ביום ראשון, 22.10 ייערך ערב הוקרה לעלייה ולקליטת עולים במודיעין מכבים רעות. הערב הינו פרי שיתוף פעולה בין המשרד לעלייה ולקליטה בממשלה והעירייה.

האירוע יתקיים בהיכל התרבות העירוני  במעמד ראש העיר,  ובמסגרתו תיערך תכנית אמנותית שבה ישתתפו מקהלות עולים וותיקים ומופע ריקודים של ילדי ביה"ס לריקודים סלונים. עוד באותו ערב, יתקיים גם מופע של קבוצת התיאטרון WIT WOMEN IN THEATER . המופע המרכזי יהיה הופעה  של הזמרת שלומית אהרון שתשיר ממיטב שיריה האהובים והידועים ובהם הלהיטים של הלהקה "הכל עובר חביבי".

אירוע זה נערך במסגרת יום העלייה הארצי שנערך ברחבי הארץ פעם בשנה ומוקדש לנושא העלייה לישראל לדורותיה. במודיעין מכבים רעות כ-20,000 עולים. מרביתם הגיעו מצפון אמריקה, דרום אמריקה וצרפת. במערכת החינוך העירונית לומדים השנה כ-1,200 תלמידים עולים חדשים וכן, נפתחו מתחילת השנה 5 כיתות אולפן חדשות במרכז לעולה אשר לומדים בהן כ-100 עולים חדשים. מחלקת הקליטה בראשות הגב' רוזיטה ברלין, התרחבה משמעותית עם השנים ומעניקה ייעוץ, הכוונה, העשרה וכיתות אולפן לעולים וותיקים וחדשים בעיר.

חבר המועצה ומחזיק תיק העולים גבי אדרי: "יום העולה נקבע ב-ז' בחשוון. תאריך זה נקבע מכיוון שבסמיכות אליו, קוראים בבתי הכנסת את פרשת "לך לך" המדברת על עלייתו של אברהם אבינו לארץ ישראל. אנחנו במחלקת הקליטה שמחים לקלוט מידי שנה למעלה מ-300 עולים חדשים לעיר וללוות אותם בתהליך הקליטה ובשילובם בחיי היומיום בעיר ובארץ. כמו כן, מגוון הפעילויות השונות – אולפן, חוגים, ליווי עסקי ועוד מעשירים את עולמם ויוצרים אווירת שייכות וחיבור למקום ולתושבים. אני מאחל יום עלייה שמח ומשלב!".  

מחיר כניסה לאירוע -20 שקלים בלבד. לפרטים נוספים: 08-6326619

* בתמונה:שלומית אהרון, צילום: גיא כושי ויריב פיין