מאות חברים, עמיתים ושותפים לדרך פקדו אתמול את אולם עינן לכבוד אירוע הרמת הכוסית לכבוד השנה החדשה, עם ראש העיר, מר חיים ביבס. בין המברכים היו ראש העיר לשעבר מר משה ספקטור, סגני ראש העיר, חברי המועצה ביניהם ורד גל בחרי, מיכאל חרל"פ, הילה בן אליעזרבוריס פרלמן, מירב פלג, דן ליכטמן,  גבי אדרי, שמעון גואטה ואלעד שמעונוביץ שאף הנחו את הערב ועוד רבים וטובים. 

הרבה שמחה היתה באולם ההומה בחיוכים, חיבוקים אהבה ובעיקר הערכה רבה לפעילות המבורכת בעיר. "חברות וחברים יקרים, אני שמח וגאה להיות כאן יחד איתכם להרמת כוסית לכבוד השנה החדשה כמו בכל שנה", פתח ביבס את דבריו לקול תשואת הקהל. "9 שנים מאז יצאנו לדרך והמשימה שלנו היא לקחת את העיר מודיעין, הצעירה ביותר, ולהפוך אותה לאחת הערים המתפתחות והטובות ביותר שיש במדינת ישראל. אני שמח שהיום אפשר לומר שמודיעין זו ספינת הדגל של השלטון המקומי".    

בנאומו סקר ראש העיר את ההשקעה הרבה בתחום החינוך וההקפדה על תקציב רחב לנושא זה, על ההצלחות הרבות, הישיגיהם ופעילותם של בני הנוער האיכותיים בעיר הודות לעבודה משותפת של אנשי החינוך וההורים. "אפשר להשקיע מיליארדים בפיתוח העיר אבל בסופו של דבר, הדבר החשוב ביותר הוא החינוך של הילדים שלנו", ציין ביבס. "אני עדיין יושב על הכיסא של ראש העיר הראשון, משה שכטר ז"ל, שהוא אולי קצת קרוע בקצה ובלוי, אבל לי חשוב יותר שכל הכסף יגיע לחינוך. אנחנו ממשיכים להשקיע גם בתשתיות בבתי הספר, הן בחדשים והן בוותיקים ובנוסף נמשיך להשקיע כדי לייצר אופי ייחודי לכל אחד מבתי הספר". גם ההשקעה הגדולה בחינוך המיוחד בעיר באה לידי ביטוי בדבריו של ראש העיר שציין: "מדינת ישראל משקיעה 19 מיליון שקלים בחינוך המיוחד בעיר שלנו ואנחנו משקיעים 42 מיליון שקלים. אנחנו רוצים לקחת את כולם יחד ולהביא אותם למקום הטוב ביותר".

כמו כן התייחס ראש העיר בדבריו לשינויים בתחום התחבורה והקמת מרכז התחבורה הראשי בעיר, ציין את ההתקדמות בתחום פיתוח העיר, העסקים והתרבות וסיפר על התכניות הקרובות, ביניהן פתיחת השלב הראשון של מרכז העיר החדש עם שלל בתי קפה וחנויות כבר בקיץ 2018 והמשך פיתוח הפארק הטכנולוגי וכניסת חברות מובילות חדשות לעיר. 

את הערב, שנפתח במינגלינג שמח של תושבים ושותפים לדרך וכיבוד בשפע, עיטרה מצגת מרגשת ומעוררת גאווה על רקע שיריו של שלמה ארצי, שסקרה את הפעילות הענפה והתפתחות העיר לאורך שנותיה.