מעל 100 צילומים לתחרות ואלפים מתושבי העיר לקחו חלק בתחרות ובהצבעה. השנה, נרתמים לתחרות גם בתי הספר בעיר, החל מיסודי ועד תיכון. התחרות תחולק לשלוש קטגוריות לפי קבוצות גיל: יסודי, חט"ב וחטיבה עליונה.  

התחרות עוסקת בצילומי טבע עירוני ומטרתה לפעול לחיזוק החיבור בין הילדים לטבע הסובב אותם והגברת המודעות למתרחש סביבם, באמצעות העצמת יכולת ההתבוננות, הסקרנות והפליאה.

במהלך חודש ינואר, יצלמו התלמידים בבתי הספר תמונות טבע עירוני מנקודת מבטם ובית הספר ימיין וישלח את התמונות הנבחרות. לאחר מכן, תתכנס ועדת היגוי של התחרות אשר תבחר את 30 התמונות הטובות שיעלו לגמר. תמונות אלו יעלו להצבעה לאתר ההצבעות של העירייה במהלך שבוע טבע עירוני של החברה להגנת הטבע שיחול בין ה-1.3 עד 10.3. באמצע חודש מרץ, יוכרזו זוכי התחרות, כשהמקומות הראשונים יזכו בטיולים כיתתיים.

סגן ראש העיר, מויש לוי מחזיק תיק החינוך: "שמחתי על הפגישה עם אביטל יוגב, מנהלת קהילת מודיעין והסביבה בחברה להגנת הטבע, בה סיכמנו כי נרתום לתחרות השנה גם את כל בתי הספר בעיר. התחרות משתלבת עם העשייה המשמעותית של מערכת החינוך ביצירת חיבור וקשר עמוק בין הילדים שלנו לבין המקום והסביבה בה הם חיים. אני קורא לתלמידים לצאת לטבע, ליהנות ממנו וגם לצלם ולשלוח".