צילומים: דוברות המשטרה

במעמד השר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן, ראש עיריית מודיעין חיים ביבס, מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך ומפקד מחוז מרכז ניצב מוטי כהן התקיים אתמול (רביעי) בערב טקס החנוכה הרשמי של מבנה יחידת השיטור העירוני במודיעין. היחידה החלה לפעול לפני חצי שנה ולאט לאט התייצבה וייצבה את שורותיה עם פקחים, ניידות וקטנועים.

היחידה מונה 14 שוטרים ו- 10 פקחי עיריית מודיעין, שתי ניידות, שני קטנועים ושתי ניידות פיקוח. היחידה תסייע לתחנת מודיעין לחזק את תחושת הביטחון האישי של התושבים, תטפל באירועי תגובה המתרחשים בעיר,  תעסוק במניעה וטיפול בתופעות של בריונות, אלימות וונדליזם. בנוסף, היחידה תטפל בעבירות המשפיעות על איכות חיי התושבים, טיפול בעבירות רישוי ובנייה  ביצוע צווי בתי משפט עירוניים, טיפול בעבירות בתחום האלכוהול, מניעה וטיפול  בבריונות, אכיפת עבירות תנועה וסיוע לאבטחת אירועים עירוניים.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר כי "השיטור העירוני מטפל בתלונות הקשורות לאיכות חיים, אני שמח שבעיר הכל כך מיוחדת הזו מודיעין נפתחה נקודת שיטור עירוני לרווחת תושבי העיר" .

היחידה מונה 14 שוטרים ו- 10 פקחי עיריית מודיעין, שתי ניידות,  שני קטנועים ושתי ניידות פיקוח. היחידה תסייע לתחנת מודיעין לחזק את תחושת הביטחון האישי של התושבים, תעסוק במניעה וטיפול בתופעות של בריונות, אלימות וונדליזם, טיפול בעבירות רישוי ובנייה  ביצוע צווי בתי משפט עירוניים, טיפול בעבירות בתחום האלכוהול, אכיפת עבירות תנועה וסיוע לאבטחת אירועים עירוניים

מפכ"ל המשטרה אמר  כי נתח גדול מהפניות למשטרת ישראל הן בנוגע לעבירות איכות החיים,  עבירות בין אדם לחברו, "מה שמתחיל בהפרעת מנוחה  יכול להתפתח לקטטה או דקירה ושם באה לידי ביטוי יחידת השיטור העירוני...  אמון הקהילה ימשיך להיות תנאי להצלחת המשטרה". 

בנוסף ציין המפכ"ל שתחנת מודיעין מבצעת יחד עם עיריית מודיעין שורה של מהלכים ברוח רעיון" המניעה המצבית", לרבות פריסה משותפת  של מצלמות במסגרת פרויקט "עיר חכמה"  לאכיפת עבירות תנועה ופשיעה, סיירות הורים ומשמר שכונה.

מפקד המחוז ניצב מוטי כהן אמר על יחידת השיטור העירוני כי "יחידת משטרה שסדר היום שלה נקבע על ידי מפקד תחנה וראש עיר היא הביטוי המובהק של שיטור מוכוון קהילה".