מאת: ענבל בן-ברית כהן

מודיעין מצטרפת לרשימה הארוכה של ערי ישראל שמקיימות בשטחן פסטיבלי בירה. אתמול והיום (13-14/9/17) מתקיים במודיעין בארגון ובחסות קניון עזריאלי, פסטיבל בירה ראשון בעיר, במסגרתו מוצבים מספר דוכני בירה בהם ניתן למצוא עשרות מותגי בירה של מבשלות מקומיות ובינלאומיות, עם למעלה מ-40 סוגים שונים של בירות שכל אחד יכול למצוא את האחת שלו. אפילו בירה עם נגיעות נענע ובירה ללא גלוטן תוכלו למצוא במקום.

עוד בירה מעניינת שתוכלו למצוא היא בירת קראביס ג'ינג'ר, בירה ללא גלוטן והיא מתקתקה ובעלת טעם עשיר ומרענן של ג'ינג'ר. היא מיוצרת במבשלת קראבי'ס הסקוטית על פי מתכון עתיק של ייצור השיכר עם סוכר בלבד ותיבולו בהרבה ג'ינג'ר איכותי המיובא מהמזרח. קראביס היא בירה בהירה, בעלת 4% אלכוהול. הולכת טוב לצד מנות בשר צלוי, דגים מתובלים, גבינות רכות וקינוחים מקורמלים. בנוסף לבירה מוצעים גם דוכני אוכל, פוד טראקים, פינות ישיבה, הופעות חיות, דוכני אומנים, מוזיקה ואווירה טובה.

הפסטיבל נפתח בשעה 17:00 ונסגר בשעה 23:00. אתמול (יום ד') בתחילת הערב התנועה הייתה דלילה ומתח רב היה במקום בתהייה האם לקראת ערב יתמלא ואכן, בשעה 21:00 כבר היה המקום מלא אך לא מלא מידי ועל הבמה הנעימו במוסיקה ושירה . לרחבת הירידים של הקניון הגיעו כ-500 אנשים, חלקם אף הגיעו מחוץ לעיר.

וידאו אווירה:

;feature=youtu.be

מארגני הפסטיבל הקפדו לציין שהכניסה היא חינם, אבל לא הותרה כניסה ובטח לא מכירה למי שטרם מלאו לו 18 ולחילופין, אישרה כניסתם של ילדים עד גיל 12 ובליווי הורה. טווח הגילאים נא בין 20 ל-60 ואולי למעלה מזה והגיוון הגילי הוא אשר נתן למעשה טעם ואווירה טובים. תמהיל הערבוב הזה שבין צעירים ומבוגרים יצר אווירה קלילה מחד ואחריות בוגרת מאידך ולא נרשם אף אירוע של שתיה לשוכרה.

ראש העיר חיים ביבס ומספר חברי מועצה הצליחו בין הרמת כוסית לראש השנה להרמת כוסית נופת, גם לקפוץ לבקר בפסטיבל הבירה ונראה היה שראש העיר בהחלט שבע רצון ושמח על היוזמה.

גם מחירי הבירה בפסטיבל הוגנים ושווים לכל כיס. בקופות האירוע ניתן לרכוש בירות בכמה מסלולים: 3 כוסות של 250 מ"ל ב-50 שקלים, 4 ב- 65 שקלים ו-5 ב-80 שקלים. כוס בודדת של 250 מ"ל ב-18 שקלים וכוס בודדת של 330 מ"ל ב-23 שקלים. חיילים וסטודנטים זוכים לחמישה שקלים הנחה ברכישת 3 כוסות.

מארגני הפסטיבל הציעו בפרסומים טיפ בו הם כתבו כי מומלץ להגיע לפסטיבל ברגל או בתחבורה ציבורית, כי הרי אם שותים לא נוהגים ונראה היה שלמרות שהתחבורה הציבורית בעיר עדיין לא מושלמת, אנשים אמצו את הרעיון והגיעו ללא רכב, שכן החניון הגדול היה בתפוסה חלקית בלבד.

בצד ההנאה הגדולה וההצלחה של פסטיבל הבירה הראשון של העיר, היו גם מי שפחות אהבו את הרעיון והתלוננו בשירות לאזרח. הפסטיבל כלל גם הופעות של אמנים צעירים והווליום הגבוהה הכעיס תושבים שגרים בסמיכות ורצו ללכת לישון, או לפחות להרדים את הילד.

בקהל הייתה הסכמת רוב, שהמקום הנכון והמתאים יותר לפסטיבל בירה הוא באמפי של ענבה או בחצר הבריכה העירונית. בנימה אופטימית זו , נאחל הצלחה רבה גם היום ואולי נצליח להפוך את האירוע לקבוע.