מאת: ענבל בן ברית כהן

צילום: אתר מודיעינט  ,דוברות מד"א

ביום שישי האחרון סמוך לשעה 15:00 זיהתה תושבת העיר גילי מעוז ילד כבן 4 צולל לקרקעית הבריכה. הילד היה ללא מצופים ומשהו בסיטואציה נראה היה לה לא תקין. היא חיכתה שנייה ואז נגעה בילד בעדינות עם הרגל שלה וראתה שהילד לא זז "אז כבר הבנתי מה קורה ופשוט שלפתי אותו מהמים" שיתפה מעוז בפוסט בקבוצת 'אמהות ממודיעין'.

"אחסוך את התיאורים של איך שהוא נראה, מיותר לציין שהוא לא היה בהכרה ולא נשם. מיד התחלתי לצרוח לעזרה ולנופף למצילים. השכבנו את הילד על שפת הבריכה והתחילו לבצע בו החייאה. אחרי כמה דקות (שנראו כמו נצח) הילד חזר לנשום והצלחתי לשמוע שהוא מגיב". גורמי הרפואה שהוזעקו למקום פינו את הילד לבית חולים אסף הרופא להמשך טיפול רפואי, שם מצבו התייצב והוא יצא מכלל סכנה.

מעוז מתארת שבשלב זה היא הלכה הצידה והתפרקה. "זה היה נורא ובהחלט הדבר הכי קשה שחוויתי בחיי. עוד 2-3 דקות והילד הזה כבר לא היה אתנו (אולי אפילו פחות). התמונות שלו לא יוצאות לי מהראש". בפוסט שכתבה היא פונה בבקשה לאמהות וההורים בכדי להזכיר לכולנו כמה הילדים האלו הם הדבר הכי נקר לנו כמה הבריכה היא מקום מסוכן.

בעקבות האירוע נפתחה חקירה לבירור נסיבות המקרה, המצילים ובעל המקום נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים. בנוסף, אתמול בוצע שימוע למנהל המקום והוצא צו סגירה מנהלי למשך 6 ימים.

מהנהלת מרכז הספורט במכבים נמסר: "ביום שישי 12/8/17 בשעות הצהריים ניגש ילד כבן 4 ללא השגחת הוריו או מלווה מבוגר, לשפת הבריכה ונכנס למים. לאחר זמן קצר מאד, מתרחצת הבחינה במצוקת הילד והוא הוצא מהמים. צוות המצילים ביצע בילד פעולות החייאה בסיסיות עד לחזרתו של הילד להכרה מלאה. בעקבות קריאה הגיע למקום צוות מד"א אשר פינה את הילד לבית החולים. למיטב ידיעתי הילד שב לאיתנו".