מאת: רמי היפש

תושבים רבים במודיעין הופתעו לגלות בתא הדואר שלהם חומר המטיף לאמונה בישו. הם לא לבד, בערים גדולות אחרות במדינה, כמו רמת גן, נתניה, בת ים ואפילו אלעד החרדית, גילו התושבים דיסקים מיסיונריים.

בחלק מהמקומות המארז כלל דיסקים מאת טום קנטור, הנושאים את השמות "הסיפור שלי" ו"חיים מעוררי השראה". חלק מהתושבים קיבלו דיסק אחר בשם "מסר של תקווה". תושבים שהאזינו לדיסקים דיווחו כי אלה עוסקים בישו והדת הנוצרית

"אי אפשר להגיש תלונה כל עוד ההפצה של החומרים המיסיונריים לא הגיעה ישירות לקטינים", מסביר מיכאל חרל"פ, חבר הסיעה במועצת העיר מודיעין

ביום שלישי שעבר פנו בארגון יד לאחים לדואר ישראל, המשטרה ומשרד התקשורת בקריאה לחקור את הפצת הדיסקים. בארגון טענו שהם קיבלו תלונות רבות מאזרחים וכן מדוורים רבים שמחו על כך שהם חייבים להניח בתיבות הדואר חומר מיסיונרי כהגדרתם.  בארגון אף גייסו בחורי ישיבה כדי להפיץ חומר הסברה נגד הדיסקים שהופצו בדואר.

נציגי יד לאחים כמו גם נציגי ציבור מטעם מפלגות דתיות, בהן גם הבית היהודי במודיעין נתקלו בבעיה משפטית כשניסו להתייחס לעניין הדיסקים. "אי אפשר להגיש תלונה כל עוד ההפצה של החומרים המיסיונריים לא הגיעה ישירות לקטינים", מסביר מיכאל חרל"פ, חבר הסיעה במועצת העיר מודיעין. ישירות לידי קטינים משמעותו שהגיע אדם שהעניק חומר מיסיונרי, או הציע חומר מיסיונרי בתמורה לטובת הנאה, כמו שנחשף בקיץ כשגוף חרדי הציע במודיעין פיצות לנערים בתמורה להופעה לשיעורי תורה והעירייה נכנסה לעניין.