משרד החקלאות יצא לאחרונה בפרויקט חדש, במסגרתו בחר להעניק לעיריית מודיעין מכבים רעות תמיכה לטובת הקמת גינות קהילתיות בעיר. התמיכה תוענק בארבע השנים הקרובות והיא תכלול הכשרת עובדים לטיפול בגינות, פיקוח והכוונה מקצועית. בבחירת הרשויות המתוקצבות, המונות 37 רשויות שנבחרו, שם משרד החקלאות בראש סדר העדיפויות את הרשויות אשר מגלות מחויבות לנושא החקלאות היישובית ויש להן ניסיון בכך. בחודשים הקרובים יזומנו נציגי העירייה למפגש הכוונה, כמו גם למפגשי הכשרה ואף יוקם מערך פיקוח במשרד שיבחן את ביצוע המיזם. גינות אלו מהוות חיבור חברתי וקהילתי, עידוד חקלאות ושמירה על שטחים ירוקים בעיר.

מודיעין מכבים רעות בחרה ליישם את הגינה הקהילתית הראשונה אותה מתכננים, בונים ומתחזקים תושבי העיר, ברחוב ראובן פינת יששכר על שטח של כחצי דונם. עיריית מודיעין מכבים רעות התומכת בפרויקט מספקת את תשתיות הקרקע, מים ותאורה כאשר הפעילות של בניית הגינה הינה בידי התושבים בלבד.

פעילות הגינה החלה בחודש ספטמבר וממשיכה במפגשים שבועיים המלווים במדריך מהחברה להגנת הטבע . המפגשים הראשונים התמקדו בתכנון הגינה לפי רצונות וחזון התושבים , גידור הגינה והגדרת שבילים יחד עם  בניית ספסלים כמתחם ישיבה ארעי.

כבר כיום קהילת הגינה הקהילתית מורכבת מתושבי השכונה ותושבים נוספים מהעיר, הבנויה מכל שכבות הגילאים. לגינה הקהילתית הצטרפו גם בני נוער מפרויקט מחויבות אישית בעיר אשר השנה בפעם הראשונה נפתחה בפניהם האפשרות להתנדב גם בליווי הקהילה בהקמת הגינה הקהילתית. מהעירייה נמסר כי השאיפה היא לצקת תוכן בחיי הקהילה בגינה למשל בפעילויות בחגים ולהעניק להם הכשרות מיוחדות. בתכנית ההכשרות המתגבשת על ידי העירייה, מדובר על מפגשים בהם יהיו סדנאות שונות כמו סדנת ריהוט ממשטחי עץ, סיור צפרות בגבעות מודיעין, סדנת מרחבים מזמינים בעלי חיים ותכני העשרה נוספים.

ורד גל בחרי, מחזיקת תיק איכות הסביבה: " אני מברכת על המיזם של משרד החקלאות, בעיר עם תושבים המעורבים בעשייה הקמת גינה קהילתית הינה פרויקט מתבקש ומבורך. כרגע הגינה כבר בשלבי הקמה ואני מתרגשת לעקוב אחר ההיענות של התושבים וההתמדה בפעילויות עד כה.  אני מודה למנכ"לית החברה הכלכלית הגברת מיכל פרפרי על הליווי בהקמה, למחלקות השונות באגף שפ"ע, מחלקת גנים ונוף אשר ליוותה את הקמת התשתיות וליחידה הסביבתית אשר מובילה את הפרויקט בעיר.  אני מזמינה את התושבים להצטרף לגינה הקהילתית ללמוד ולעסוק בפעילות מהנה ומגבשת ".